SR 18 – V bojovnom zápase remíza s Japonskom. Rusnák: Chlapci sa nezlomili

Streda, 22.8.2018 17:25 | Posledná aktualizácia 2.4.2019 13:37

CHLUMEC NAD CIDLINOU (SFZ/lup) – Slovenskí futbalisti do 18 rokov remizovali v druhom zápase na Memoriáli Václava Ježka na štadióne v Chlumci nad Cidlinou s Japonskom 1:1. Vo štvrtok majú deň voľna a v piatok nastúpia v poslednom dueli v skupine proti Ukrajine.

CHLUMEC NAD CIDLINOU (SFZ/lup) – Slovenskí futbalisti do 18 rokov remizovali v druhom zápase na Memoriáli Václava Ježka na štadióne v Chlumci nad Cidlinou s Japonskom 1:1. Vo štvrtok majú deň  voľna a v piatok nastúpia v poslednom dueli v skupine proti Ukrajine.

Zverenci trénera Alberta Rusnáka st. vstúpili do zápasu útočne naladení a už v 4. minúte pohrozili po akcii Mesíka so Strákošom. Z protiútoku sa dostali do šance aj Japonci, no prízemnú strelu Somena náš gólman kryl. Už o pár minút mohli slovenskí futbalisti viesť, no dobrú strelu Holáňa vytlačil brankár Japonska na roh. Po necelých dvadsiatich minútach prišla ďalšia veľká šanca, keď Mesík využil chybu obrany aj gólmana, ktorý nešťastne vybehol, no jeho lob išiel nad bránku. Do konca polčasu mohol skórovať aj Bernát, no jeho strelu vystihol brankár.

Hneď po prestávke pohrozil strelou z diaľky Mesík, o päť minút potiahol krásnu akciu Holáň, no Bernátovi strela nesadla. Po hodine hry zahrozili Japonci, no naša obrana dokázala ich strely zblokovať.

Veľká šanca Rusnákovho tímu prišla v 73. minúte, keď striedajúci Giesser našiel skvelou prihrávkou nabiehajúceho Lichého, no jeho strelu stečovali Japonci na roh.

Skóre sa menilo v 76. minúte, po štandardnej situácii sa hlavou v šestnástke presadil Sakuragawa. Mladíci však zbrane nezložili a v 81. minúte po rýchlom protiútoku vyrovnal peknou strelou Bernát.

Náš tím ešte čaká v skupine duel s Ukrajinou (piatok o 16.00), ktorý rozhodne o poradí v skupine.

Fotogaléria je od fotografa SFZ Romana Ferstla.

JAPONSKO 18 – SLOVENSKO 18 1:1  (0:0)
Góly:
81.  Bernát - 77.  Sakuragawa
Rozhodoval:
Klíma (ČR)
JAPONSKO 18 : Ueda – Inoue (83. Nakamura), Baba, Suma, Hata – Tsukui, Matsouka, Matsumoto (28. Yamamoto), Matsuhashi – Kuribara (67. Sakuragawa), Someno (67. Yamazaki). Tréner: Yutaka Ikeuchi.
SLOVENSKO 18: Búš – Mesík, Malý, Ondrej, Strákoš – Laurinec (69. Giesser), Mráz (46. Lichý)– Holáň  (69. Nemčík), Bernát – Mička (63. Iľko), Bari (84. Lavrinčík). Tréner: Albert Rusnák.

HLAS PO ZÁPASE
ALBERT RUSNÁK st. (tréner SR 18): „Videli sme zápas Japonska s Ukrajinou, chceli narúšať ich rozhrávku, hrať aktívne s presingom. Chalani to dodržali. Chceli sme hrať kolmo na bránku, byť nebezpeční. V prvom polčase sme si vytvorili tri čisté šance, v druhom ďalšie dve. Som rád, že aj napriek tomu, že sme inkasovali, chlapci ďalej makali. Snažím sa v oboch kategóriách vštepiť do chalanov víťaznú mentalitu. Nepodliehať panike, stále hrať svoju hru. Ukazovali sa tam dnes prvky, ktoréme tam chcem mať. Pomaly sa s tým stotožňujú a bol to veľmi slušný zápas.“

Druhý zápas: Ukrajina – Maďarsko 0:1