SR 19 - Vymaľované za polčas. Víťazstvo nad Maltou aj postup

Sobota, 16.11.2019 18:00 | Posledná aktualizácia 16.11.2019 18:13

autor: MICHAL VENGLOŠ, zdroj: SFZ

RIMINI (SFZ) - Vzhľadom na počasie preložili organizátori kvalifikačný zápas reprezentačnej devätnástky do Rimini, sokolíkov však zmena z nevyviedla z koceptu a cieľ - víťazstvo a postup do fázy Elite Roundu - splnili už v I. polčase.

Kľúčové bolo nastavenie tímu od vstupu do zápasu. Rusnákovi zverenci nepripustili iný scenár, iný vývoj hry, ako našu jasnú dominaciu počas celého stretnuti. Určovali tempo, zatlačili Malťanov pred ich bránu ešte hlbšie, ako to mali oni naplánované. Odomkli ich defenzívu prvým gólom už v 4. min, prakticky po polhodine bolo o víťazovi rozhodnuté. Štatistici zaznamenali 23 streleckých pokusov Slovenska, z toho sedem medzi žrde, na rohy vyhrali sokolíci 9:1 a Malťania, ktorí navyše stratili už v I. polčase vylúčením jedného hráča, neboli schopní urobiť čokoľvek so zápasom a výsledkom. Preto ešte úpornejšie bránili, zakopaní pred vlastným brankárom a po prestávke neinkasovali. Čo sokolíkom vôbec nevadilo, pretože pri výsledku druhého zápasu Taliansko - Cyprus si zabezpečili už po dvoch zápasoch postup do druhej fázy kvalifikácie.

Posledný zápas Slovenska 19 na turnaji je naplánovaný na utorok 19. 11. 19.11. o 15:00, zatiaľ v Santa Monice.

MALTA 19 - SLOVENSKO 19 0:3 (0:3)
4. Lavrinčík, 25. Bašista, 33. Bernát.
ŽK: Ghio, Satariano,
ČK: 31. Mohnani.
SLOVENSKO 19: Rehák - Tandara, Malý (65. Nemčík), Mesík, Tóth - Lavrinčík, Lichý, Bernát (65. Veselovský) - Bašista (77. Letenay), Bobček (58. Suslov), Iľko (46. Bari). Tréner: Albert Rusnák st.

ALBERT RUSNÁK (tréner Slovenska 19): “Vedeli sme, že súper bude brániť s desiatimi hráčmi a hrať na rýchle protiútoky, na čo sme sa pripravili . Od začiatku zápasu sme chceli byť aktívni a udávať tempo, presne tento zámer nám vyšiel od 1. minúty. Našou rýchlou kombinačnou hrou sme Malťanov doslova trhali a každý náš útok hrozil gólom. Prve tri čisté šance sme este nezužitkovali, ale potom sme vrece s gólmi pretrhli, chlapcii predviedli niekoľko krásnych akcií, vrátane efektívnej koncovky. V druhom polčase sme stále dobre kombinovali, ale súper sa zatiahol do ešte hlbšieho bloku a odolal nášmu silnému tlaku. Získali sme dôležité tri body, ktore sa ukázali ako postupové a v poslednom zapase sa tešíme na domáce Taliansko.“

DRUHÝ ZÁPAS SKUPINY: Taliansko 19 - Cyprus 19 2:0 (3. z 11 m Esposito, 78. Riccardi)