SR 18 – Memoriál V. Ježka: Po divokej prehre so S. Macedónskom zabojujú naši o piate miesto

Štvrtok, 22.8.2019 17:15 | Posledná aktualizácia 23.8.2019 12:58

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

LITOMĚŘICE (SFZ) – Druhý zápas slovenských futbalistov do 18 rokov na Memoriáli Václava Ježka v Litoměřiciach priniesol prehru našich chlapcov so Severným Macedónskom 2:3. Tento výsledok určil poradie v skupine, kde slovenský tím obsadil 3. miesto. V sobotu v zápasoch o umiestnenie nastúpi v súboji o 5. miesto.

Naši mladíci odštartovali zápas výborne, už v piatej minúte sa krásnou strelou prezentoval Rigo a zverenci trénera Stanislava Maceka viedli 1:0. Mali prevahu nad súperom a mohli pridať viacero gólov, no naopak v 25. minúte po zaváhaní našej obrany Severní Macedónci vyrovnali. Tento moment ich nakopol a už o päť minút viedli 2:1. Šimon Gabriš fauloval v pokutovom území Stankovského a sám faulovaný pokutový kop premenil. V závere polčasu naši chlapci tlačili mali niekoľko vyložených šancí, no nie a nie prekonať macedónskeho gólmana.

V polčase slovenský tím prestriedal a v 56. minúte po akcii, ktorú potiahol práve striedajúci Leitner vyrovnal na 2:2 Mojžiš.

Potom sa začalo na ihrisku iskriť a pribúdali žlté karty. Temperamentní Balkánci hrali tvrdo, no vypomstilo sa im to, keď v priebehu 8 minút dostal dve žlté Maksimov a v 80. minúte bol vylúčený. Slovenský tím zatlačil, no trochu zabudol na zadné vrátka a po rýchlom brejku oslabený súper strelil v 82. minúte víťazný gól Ilievski.

Slovenská osemnástka si tak zahrá v sobotu o piate miesto s Lotyšskom.

SEVERNÉ MACEDÓNSKO 18 – SLOVENSKO 18 3:2 (2:1)
25. Feta, 30. Stankovski (z 11 m), 82. Ilievski – 5. Rigo, 56. Mojžiš.
ŽK: Dalipi, Maksimov, Ramanov – Javorček, Mojžiš.
ČK: 80. Maksimov.
Rozhodoval: Rejžek (ČR)
SLOVENSKO 18: Chudík – Selecký (46. Leitner), Š. Gabriš, Capko, Javorček – Rigo, Hornyák, Mojžiš – Majkút (46. Čerepkai), Olejník (73. Vyletel), Kubík (57. Tučný). Tréner: Stanislav Macek

STANISLAV MACEK (tréner SR 18): "My sme v tomto zápase spravili päť zmien v zostave, no bol to podobný duel ako s Ukrajinou. Máme problém s koncovkou a s efektivitou. Keď to spočítam, mali sme minimálne päť vyložených šancí - brvno, tyčka. Toto musíme určite zlepšiť, takzvané čísla predných hráčov. V prvom zápase dal gól stredopoliar Aďo Mojžiš, dnes zase, plus Tomáš Rigo, tiež stredový hráč. Chýba nám tam príspevok útočníkov, či už krídelníkov, alebo hrotových. Z tohto pohľadu nám to niečo ukázalo. Treba však povedať, že dostalo šancu viacero nových hráčov, nebudeme sa vyhovárať, že nám mnohí chýbali. Sú tam dobré veci, ale musíme pracovať na finálnej fáze. Ideme ďalej, máme ešte jeden zápas."