SR 17 - Ani 28 streleckých pokusov neznamenalo gól a víťazstvo

Piatok, 29.3.2019 14:00 | Posledná aktualizácia 1.4.2019 17:21
Slovenská sedemnástka v Starej Pazove pred zápasom so Švédskom.
autor: RÓBERT TOMASCHEK, zdroj: SFZ

STARA PAZOVA (SFZ) – Remíza 0:0 po celozápasovej prevahe v druhom zápase kvalifikačného turnaja Elite Roundu so Švédskom sa slovenskej sedemnástke máli.

Herne totožný prejav ako v prvom stretnutí s domácim Srbskom (1:3) – sokolíci hrali dobre, takticky vyzreto, dostatočne ofenzívne s evidentnou snahou dosiahnuť víťazstvo, ktoré by podporilo naše túžby po postupe na šampionát tejto vekovej kategórie v máji v Írsku. Slováci súpera do ničoho vážneho nepustili, naopak, švédsky brankár Dowin mal pre svojich spoluhráčov viackrát vyššiu cenu ako tri koruny. Presné štatistiky UEFA zaznamenali až 28 slovenských streleckých pokusov – 14 medzi žrde, 10 mimo brány, 8 blokovaných – pre nás žiaľ bez gólu. Ani pri jednom z trinástich rohových kopov sme nenašli kľúč od brány Severanov. Tí napriek prehre rovnako o dva góly v prvom zápase boli očividne spokojní s tým, že Slovákom sa nedarí prekonať ich brankára, ďakovali futbalovému Bohu za bezgólovú remízu a bod za ňu...

Šanca na postup na finálový turnaj je v tejto chvíli malá, ale stále existuje. Vedie cez pondelkové víťazstvo nad Francúzskom, podľa možností vyšším rozdielom, a potom porovnanie s tímami z iných skupín, najpravdepodobnejšie na 2. priečkach.

Budeme veriť partii okolo kapitána Leitnera až do konca!

SLOVENSKO 17 – ŠVÉDSKO 17 0:0
ŽK:
Leitner, Javorček, Obert, Nebyla, Gomola, Nilsson, Edvardsson.
Rozhodoval: Skoulas (Grécko).
SLOVENSKO 17: Belko – Tandara, Leitner, Obert, Javorček – Hornyák (64. Gomola), Nebyla, Mojžiš – Kaprálik, Čerepkai (63. Matoš), Suslov (77. Szetei). Tréner: Marek Bažík.
ŠVÉDSKO 17: Dowin – Ali, Eile, Peci, Holmkvist (88. Bergmark) – Jansson, Roslin, Nilsson – Prica (80. Landsten) , Nanasi (46. Edvardsson), Uddenäs. Tréner: Christofer Augustsson.

HLAS TRÉNERA

MAREK BAŽÍK (tréner SR 17): ”Dnešný zápas hodnotím pozitívne, aj keď sme v ňom nezvíťazili. Myslím si, že od prvej do poslednej minúty sme boli lepším tímom. Hrali sme aktívne, najmä v druhom polčase sme dokázali Švédov zatlačiť do hlbokého obrannéjo bloku a boli sme svhopní vypracovať si vyložené šance. Bohužiaľ, ako v prvom, tak aj v druhom zápase, sme ich nevyužili, čo ma veľmi mrzí. Chlapcom nemám čo vyčítať, pretože išli nadoraz až do posledných minút. Urobíme maximum pre to, aby sme sa čo najlepšie pripravili na Francúzov.”

Druhý zápas skupiny: Francúzsko - Srbsko 1:0 (1:0), gól: 7. Mbuku.