www.futbalsfz.sk

SR 17 - Tréner Bažík spokojný aj po druhom víťazstve nad Švédskom

štvrtok, 06.09.2018
|
Posledná aktualizácia 07.9.2018 11:08

SKALICA (SFZ/PETER ŠURIN) – Aj v odvete dvojzápasu so Švédskom vyhrala slovenská sedemnástka 1:0, teda rovnako ako v utorok.


SKALICA (SFZ/PETER ŠURIN) – Aj v odvete dvojzápasu so Švédskom vyhrala slovenská sedemnástka 1:0, teda rovnako ako v utorok.

Výrazne pozmenená  základná zostava – z prvého vzájomného zápasu v nej nastúpili traja hráči – držala pevnejšie opraty v 1. polčase.  Švédi pôsobili spočiatku trochu neohrabane, ich hra stála na jednoduchosti, priamočiarosti a bojovnosti, kým naši dominovali šikovnosťou a umom. Veľa vymysleli Prášek a Majkút, statočne drel Rosenberger, defenzívu držala stredová dvojica Vlasák – Obert a miesto si zastal brankár Surovčík. 
O výsledku rozhodla akcia v 16. min, ktorej predchádzala bojovnosť pri získaní lopty v švédskej šestnástke. Výrazný pressing dostal pod tlak brankára Westberga, ten zle odkopol a aj keď z prvého dotyku Slováci ešte veľa nevyťažili, na spätnú prihrávku za šestnástku si nabehol Nabout a prízemnou strelou k žrdi krásne trafil. Skóre sa do prestávky ešte mohlo meniť na oboch stranách, ale kým hostí vychytal Surovčík, našim chýbala pri streľbe razantnosť a lepšia muška.
Po obrátke sa hra viac vyrovnala, miestami mali trochu na vrch hostia, na oplátku Slováci si vypracovali v otvorenejšom priestore čistejšie šance. Prvú tutovku mal Majkút, druhú striedajúci Čerepkai, ale zoči-voči brankárovi loptu medzi žrde nedostali. Pravdou je, že opakovane sa predviedol aj Surovčík, pretože trom korunkám veľmi pomohol príchod Elangu, patriaceho Manchestru United.
Sokolíci teda náročný dvojzápas dokonale zvládli, dvakrát vyhrali, ani raz neinkasovali – a teraz ich čaká kvalifikácia ME, resp. jej I. fáza. Zraz nominovaného tímu je 19. októbra. 

SLOVENSKO 17 – ŠVÉDSKO 17 1:0 (1:0)
Gól
: 16. Nabout.
Rozhodovali: Ruc – Pozor, Vician (všetci SR) - 325 divákov
SLOVENSKO 17: Surovčík – Tandara (46. Szetei), Vlasák (56. Leitner), Obert, Javorček (46. Suslov) – Prášek (81. Mojžiš), Nabout (56. Hornyák) – Majkút (69. Čerepkai), Šviderský (69. Nebyla), Leitl – Rosenberger. Tréner: Marek Bažík.
ŠVÉDSKO 17: Westberg – Sundgren (62. Ali), Bergmark, Eile, Bälter – Uddenäs, Milovanovic (81. Collander) , Edvardsson (62. Kähed), Carström – Safari (46. Elanga), Prica (81. Landsten). Tréner: Christofer Augustsson.

HLAS PO ZÁPASE
MAREK BAŽÍK (tréner SR 17): “Aj odveta priniesla veľmi dobrý futbal, myslím si, že obojstranne. Bolo viac šancí ako v utorok, nepochybne aj preto, že hráčom dochádzali sily a tak bolo viac priestoru. Napokon, aj striedania vyplynuli nie pre výkonnosť, ale v našej snahe rovnomerne rozdeliť záťaž na hráčov. Mrzia naše nevyužité príležtosti, mohli by sme na ne doplatiť v budúcnosti dobrým výsledkom. Teraz nás čaká do kvalifikačného zrazu šesť týždňov sledovania hráčov v kluboch, verím, že nomináciu spravíme dobre. Za mňa môžem povedať, že bude podľa najlepšieho vedomia a svedomia a poradím sa aj so skúsenejšími kolegami...“


Peter Šurin
Značky
Reprezentácia
SR 17
Osoba
MarekBažík
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner