angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Disciplinárna komisia - Prípad reprezentantiek Mikolajovej so Šurnovskou prešetruje, športového riaditeľa Slovana Trutza potrestala

12. Apríl 2018

BRATISLAVA (SFZ) - Vo štvrtok 12. apríla 2018 sa Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu zaoberala na svojom zasadnutí aj prehreškom futbalistiek Márie Mikolajovej s Martinou Šurnovskou, ktoré porušili disciplinárny poriadok aj štatút reprezentanta. Okrem toho DK uzavrela prípad športového riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Richarda Trutza v šatni rozhodcov po zápase DAC Dunajská Streda - FC Spartak Trnava, ktorý bol na programe v 3. kole nadstavbovej časti o titul Fortuna ligy.

Galéria

Mikolajovú aj Šurnovskú nominoval tréner prvého družstva žien Ivan Hucko na kvalifikačný zápas v Írsku (1:2). Po príchode na Slovensko sa obe futbalistiky presunuli k tímu do 19 rokov, ktorý mal v dňoch od 3. apríla do 10. apríla 2018 kvalifikáciu Elite Round v Senci. Hráčky mali tím posilniť a pomôcť mu v záverečnom zápase skupiny proti Izraelu. Napokon sa však neobjavili v zápasovej nominácii. „Reprezentantky Mária Mikolajová a Martina Šurnovská porušili disciplinárny poriadok. Bez povolenia opustili miesto zrazu a tým porušili štatút reprezentanta. O ich treste rozhodne disciplinárna komisia,“ povedala hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.
Discipilinárna komisia sa prehreškom spomínanej dvojice zaoberala dnes (12. apríla). K záveru však DK neprišla, keďže nemala k danej situácii stanovisko oboch reprezentantiek. Doručila ho len Mária Mikolajová. "DK berie na vedomie písomné stanovisko menovanej a začína disciplinárne konanie vo veci porušenia štatútu reprezentanta a pokračuje v šetrení veci," píše sa v stanovisku DK SFZ. DK zároveň žiada Martinu Šurnovskú o písomné stanovisko. "DK na základe podnetu TÚ SFZ začína disciplinárne konanie a žiada menovanú o písomné stanovisko k porušeniu Štatútu reprezentanta, do 18.04.2018 a pokračuje v šetrení veci."

Prípad športového riaditeľa ŠK Slovan Richarda Trutza

Po zápase 3. kola nadstavbovej časti o titul vo Fortuna lige DAC Dunajská Streda - FC Spartak Trnava prišiel športový riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Richard Trutz do šatne rozhodcov. V danom čase tam nemal čo robiť. Trutz sa vo štvrtok zúčastnil na zasadnutí DK. "Disciplinárna komisia berie na vedomie osobné stanovisko menovaného a rozhodla, že mu za poškodenie dobrého mena futbalu ukladá finančnú pokutu vo výške 1 000 €. DK zároveň ukladá menovanému ochranné opatrenie spočívajúce v zákaze vstupu do priestorov určených pre delegované osoby na 3 týždne od 13.04.2018," uvádza sa v stanovisku DK SFZ.

Čo brala disciplinárna komisia do úvahy pri rozhodovaní sa v príprade Richarda Trutza? "Disciplinárna komisia SFZ brala do úvahy pri svojom rozhodovaní najmä etický rozmer a negatívnu medializáciu celej kauzy. Zároveň DK SFZ dáva do pozornosti, že okrem neoprávneného vstupu do kabíny rozhodcov po predmetnom stretnutí pána Trutza nebolo preukázané žiadne iné konanie v rozpore s predpismi SFZ, čomu bola prispôsobená aj výška a druh disciplinárnej sankcie uložená v súlade s Disciplinárnym poriadkom SFZ."