SR 18 - Potešila hra i výsledok

Utorok, 17.4.2018 18:00 | Posledná aktualizácia 18.4.2018 13:29

RADENCI (SFZ/mv) - Reprezentačná osemnástka dosiahla v prvom z dvoch medzištátnych zápasov v slovinskom Radenci cenné víťazstvo nad domácimi rovesníkmi 2:0.

Po dobrom výkone celého tímu, ktorý korunovali gólmi  v 72. min Holub a tesne pred koncom zápasu Slebodník, si v generálke na májový Slovakia Cup pripísali sokolíci taký potrebný výsledok. Do prestávky sa hral vyrovnaný zápas, so šancami na oboch stranách, kľúčový moment bol náš vedúci gól. Po ňom mali domáci výhodu pokutového kopu, ale Kadrič napálil loptu do brvna. O krásny moment sa postaral Slebodník, ktorý si pri záverečnej riskantnej hre Slovincov vabank všimol, že brankár Mrežar je ďaleko pred svojou bránou a strelou od polovice ihriska sa ho pokúsil prekonať. Lopta zaplachtila ponad brankára a odrazila sa od brvna... Náš hráč, ktorý prišiel na trávnik z lavičky po hodine hry, si chuť napravil dôležitým poisťovacím gólom v 86. min.

Odveta je na programe vo štvrtok 19. apríla v Radenci o 12:00.

SLOVINSKO 18 - SLOVENSKO 18 0:2 (0:0)
72. Holub, 86. Slebodník.
ŽK: Zec, Zakrajšek, Mader, Strachan.
Rozhodoval: Mihelič (Slov.).
SLOVINSKO 18: Mrežar - Trontelj (69. Demirovič), Kolmanič, Zec, Zakrajšek - Kurtovič (46. Kolobarič, 55. Stare), Rorič - Grajfoner, Štusej (69. Schweiger), Kadrič (46. Kryeziu)- Matko. Tréner: Aleš Čeh.
SLOVENSKO 18: Krajčirík - Kučera (71. Strachan), Pišoja, Holub, Vojtko - Mader - Suľa (62. Slebodník), Kadák (62. Potoma), Gono (81. Dojčinovič), Kmeť (62. Haramia) - Martišiak (62. Čerňanský). Tréner: Milan Malatinský.

MILAN MALATINSKÝ (tréner SR 18): “Bol to náš veľmi dobrý výkon počas celého zápasu. Už do prestávky sme podľa mňa tri dobré príležitosti, premenili sme dve v II. polčase. Domáci naopak, nedali jedenástku, ale naše víťazstvo mohlo byť aj vyššie. Vo štvrtok hráme odvetu a na ten duel sa musíme poriadne pripraviť, pretože to bude ešte ťažší zápas ako ten dnešný.“