SR 17 – Po 3:0 s Tureckom suverénne víťazom v skupine

Utorok, 30.10.2018 16:15 | Posledná aktualizácia 3.12.2018 15:06

MANAVGAT (SFZ) – Tretí zápas, tretie víťazstvo v skupine 1. kola kvalifikácie ME a suverénny postup z 1. miesta do druhej fázy eliminácie, tzv. Elite Roundu.

Sokolíci mali postup istý už pred výkopom, ale žiadne uspokojenie na nich nebolo vidieť. Hralo sa za veľmi príjemného počasia, teplomer ukazoval počas stretnutia až 25 stupňov, na perfektnom trávniku – a poriadne od podlahy (na fauly bolo 18:16).

O víťazstve Slovákov rozhodlo sedem minút v I. polčase, v ktorých sa gólovo presadili dvakrát. Zabralo celé naše útočné trio – Suslovovi asistoval finálkou Čerepkai, tomu pri zvyšovaní na 2:0 pomohol Szetei. Domáci zápas „nezabalili,“ šlo im o 2. priečku, viackrát sa predviedol výborným zákrokom Surovčík. Krátko po obrátke ale zvyšil Suslov na 3:0 a keď dostal Baskan červenú kartu za faul na Mojžiša, bolo zrejmé, že Turci na obrat nedostanú príležitosť. A keďže Surovčík vychytal nulu, znamená to, že tento výber pod vedením Mareka Bažíka nedostal gól už osem zápasov v rade!

Vzhľadom na poltuctové víťazstvo Severného Írska, druhým postupujúcim z našej skupiny sa stal britský tím, kým organizátor turnaja skončil s o dva góly horším skóre až na 3. mieste.

SLOVENSKO 17 – TURECKO 17 3:0 (2:0)
28. a 51. Suslov, 35. Čerepkai.
ŽK: Suslov, Kurukalip, Akman.
ČK: Baskan (70.).
Rozhodoval: Visser (Belgicko).
SLOVENSKO 17: Surovčík – Tandara, Leitner, Obert, Javorček – Nebyla (77. Šviderský, 82. Prášek), Hornyák, Mojžiš – Szetei, Čerepkai (69. Matoš), Suslov (82. Rosenberger). Tréner: Marek Bažík.
TURECKO 17: Özicmen – Sarikaya, Baskan, Kemal Bayrak (43. Kaya), Kurukalip – Sevinc (46. Akman), Yorulmaz (89. Özdemir)– Akpinar, Kapi, Kavrazli (43. Tirpanci)– Üreyen (60. Akbulut). Tréner: Turhan Sofuglu.

MAREK BAŽÍK (tréner SR 17): “Bol to náš najvydarenejší zápas na turnaji, podali sme skutočne veľmi dobrý výkon. Hráči boli stopercentne koncentrovaní od 1. minúty, hoci sme už mali zabezpečený postup. Bolo to kompaktné kolektívne vystúpenie, chlapci veľa nabehali, neľutovali kroky, ich prístup bol perfektný. Zaslúžené víťazstvo, v zápase aj na celom turnaji.“

Druhý zápas skupiny: San Maríno – Severné Írsko 0:6.