SR 19 - Bosniakom vrátili požičané z utorka

Piatok, 11.10.2019 13:40 | Posledná aktualizácia 11.10.2019 13:50

autor: MICHAL VENGLOŠ, zdroj: SFZ

DUNAJSKÁ STREDA (SFZ) - Reprezentačná devätnástka vrátila v odvete rovesníkom z Bosny a Hercegoviny utorkovú prehru 1:2 rovnakým výsledkom.

Z našej strany to bol iný výkon ako pred troma dňami, oveľa srdnatejší, dôraznejší, kontaktnejší. Aj keď rozbeh zápasu poznačili dve naše vynútené striedania pre smoliarske zranenia. Kým ošetrovali Mylsoviča a po ňom aj Iľka, hrali sokolíci dlhé minúty desiati, preto ich prejav nebol v prvej dvadsaťminútovke celistvý, pohľadný a plynulý. Potom sa však taktovky chopil Lichý, slovenský výber zladil do jednej tóniny a sám určil ráz stretnutia. Po polhodine si vypýtal pred šestnástkou faul, zobral na seba aj zodpovednosť za realizáciu priameho kopu a loptu kopol pre Kačavendu nechytateľne - 1:0.  Odpovedal Stanič z rovnakej príležitosti, Surovčík však obstál a nebezpečnú strelu vyrazil.  Ešte pred prestávkou sme mohli náskok navýšiť, Bašista sa šikovne uvoľnil na hranici šestnástky, akurát mieridlá pri streľbe mal nastavené privysoko. Stredopoliar z Norimbergu rozbehol našu parádnu akciu aj na začiatku II. polčasu, skvele uvoľnil Bobčeka, ten však zoči-voči brankárovi loptu do siete cez neho nedostal. Vynahradil si to v 59. min, predral sa až k bránkovej čiare a spätnou prihrávkou oslovil Lavrinčíka, ktorý sa mu náležite poďakoval - 2:0. Hostia striedali ako na kolotoči počas púte, hra sa rozdrobila do množstva osobných súbojov, v ktorých však Slováci na rozdiel od utorkového zápasu neuhýbali. Prinieslo to viac nervozity na ihrisko, dianie sa odohrávalo medzi šestnástkami, zdalo sa preto, že suverenitu defenzívu usmerňujúceho Surovčíka nemá čo narušiť. Lenže počas piatich minút sme hosťom ponúkli šesť priamych kopov v okolí šestnástky (niekedy zbytočnými) faulami a po jednom z nich sa kopal  priamy kop. Prvá strela Dediča šla do múra, druhá Kvakiča však prešla do siete - 2:1. Na viac, futbalového i nefutbalového, však už aktéri nemali silu ani čas.

Októbrový zápasový blok ukončí reprezentačná devätnástka v NTC Senec proti Anglicku s výkopom o 14:00.

SLOVENSKO 19 - BOSNA A HERCEGOVINA 19 2:1 (1:0)
Góly:
31. Lichý, 59. Lavrinčík - 84. Kvakič.
ŽK: Bajrovič, Lichý, Hasič, Obert.
Rozhodovali: Dohál - Kováč, Galo (všetci Slovensko) - 130 divákov.
SLOVENSKO 19: Surovčík - Tandara (88. Nagy), Malý, Obert, Dolinský - Iľko (23. Ďatko, 85. Gembický), Lichý, Bašista (71. Veselovský) - Myslovič (14. Lavrinčík), Bobček, Bari. Tréner: Albert Rusnák st.
BOSNA A HERCEGOVINA 19: Kačavenda - Dedič, Barisič, Arsič (78. Muminovič), Radonja (66. Mujanovič) - Bajrovič (66. Ilinkovič), Turanjanin (54. Kvakič) - Stanič (66. Kovač), Subašič (46. Varešanovič), Drljo (54. Jašarevič) - Hasič (66. Hasanbegovič). Tréner: Slaven Musa.

HLAS PO ZÁPASE
ALBERT RUSNÁK (tréner Slovenska 19): “V odvete bolo naším cieľom víťazstvo, tomu sme prispôsobili prípravu aj taktiku. Mali sme príležitosti na viac gólov, zápas sme mohli zavrieť už skôr, nestalo sa a potom sa stretnutie dohrávalo vo väčšej nervozite, ale dobre aj tak. Je to príprava a počas kvalifikačného turnaja môžeme očakávať práve takéto zápasy, aj preto to vítam. Pri zraze sme mali predstavu o zložení zostavy na prvý aj druhý zápas, okolnosti nás nútili urobiť určité korektúry, ale vystavali sme jedenástky tak, aby boli rovnocenné a kvalitné. Piatkový duel sme zvládli ako kolektív, ako tím,  ale prejavili sa aj lídri mužstva.“