SR 18 – Zaslúžene vyhral lepší – tentoraz súper

Štvrtok, 11.4.2019 13:50 | Posledná aktualizácia 11.4.2019 16:07
Teší sa Marcel Vasiľ po znížení na 2:3, lenže Rumuni si zaslúžené víťazstvo nenechali vziať.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – V odvete s rumunskými rovesníkmi prehrala slovenská osemnástka v generálke na májový turnaj Slovakia cup 2:4.

Na sedem nových mien v našej základnej zostave čakal vo štvrtok fakticky odlišný súper. Síce v rovnakých dresoch, ale až deviati iní futbalisti, rozdielne herné rozostavenie a v konečnom dôsledku v nastavení s väčšou kvalitou i túžbou dosiahnuť lepší výsledok, než bola utorková prehra 0:1.

V I. polčase mali Rumuni navrch aj preto, že sokolíci prehrávali súboje, nedohrávali strety, vyhýbali sa kontaktu a futbaloví súperi dokázali z našej nedôslednosti ťažiť. Strelili dva góly, pri oboch sa presadili individuálne cez brániacich Slovákov a využili núkajúci sa priestor na streľbu. Pozitívom prejavu nášho tímu bola vôľa zvrátiť výsledok, ktorá sa po prestávke pretavila aj do gólu Lichého. Pri ňom náš kapitán ukázal, že máme hráčov, zrovnateľných s individualitami Rumunom, lenže na kolená nás zrážali chyby v obrane. A tak po znížení na 1:2 sme po necelých 60 sekundách inkasovali tretí gól a po ďalšom slovenskom vzopätí, ktoré prinieslo parádny gól – Lavrinčíkova učebnicová ulička na Vasiľa, ktorý sa presadil v páde a aj napriek faulu – sme po piatich minútach dostali gól opäť my! Navyše to bolo počas našej presilovky, pretože od 64. min hrali hostia bez vylúčeného Vaidu, ktorý na polovici ihriska zašiel nevyberane do Mysloviča a vyfasoval červenú kartu.

Zápas to bol nepochybne prospešný a poučný. Okrem iného ukázal, že futbal má logiku: vyhral v ňom totiž zaslúžene ten lepší.

SLOVENSKO 18 - RUMUNSKO 18 2:4 (0:2)
Góly:
50. Lichý, 72. Vasiľ - 8. June, 19. Vaida, 51. Miculescu, 77. Dumitru.
Rozhodovali: Ruc - Jankovič, Straka (všetci SR) - 100 divákov.
ŽK: Nagy, Dumitru, June.
ČK: 64. Vaida.
SLOVENSKO 18: Rehák (46. Búš) - Dolinský, Mesík (61. Nagy), Nemčík, Burian (46. Tóth) - Lichý (61. Myslovič), Benovič, Danek (61. Vasiľ) - Holáň, Gembický (71. Iľko), Lavrinčík. Tréner: Albert Rusnák st.
RUMUNSKO 18: Predut - Telcean, Nedelcu, Catrici (77. Sirbu), Cohan (53. Dumitrescu) - June (65. Marrone), Marginean, Mitrea (53. Enache) - Vaida, Mitruscsak  (45. Miculescu), A. Dumitru (53. C. Dumitru). Tréner: Laurentiu Rosu.

HLAS PO ZÁPASE
ALBERT RUSNÁK (tréner Slovenska 18): “Tento zápas rozhodli tri kľúčové veci - dôraz v súbojoch, efektivita a hráčska kvalita. Vo všetkých troch aspektoch mal navrch súper. Neboli sme kontaktní, aj v tomto stretnutí sme mali dostatok šancí a ak by sme premenili polovicu, neprehráme. No a o kvalite jednotlivcov sa hráči presvedčili na vlastnej koži, je iné hrať domácu dorasteneckú ligu a iné sa konfrontovať na medzištátnom fóre. Prejavilo sa to aj vtedy, keď sme dvakrát znížili na rozdiel gólu, no po chvíli sme inkasovali po chybách. Poviem pravdu, som rád, že sme to videli, tu a teraz. Znamená to výzvu pracovať na raste, týka sa to hráčov i nás trénerov. Tento dvojzápas sme odohrali bez hrotového útočníka - Strelec je v dvadsaťjednotke, Letenay a Bobček sú zranení - a videli sme, aký je to problém...“