SR 19 – Krutá prehra, ale postup neohrozila

Utorok, 19.11.2019 17:40 | Posledná aktualizácia 19.11.2019 17:42

autor: MICHAL VENGLOŠ, zdroj: SFZ

CATTOLICA (SFZ) – Na záver 1. kola kvalifikačného turnaja ME, vo „finále skupiny“ prehrala slovenská devätnástka s domácimi rovesníkmi 0:3.
Dojem z hry sokolíkov bol lepší ako výsledok, lenže futbal nie je o umeleckom dojme, ale o góloch.  Počet talianskych streleckých pokusov bol značný – podľa oficiálnej štatistiky skúšali ohroziť Surovčíka 29 strelami, 10 šlo medzi žrde, 14 mimo, 5 naša defenzíva zblokovala – logicky sa z toho rodili šance a z nich aj góly. Najlepší strelec turnaja Riccardi sa presadil dvakrát, po smoliarskej akcii sa medzi strelcom zapísal aj náš brankár Surovčík, trafil do vlastnej brány. Po hodine hry bolo o víťazovi rozhodnuté, Slováci sa snažili výsledok prikrášliť, ale napriek niekoľkými príležitostiam domáceho Russa neprekonali.

TALIANSKO 19 – SLOVENSKO 19 3:0 (1:0)
Góly:
30. a  52. Riccardi, 62. vlastný Surovčík.
ŽK: Riccardi, Salcedo, Rovella.
Rozhodoval: Maae (Dánsko).
SLOVENSKO 19: Surovčík – Vasiľ (45. Tandara), Mesík, Malý, Tóth – Nemčík, Lichý, Nebyla (77. Lavrinčík) – Danek (63. Bašista), Bobček (63. Iľko), Bernát (77. Letenay). Tréner: Albert Rusnák st.

HLAS PO ZÁPASE
ALBERT RUSNÁK (tréner Slovenska 19): “Výsledok je pre nás krutý. Od začiatku zápasu sme boli istí v držaní lopty, hrali sme dobre kombinačne, vcelku sme eliminovali  snahu súpera rýchlosťou a dobrou ponukovom činnosťou. Dokázali sme aj vyjsť z ťažkých situácii, ale neboli sme nebezpeční pre súperovho brankára, nefungovala nám predfinálna fáza. Do druhého polčasu sme sa chceli viac tlačiť do zakončenia, ale nezachytili sme úvodnú pätnásťminútovku, to bola rozhodujúca etapa zápasu. Dostali sme prirýchlo po prestávke druhý gól, tretí sme si dali vlastný... Potom nám chvíľu trval, kým sme dokázali aj herne regaovať. V poslednýej štvťhodinke sme mali viacero dobrých streleckých príležitosti, ale s výsledkom sme už nič neurobili.“

DRUHÝ ZÁPAS SKUPINY: Malta 19 - Cyprus 19 0:2 (51. Nicolaou, 90+. Kakouli)