SR 18 – Po tesnej prehre s Ukrajinou si mladíci zahrajú o bronz: Veľké derby s Českom

Piatok, 24.8.2018 18:40 | Posledná aktualizácia 24.8.2018 19:20

CHLUMEC NAD CIDLINOU (SFZ) – Futbalová reprezentácia do 18 rokov podľahla v poslednom zápase skupiny na Memoriáli Václava Ježka rovesníkom z Ukrajiny 0:1. Znamená to, že tím trénera Alberat Rusnáka st. skončil na druhom mieste a v sobotu o 11.00 si mladíci zahrajú o bronz s domácim Českom.

V dueli s Ukrajinou mala slovenská osemnástka šancu zabojovať o prvé miesto v skupine. O jej prehre rozhodol jediný gól zo samého záveru prvého polčasu. V ukrajinskom tíme sa gólovo presadil Stanislav Byblik.
Keďže Japonsko zdolalo Maďarsko, bolo jasné, že naši reprezentanti skončia na druhom mieste a v sobotu ich čaká duel o bronz. Bude to tradičné derby s domácim Českom.

SLOVENSKO 18 – UKRAJINA 18 0:1
Gól:
45+. Byblik.
Rozhodoval: Lerch
SLOVENSKO 18: Rehák – Strákoš (46. Lichý), Ondrej, Nemčík, Mesík – Holáň, Mráz, Bernát (83. Malý)– Topoľský (61. Matejka), Giesser (46. Letenay), Bari (72. Mička). Tréner: Albert Rusnák st.
UKRAJINA 18: Trubin – Mudryk, Romaniuk, Jakuba, Danyliuk, Biblyk, Čiruk, Lytvynenko, Melničuk, Hurov, Pidručnij. Tréner: Oleh Kuznecov.
Druhý zápas: Japonsko – Maďarsko 5:0

HLAS PO ZÁPASE
ALBERT RUSNÁK st. (tréner SR 18): „V prvom polčase sme prepadávali v strede poľa, súperovi sme nechali veľa priestoru a v osobných súbojoch nam chýbal dôraz. Polčas z našej strany nebol dobrý. Po prestávke sme urobili zmeny a na našej hre sa to prejavilo. Začali sme lepšie kombinovať, presadzovali sme sa v krajných vertikálach len v koncovke resp. finálnej fáze sme boli nepresní, čo nás stálo dobrý výsledok, pretože šancí sme v druhom polčase mali dostatok na to, aby sme zápas otočili. Na zápas s Českom znovu prerotujeme zostavu,  aby všetci hráči boli rovnako vyťažení a verím, že budeme úspešní.“