SR 17 - Šľakovské druhé minúty oboch polčasov spôsobili prehru

Utorok, 26.3.2019 21:15 | Posledná aktualizácia 27.3.2019 21:57

autor: SFZ

STARA PAZOVA (SFZ) - V prvom zápase 2. kola kvalifikácie ME, takzvaného Elite Roundu, prehrala slovenská sedemnástka s domácim výberom 1:3.

Futbal v podaní sokolíkov bol dobrý, lenže pod výsledkom sú podpísané dve zlé druhé minúty - v oboch polčasoch sme práve v nich inkasovali. A kým prvé jednogólové manko sme po polhodine hry zrovanli - presadil sa Mpjžiš po prihrávke Suslova - druhé sme už nedobehli. Hoci sme na to mali veľkú príležitosť, v 63. min fauloval Stankovič v šestnástke Kaprálika, vyslúžil si žltú kartu, ale Suslov pokutový kop nepremenil. Hra sokolíkov bola dobrá aj pohľadná, Slováci sa snažili až do konca, ale namiesto vyrovania prišiel tretí gól domácich. Nič nám nebolo platné, že na strely sme vyhrali 12:4, v strelách na bránu 8:3, na rohy 13:4, že Srbi fauovali dvakrát viac ako my (10:21) a pomer žltých kariet bol 1:5, konečný výsledok hovoril pre domáci tím.

SLOVENSKO 17 – SRBSKO 17 1:3 (1:1)
32. Mojžiš - 2. Blagojevič, 47. Babič, 78. Ergelas.
ŽK: Simič, Lukič, Stankovič, Baič, Ergelas, Mojžiš.
Rozhodoval: Van Droiessche (Belgicko).
SLOVENSKO 17: Belko – Tandara, Leitner, Obert, Javorček – Hornyák (82. Matoš), Nebyla, Mojžiš – Szetei (46. Kaprálik), Čerepkai, Suslov (82. Gomola). Tréner: Marek Bažík.
SRBSKO 17: Stankovič - Despotovski, Drezgič, Lukič, Blagojevič - Lukovič, Knezevič (84. Komljenovič) - Simič (54. Cvetinačnin)- Colič, Baič (72. Ergelas), Babič.

MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 17): “To, že bude tento turnaj o detailoch, sa potvrdilo hneď v našom úvodnom zápase, v ktorom sme si neustrážili obidva vstupy do polčasov, v nich sme inkasovali. Zápas sa lámal v polovici druhého polčasu, vtedy sme nevyužili výhodu pokutového kopu. Vo futbale sa to stáva. Úvodné stretnutie sme si výsledkovo predstavovali určite inak, ale chlapcov chcem pochváliť za nezlomnú vôľu biť sa sa s nepriaznivým vývojom zápasu, za aktivitu a vo väčšine úsekov duelu aj za kvalitu nášho herného prejavu. Vytvorili sme si dostatočné množstvo šancí na to, aby sme vstup zvládli aj výsledkovo, žiaľ, dnes sa nám futbalová šťastena otočila chrbtom. Teší ma aj fakt, že individuálne výkony niektorých chlapcov boli na vysokej úrovni. Musíme si to dobre zanalyzovať, zodvihnúť hlavy a pokúsiť sa o malý zázrak.“

DRUHÝ ZÁPAS SKUPINY: Švédsko 17 - Francúzsko 17 0:2 (0:1), góly: 4. Traoré, 79. z 11 m Agoume.