SR 17 - V druhom dueli na Ukrajine prišla prehra s Tureckom

Utorok, 27.8.2019 17:10 | Posledná aktualizácia 29.8.2019 16:40

autor: Róbert Tomaschek, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) - Reprezentácia futbalistov do 17 rokov podľahla v druhom zápase na Bannikovovom memoriáli Turecku 1:3. Jediný gól slovenského tímu strelil Christián Veliký. Zverenci trénera Branislava Fodreka majú jeden voľný deň, vo štvrtok o 16.00 nášho času ich čaká duel s Litvou.

TURECKO 17 – SLOVENSKO 17 3:1 (1:0)
Góly: 25. a 80+. Zehir,  32. Beyaz – 72. Veliký.
ŽK: Szalma.
SLOVENSKO 17: Baláž – Szalma, Kóša, Lehotský (76. Kaňuch), Smith (53. Molčan)- Sečanský (53. Bobrovský), Šmatlák (66. Veliký) – Demitra (66. Hasoň), Božik, Kotlár (53. Fiantok) – Švec (53. Šnajder). Tréner: Branislav Fodrek.

BRANISLAV FODREK (tréner SR 17): „Neodohrali sme zlý zápas, aj keď sme ho tentoraz výsledkovo nezvládli. Súper mal celý zápas hernú prevahu, no do vyložených šancí sme ho nepustili. Naopak, hneď v úvode nastrelil Demitra žrď a niekoľko sľubných akcií sme v 1. polčase nedotiahli do gólu. Žiaľ, opäť sme neubránili štandardnú situáciu, inkasovali sme a na začiatku druhého polčasu súper potrestal náš nedôraz a odskočil druhým gólom. V závere sa nám podarilo znížiť, stavili sme na maximálne riziko a chceli vyrovnať, no nepodarilo sa a súper v poslednej sekunde po rýchlom utoku do otvorenej obrany tretím gólom zápas definitívne rozhodol. Situácia v skupine pred poslednými zápasmi je otvorená, môžeme byť prví aj poslední.“

Druhý zápas: Bielorusko - Litva 1:0