SR 18 – V súboji o bronz gólový koncert a výhra nad Českom 6:1

Sobota, 25.8.2018 10:55 | Posledná aktualizácia 19.9.2020 22:22

TŘEBECHOVICE (SFZ/PETER ZEMAN) - V poslednom zápase na turnaji Václava Ježka zdolal v zápase o 3. miesto tím trénera Alberta Rusnáka po výbornom výkone domáce Česko 6:1.

Zverenci trénera Rusnáka vstúpili do zápasu aktívne a už po úvodnej štvrťhodine hry si vypracovali dvojgólový náskok. v 10. min sa po priamom kope najlepšie zorientoval v šestnástke Matúš Malý a prudkou strelou prekonal gólmana Formánka - 1:0. A už o dve minúty pridal náš tím gólovú dupľu, keď loptu so siete usmernil tečom Samuel Lavrinčík. Hernú prevahu potvrdil  v 20. min strelou spoza šestnástky Letenay a skvelú polhodinu korunoval v 29. min prienikom po pravej strane Iľko, po jeho výbornej individuálnej akcii doklepol Samuel Lavrinčík z troch krokov do opustnej brány - 3:0.

Domáci tím vstúpil do druhej časti hry aktívnejšie, už v 50. min vysunul typickou českou uličkou Lhotecký Kolářa, naše mužstvo podržal v súboji jeden na jedného včasným vybehnutím brankár Búš. Naši zahrozili o sedem minút neskôr. Stredom obrany sa preštrikoval individuálne kapitán Lichý a domáca obrana ho zastavila tesne pred šestnástkou len za cenu faulu a v 59. min centroval Strákoš a loptu na päťke dočahoval Iľko. Domáci narobili starosti brankárovi Búšovi v 67.min, strela Kolářa skončila aj s jeho prispením na brvne. Hernú dominanciu zúročil náš tím v 73. min. Po ľavej strane opäť unikol Patrik Iľko a z jeho spätnej prihrávky profitoval strelou pod brvno Lukáš Letenay - 4:0. Čestný gól domácich zaznamenal o tri minúty neskôr Claude Lhotecký, gólový koncert nášho tímu na konečných 6:1 uzavrel gólmi v 78. a v 81. min Lukáš Letenay. V prvom prípade dorážal po strele Laurineca, hetrik skompletizoval po treťom prieniku Iľka a jeho milimetrovej prihrávke pred bránu ako na podnose. Po skvelom výkone zvíťazila slovenská 18-ka nad domácim Českom vysoko 6:1.

ČESKO 18 - SLOVENSKO 18 1:6 (0:3)
Góly
: 76. Lhotecký - 10. Malý, 12., 29. Lavrinčík, 73., 78., 81. Letenay
ŽK: nikto
R: Lerch - Arnosšt, Kubr

ČESKO 18: Formánek - Vincour, Purrini (46. Eichler), Kamenský, Holzer (82. Gabriel), Bláha (64. Radosta), Lhotecký, V. Kolář, K. Žilák, Hapal (46. Ciencala), Zálešák. Tréner: Luboš Kozel.
SLOVENSKO 18: Búš - Katunský, Strakoš (74. Holáň), Matejka, Iľko (82. Topoľský), Lavrinčík, Malý, Laurinec, Mička (82. Giesser), Lichý (77. Nemčík), Letenay (82. Bernát). Tréner: Albert Rusnák.

ALBERT RUSNÁK (tréner SR 18): "Mužstvo si zaslúži pochvalu, dnešný výkon bol výborný. Dominovali sme na lopte, kombinovali sme, otvárali sme si priestory, chalanom hra chutila a k tomu sme mali vynikajúci vstup do zápasu, kedy sme strelili dva góly. Do polčasu sme strelili aj tretí gól a aj keď niekedy po vysokom vedení mužstvám padá koncentrácia a chuť pridať ďalšie góly, dnes tomu tak nebolo. Aj v druhej časti hry mala ich hra vysoké tempo, turnaj ukázal, že na Slovensku vyrastajú ďalší zaujímaví futbalisti."