SR 17 – Ďalšie víťazstvo Bažíkovej ekipy

Streda, 14.11.2018 14:45 | Posledná aktualizácia 3.12.2018 14:22

POPRAD (SFZ) – Aj v poslednom zápase v roku 2018 slovenská sedemnástka vyhrala, v NTC zdolala maďarských rovesníkov 2:1.

Oba tímy dali priestor hráčom zo širších kádrov, gólovo sa presadili sokolíci v druhej časti I. polčasu, navyše po prestávke nastrelil ešte aj žrď. Hostia už v I. polčase mierili do žrdí na slovenskej bráne dvakrát, cez prestávku prestriedali takmer celú jedenástku, znížiť sa im podarilo až tesne pred záverečným hvizdom a v závere mali ešte šancu na vyrovanie, ale M. Tóth trafil len do bočnej siete.

Slovenská sedemnástka tak zavŕšila úspešný rok 2018, v ktorom postúpila do druhej fázy kvalifikácie ME, víťazne.

SLOVENSKO 17 – MAĎARSKO 17 2:1 (2:0)
23. Gomola, 38. Sabo, 89. Molnár.
ŽK: Dávid.
Rozhodovali: Ziemba – Mihálik, Poracký (všetci SR) – 120 divákov.
SLOVENSKO 17: Chudík (46. Sokol) – Salvan , Uhľár, Piliar, Selecký (74. Tučný)– Vyletel (46. Palacka), Novák, Gomola – Repa (66. Olejník), Sabo (46. Kubík), Buchel (46. Leitl). Tréner: Marek Bažík.
MAĎARSKO 17: Hegyi (46. Vaits) – Buna (46. Hosszu), Posztobányi, Csányi (46. Feledy), Horváth (46. Pereira), Kata (46. Kosznovszky), Zuigeber (46. László), Mester (46. Molnár), Dávid, Komáromi (46. M. Tóth), Szalay (46. B. Tóth). Tréner: Sándor Preisinger.

MAREK BAŽÍK (trener SR 17): “Bol to otvorený zápas, prejavilo sa na oboch stranách, že priestor dostali hráči zo širších kádrov. Nebolo to teda bezchybné, aj Maďari mali gólové príležitosti, my sme však využili naše príležitosti, kým hostia skorigovali až v samom závere. Mali sme aj šťastie, ale to praje pripravenému, takže ťaháme víťaznú šnúru a to určite teší.“