SR 18 – Ježkov memoriál s víťazným štartom. Rusnákovi zverenci zdolali Maďarsko

Utorok, 21.8.2018 14:50 | Posledná aktualizácia 22.8.2018 08:48

HRADEC KRÁLOVÉ (SFZ) – Futbaloví reprezentanti Slovenska do 18 rokov vstúpili do turnaja v Hradci Králové vťazne. Na Memoriáli Václava Ježka vyhrali v prvom zápase nad rovesníkmi z Maďarska 2:1. Už v stredu o 17.00 nastúpia proti Japonsku.

popis
popis
autor: aaaaa, zdroj: bbbbb

Pre trénera Alberta Rusnáka to bol prvý zápas na lavičke tímu do 18 rokov a hneď víťazný.  Skóre zápasu otvoril parádnou strelou spoza šestnástky Dominik Topoľský v 35. minúte.

Po zmene strán sa naši futbalisti snažili pridať druhý gól, no Maďari boli nepríjemným súperom. Naše snahy pribrzdil nešťastný vlastenec Lukáša Letenaya a bolo vyrovnané. Slovenský útočník to však rýchlo odčinil, keď po dvanástich minútach strelil víťazný gól našej reprezentácie.

Do tabuľky si naši mladíci pripísali plný bodový zásah a už v stredu o 17.00 nastúpia na druhý duel proti Japonsku.

MAĎARSKO 18 – SLOVENSKO 18 1:2
Góly: 64. Letenay (vl.) - 35. Topoľský, 76. Letenay.
ŽK: Valo
Rozhodoval: Vodrážka
SLOVENSKO 18: Rehák – Valo, Katunský, Nemčík, Matejka (46. Mesík) – Lichý, Mráz, Lavrinčík (62. Bari) – Topoľský (71. Bernát), Letenay (85. Giesser), Iľko (62. Holáň). Tréner: Albert Rusnák.
MAĎARSKO 18: Onódi – Lakatos, Körmendi, Varju, Szücs, Irimiás, Kocsó, Földi, Nyári, Tóth-Gábor, Cipf. Tréner: Ferenc Bene.

ALBERT RUSNÁK st. (tréner SR 18): „Z môjho pohľadu sme mali veľmi dobrý vstup do zápasu. Hrali sme kombinačne, tlačili sme sa pred súperovu bránku. Treba priznať, že súper bol na tom fyzicky lepšie, zaostávali sme v osobných súbojoch, ale našou kombinačnou hrou sme to nahrádzali. V druhom polčase sme prestali kombinovať, ale striedaniami prišla vzpruha. Je to veľmi dôležitý výsledok, hlavne pre chalanov, dobrý vstup do turnaja."

Druhý zápas našej skupiny B: Japonsko - Ukrajina 1:0