SR 17 – Na Development cupe napokon 3. miesto

Pondelok, 28.1.2019 13:45 | Posledná aktualizácia 29.1.2019 09:21

autor: BFF, zdroj: SFZ

MINSK (SFZ) – V zápase o bronz vyhrala slovenská sedemnástka nad gruzínskymi rovesníkmi 2:0 a na turnaji Development cup obsadila 3. miesto.

Do prestávky bol zápas vyrovaný, s množstvom rohových kopov na oboch stranách. Defenzívy však fungovali spoľahlivo a ani vysoký počet štandardných situácií výraznejšie neohrozil brankárov. Dôležitou postavou v hre sokolíkov bol v strede poľa Hornynák (na druhej fotografii v galérii s číslom 14), ktorý usmerňoval našu hru, vymýšľal akcie a zároveň dokonale pokrýval v defenzíve svoj priestor.

Na začiatku II. polčasu po ďalšom rohovom kope zakončili Gruzínci akciu hlavičkou, ktorá sa nezmestila medzi žrde, a to bola najväčšia šanca súpera za celý zápas. Slovenská dominancia sa postupne prejavila najprv v strede ihriska, ktoré sme jednoznačne ovládli, a potom po vyše hodine konečne aj pred gruzínskou bránou.

Striedajúci Gomola (na tretej fotografii v galérii) v 68. min spálil po parádnej kombinácii tutovú šancu. Po jeho strele z pozície „sám pred brankárom“ sa už naša lavička radovala, no Charatišvili vytiahol zázračný zákrok. Kým však prehrmelo naše sklamanie, Gomola si naskočil na Kohútov center zľava. Loptu poslal hlavou do brvna a odrazenú loptu opakovaným pokusom dotlačil za čiaru. O tri minúty sme zužitkovali rohový kop, po Mojžišovom presnom centri sa najlepšie zorientoval Piliar a pribil výsledok – 0:2. O minútu mohlo byť definitívne rozhodnuté, ale Hornyákovu gólovku Charatišvili kryl.

V poslednej desaťminútovke sme mali my bližšie k tretiemu góli ako Gruzínci ku skorigovaniu, skóre sa napokon nezmenilo. Počas celého turnaja, 400 minút (plus nadstavené časy...) naši brankári Chudík a Belko neinkasovali ani raz. Ale nielen preto sa spolukomentáto on-line prenosu Gennadij Salavij vyjadril, že „slovenský tím mal hrať finále.” Nehral, sokolíci si z Minska odnášajú bronz a vedomie, že sú kvalitatívne naozaj dobrý tím a môžu si to ako rovný s rovným rozdať s každým!

GRUZÍNSKO 17 – SLOVENSKO 17 0:2 (0:0)
68. Gomola, 71. Piliar.
ŽK: Kohút.
SLOVENSKO 17: Chudík – Salvan, Leitner, Piliar, Selecký (25. Kohút) – Hornyák, Novák, Mojžiš – Szetei (49. Gomola), Matoš (77. Sabo), Kubík (77. Rosenberger). Tréner: Marek Bažík.

MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 17): “Bolo to obojstranne veľmi kvalitné stretnutie. Mladé tímy odohrali za desať dní päť zápasov, v tomto dueli urobili maximum a hralo sa vo vysokom tempe. My sme lepšie zvládali situácie v šestnástkach, výsledkom toho boli dva strelené góly. Podľa mňa sme si víťazstvo zaslúžili.“