SR 19 - Po druhom víťazstve krôčik od Elite Roundu

Sobota, 13.10.2018 20:40 | Posledná aktualizácia 13.10.2018 20:48

DRAČ (SFZ) - V druhom zápase kvalifikačného turnaja v Albánsku zdolala slovenská devätnástka domáci výber 3:0 a je blízko k postupu do druhej fázy, tzv. Elite Roundu.

Sokolíci rozhodli o svojom víťazstve už v I. polčase, v rozpätí 25 minút strelili tri góly a   nepustili súpera čo len ku kozmetickej úprave skóre. Aj vďaka tomu, že už v I. polčase kryl Fojtíček pokutový kop.

Po jednoznačnom víťazstve sú zverenci trénera Alberta Rusnáka len krôčik od postupu do Elite Roundu.

V treťom zápase sa v utorok 16. októbra o 14:00 stretnú s Ukrajinou v Lušnji.

Do druhej fázy postúpia prví dvaja z každej z trinástich skupín 1. kola, k nim sa pridajú  Portugalsko a Nemecko. Decembrový žreb rozdelí účastníkov Elite Roundu do siedmich štvorčlenných skupín, ich víťazi postúpia na finálový turnaj ME v Arménska (14. - 27. júla 2019).

SLOVENSKO 19 - ALBÁNSKO 19 3:0 (3:0)
7. a 30. Kmeť, 32, Kadák.
ŽK: Strelec, Mader.
SLOVENSKO 19: Fojtíček - Filipiak, Pišoja, Kučera, Vojtko - Machara, Kadák (69. Gono), Mader - Martišiak, Strelec (77. Mihálek), Kmeť (82. Párkaň). Tréner: Albert Rusnák st.

ALBERT RUSNÁK st. (tréner SR 19): “Do zápasu sme vstúpili s veľkým odhodlaním urobiť druhý krok do ďalšej fázy kvalifikácie. Stretnutie malo solídne tempo. Na ťažkom teréne sme dobre kombinovali, góly sme dali po pekných akciách a pri príležitostaich súpera nás podržal brankár Fojtíček, ktorý zneškodnil aj jedenástku. Po prestávke sme mohli náskok ešte navýšiť, trojgólové víťazstvo je aj tak pekné.“

DRUHÝ ZÁPAS SKUPINY: Ukrajina - Nórsko 1:2 (82. Lyakh - 23. Botheim, 30. Tagseth)