angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SR 20 dnes proti Grécku, tréner Hapal: „Chceme uspieť, priestor dostanú všetci hráči"

09. Január 2018

ATÉNY (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenská reprezentácia do 20 rokov odohrá dnes prvý z dvojice prípravných zápasov v Aténach proti rovesníkom z Grécka. Tréner Hapal: „Mužstvo trénuje v plnom zložení, zdravotne sú hráči bez výnimky v poriadku a všetci budú pripravení zasiahnuť do hry.“ 

Galéria

Zverenci trénera Hapala absolvovali včera v Tréningovom centre gréckej futbalovej asociácie posledný zo šestice tréningov a zavŕšili tak prípravu na dva prípravné duely s domácou reprezentáciou Grécka do 20 rokov. „Potešilo nás príjemné počasie, nie je tu veľké teplo, s výnimkou chladnejších večerov je tu ideálne počasie. Čo sa týka tréningových podmienok, možno stav ihriska v prvých dňoch mohol byť lepší, no dnes sme trénovali na kvalitnom trávniku, zajtra očakávam v zápase rovnako vyhovujúci stav ihriska a tak zvyšok kempu pobudne mužstvo už len na výborne pripravených plochách. V každom príprade, klimatické podmienky sú tu oveľa lepšie ako u nás,“ pochvaľoval si podmienky v Aténach kouč slovenskej 20-ky Pavel Hapal.

„To najdôležitejšie, nás ešte len čaká. Čo sa týka prístupu hráčov, môžem vysloviť veľkú spokojnosť. Mužstvo trénuje v plnom zložení, zdravotne sú hráči bez výnimky v poriadku a všetci budú pripravení zasiahnuť do hry. Dva zápasy ponúkajú dostatočný priestor pre každého hráča ukázať sa na ihrisku, budeme sa snažiť hráčov prestriedať a dať príležitosť všetkým.“

Zverenci trénera Hapala sa včera venovali nácviku štandardných situácií, tréningovú drinu v rámci kempu si spríjemnili deň predtým kondičným cvičením pri morskom pobreží. Priestor na regeneráciu a oddych sa im pre nahustený program naskytol až včera popoludní po predzápasovom tréningu. Po ňom sme boli zvedaví na zloženie základnej zostavy nášho tímu na dnešný duel na štadióne v Spate. „V zložení mužstva na prvý i druhý zápas máme na 90% jasno. Medzi duelmi je iba jeden deň voľna, pred druhým stretnutím budeme musieť zohľadniť pri tvorbe základnej zostavy aj aktuálny zdravotný stav mužstva. Čo sa týka voľby kapitána, nepovažujem túto tému za prvoradú. V mužstve je niekoľko hráčov disponujúcimi vlastnosťami lídrov. O kapitánovi rozhodneme v priebehu dňa, nevylučujem ani možnosť, že do druhého zápasu privedie mužstvo s kapitánskou páskou na ruke iný hráč,“ odpovedal kouč Pavel Hapal.

Ten už pred odletom hovoril o túžbe v dueloch s Gréckom uspieť a zdôraznil, že uspieť znamená zvíťaziť.  Zápasy sú skvelou previerkou budúcich adeptov na reprezentačný dres do 21 rokov a vzhľadom k zloženiu kádra aj vítaným testom slovenskej 19-ky pred marcovou kvalifikáciou o postup na ME. Podľa neoficiálnych správ z tábora Grécka, náš novozložený tím dnes nastúpi proti súperovi s viacerými hráčmi so skúsenosťami z gréckej najvyššej domácej súťaže. „Súpera nemáme zmapovaného a ani to nebolo naším cieľom. Chceli sme sa sústrediť na seba. Čaká nás kvalitný súper, v mužstve je niekoľko individualít. Očakávam, že budú hrať klasický grécky futbal a budú sa spoliehať práve na individuálne schopnosti jednotlivcov,“ dodal na záver téner Pavel Hapal.

Dnešný zápas slovenskej 20-ky proti Grécku má výkop o 15:00 miestneho času (14:00 SEČ), odveta je na programe o dva dni neskôr (štvrtok 11. 1.)  v rovnakom čase. Dejiskom oboch stretnutí je aténsky štadión v Spate.

KÁDER SR20

BRANKÁRI:
Martin Vantruba (FC Spartak Trnava), Frederik Valach (ŠK Slovan Bratislava), Adrián Slančík (1. FC Tatran Prešov)

HRÁČI:
Kristián Vallo, Vladimír Majdan, Róbert Boženík (všetci MŠK Žilina), Matej Oravec (FC Spartak Trnava), Samuel Kozlovský (ŠK Slovan Bratislava), Matej Grešák (1. FC Tatran Prešov), Jakub Sedláček (FK Železiarne Podbrezová), Dominik Špiriak (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Martin Bednár (MFK Zemplín Michalovce), Milan Kvocera (AS Trenčín), Marek Fábry, Martin Macho (obaja FC Nitra), Kristián Flak (AC Sparta Praha), Michal Tomič (Sampdoria Janov), Filip Vaško (Udinese Calcio), Denis Baumgartner (Livorno Calcio), Martin Gamboš (TSV 1860 Mníchov), Martin Adamec (SKN St. Pölten), Jozef Pastorek (Aston Villa FC)