angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SR 19 – TESNÁ PREHRA V DOBROM ZÁPASE

10. September 2018

RÜSSELSHEIM (SFZ) – V treťom zápase na výjazde prehrala reprezentačná devätnástka s nemeckými rovesníkmi na štadióne Sommerdamm v Rüsselsheime 1:2.

V závere prvej polhodiny využil domáci favorit hrubú chybu našej defnzívy a získal jednogólový náskok, ktorý zvýraznil krátko po prestávke, keď Malone získal po úniku rozhodujúci náskok pred slovenskými obrancami. Zníženie padlo po akcii Strelca, ktorý osvedčil technickú pripravenosť aj nos na góly, loptu poslal nechytateľne za chrbát Früchtla. 

NEMECKO 19 – SLOVENSKO 19 2:1 (1:0)
Góly:
29. Kühn,  47. Malone, 77. Strelec
R: Winter (Nem.) - 2358 divákov
SLOVENSKO 19: Fojtíček – Kučera (68. Suľa), Kozák, Pišoja, Vojtko – Mader (68. Potoma), Machara, Gono (78. Nemčík) – Martišiak (68. Strachan), Strelec, Kmeť (84. Mikhálek). Tréner: A. Rusnák st.

HLAS PO ZÁPASE
ALBERT RUSNÁK st. (tréner SR 19): „Do dnešného zápasu sme chceli vstúpiť so sebavedomím a odhodlaním zdolať kvalitného supera. V úvodných 20 minútach sme boli aktívni a vypracovali sme si tri gólové príležitosti, ktoré sme však nepremenili a z môjho pohľadu sú to zlomové momenty takýchto zapasov. Domáci využili opäť našu chybu pri zlom riešení situácie v našom pokutovom území a otvorili skóre. Neskôr pridali druhý gól hneď v úvode druhého polčasu, čo by sa nám nemalo stať. Chlapci sa aj napriek tomu snažili kombinovať a tlačiť sa pred súperovu bránku a byť nebezpeční. Pozitívne bolo, že sme hrali až do posledného hvizdu rozhodcu a chceli sme skórovať. To sa nám aj podarilo Strelcom po kolmej akcii Nemčíka. Škoda, že v hektickom závere, kde sa hralo hore-dole sa nám nepodarilo aspoň vyrovnať, keď domáci odvrátili z bránkovej čiary hlavičku Pišoju. Mrzí ma, že sme v tomto zápase neboli úspešní.“