SR 17 – V Minsku tretie víťazstvo na nulu, v semifinále v sobotu proti Izraelu

Štvrtok, 24.1.2019 11:50 | Posledná aktualizácia 24.1.2019 19:44

autor: BFF, zdroj: SFZ

MINSK (SFZ) – Suverénne prvenstvo v C-skupine Development cupu potvrdila slovenská sedemnástka jasným víťazstvom nad Bulharskom 4:0.

Rozhodol I. polčas, v ktorom sokolíci podložili efektnú hru efektivitou. Hrali dynamicky, primerano tvrdo, využívali techniku a kombinačné schopnosti, presadzovali sa individuálne aj tímovo. Dvakrát sa presadili zo štandardných situácií – prvý gól dal Mojžiš z priameho kopu, štvrtý z jedenástky Matoš (na  titulnej fotografii číslo 19) – dvakrát boli strelci v správnom čase na správnom mieste a využili dobré postavenie na zakončenie: Kubík zvýšil na 2:0 po tom, ako sa predchádzajúca strela Szeteia odrazila odžrde a on sa najlepšie zorientoval pri dorážke, Hornyák si pri góle na 3:0 vbehol do súperovej päťky a vo vzduchu šikovne využil center sprava.

Vysoký náskok neznamenal, že po prestávke Slováci stiahli nohu z plynu, hrali naďalej dôsledne a zodpovedne, mali aj strelecké príležitosti (žrď Kubíka, ďalšie šance), viac sa ale pochlapili Bulhari. Zdisciplinovali svoju hru, dôraznejšie bránili a v defenzíve im začalo viac priať šťastie.

Sokolíci ukončili skupinu s čistým štítom a plným počtom bodov, ich víťazná séria v medzištátnych stretnutiach má už deväť zápisov so skóre 24:1.

Ďalší zápas odohrá slovenská sedemnástka na turnaji v sobotu 26. januára o 18:25 proti Izraelu.

BULHARSKO 17 - SLOVENSKO 17 0:4 (0:4)
15. Mojžiš, 28. Kubík, 29. Hornyák, 37. z 11 m Matoš.
ŽK: Hornyák.
SLOVENSKO 17: Belko – Salvan, Gábriš (63. Sabo), Piliar, Selecký – Hornyák(62. Gomola), Novák (70. Palacka), Mojžiš (71. Veselovský) – Szetei (41. Rosenberger), Matoš, Kubík (75. Kohút). Tréner: Marek Bažík.

MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 17): “Vydarený zápas z našej strany, hlavne v I. polčase sme boli veľmi efektívni. Futbal nám chutil, celý čas sme dianie kontrolovali. Nelietame v oblakoch, už najbližší zápas, čo je semifinále, bude o niečom inom. Chceme byť a verím, že aj naďalej budeme, úspešní, preto sa na sobotňajší duel chystáme už teraz.“

Druhý zápas C-skupiny: Litva 17 – Ukrajina 17 1:1.