SR 17 - Vysoká prehra na záver roka

Streda, 27.11.2019 16:00 | Posledná aktualizácia 27.11.2019 16:09

autor: RÓBERT TOMASCHEK, zdroj: SFZ

TELKI (SFZ) - Posledný zápas v roku 2019 reprezentačnej sedemnástke nevyšiel - dostala výsledkovú facku, prehra 0:5 núti zamyslieť sa.

Po prvej polhodine by nikomu ani v najčiernejšom sne nenapdlo, že by sa stretnutie mohlo skončiť takým výrazným výsledkom v prospech domácich. Hra bola vyrovnaná, odvíjala sa najmä v strede poľa, strelecké pokusy sa dali zrátať na prstoch jednej ruky. Sokolíci mali pod kontrolou priestor, zodpovedne plnili taktické pokyny, domácich nepustili k ničomu a sami aspoň naznačovali ofenzívnu ambíciu, aj keď k ničomu vážnejšiemu ani ich aktivity neviedla.

Potom však prišla katastrofálna deväťminútovka na záver I. polčasu a začiatok druhého. Počas nej sme inkasovali zo štyroch striel na bránu štyri góly a do konca sa už nehralo o víťaza, ale o výšku našej prehry.

Viaceré góly padli po hrubých individuálnych chybách (druhý, štvrtý), Maďari tak nemuseli v kľúčových momentoch ukázať svoje kvality, stačilo im využiť ponúkané príležitosti. Zvládli to dokonale, s vysokým náskokom si potom dovolili aj technické kúsky (napríklad Szendrei pri piatom góle vycvičil obrancu aj brankára a zasunul do prázdnej brány), sokolíkom sa aspoň čestným zásahom nepodarilo zmierniť prehru a znížiť hrozivý rozdiel.

Výsledková facka zabolela, ale keď už mala padnúť, tak radšej v nesúťažnom zápase. A výkon bol lakmusovým papierikom, ako je na tom tím na konci kalendárneho roka.

MAĎARSKO 17 - SLOVENSKO 17 5:0 (3:0)
37. Horváth, 40. Helembai, 45. Kovács, 46. Puskás, 77. Szendrei.
Rozhodoval: Leél-Ossy (Maďarsko) - 110 divákov.
SLOVENSKO 17: Danko (46. Novák) - Mazanovský (46. Šikula), Szalma (46. Červeň), Molčan, Boledovič - Čongrády (46. Šnajder), Šmatlák (46. Karhan), Urgela (46. Rakyta) - Macejko (46. Kaňuch), Jambor (46. Božík), Kotlár (60. Gaži). Tréner: Branislav Fodrek.

BRANISLAV FODREK (tréner Slovenska 17): “Výsledkovo krutá facka, ale možno prišla v správny čas. Nechcel by som všetko hodnotiť len cez priezor päťgólovej prehry, pretože herne bola prvá polhodina zápasu z našej strany naozaj dobrá. Vyznie to asi paradoxne, ale je to tak, v tejto fáze sme robili, čo bolo treba, v defenzíve boli hráči zodpovední, dôslední. Tých desať katastrofálnych minút, v ktorých sme urobili individuálne hrubé chyby, však otriaslo všetkymi plánmi i sebavedomím hráčov. Po prestávke šli do hry z lavičky ďalší s cieľom niečo s výsledkom spraviť, ale skôr, ako sa mohli rozbehnúť, dostali sme hlúpy štvrtý gól po ďalšej hrubke vzadu. Bol to však poučný zápas, keď opadnú negatívne emócie, rozoberieme si ho a som presvedčený, že nájdeme nedostatky, takže budeme môcť na ich odstránení robiť.“