angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SR 20: Pastorek po dvoch rokoch opäť v repre: „Mojím vzorom je Lobotka“

10. Január 2018

ATÉNY (SFZ/PETER ZEMAN) – Mládežnícky reprezentant Jozef Pastorek sa vracia do reprezentačného výberu po dvoch rokoch: „Momentálne som zdravý a fit, pozvánka ma príjemne prekvalila, verím, že z Grécka privezieme dve víťazstvá.“

Galéria

Vždy pozitívne naladený mladík, vždy s úsmevom a na ihrisku neprehliadnuteľný vďaka kreativite v strede poľa. To je Jozef Pastorek a jeho stručná vizitka, tak ho poznáme z pôsobenia v mládežníckych reprezentačných výberov a tak ho poznajú aj v Anglicku. "Aktuálne pôsobím v Aston Ville v tíme do 23 rokov v Premier League II. Hrá sa tam veľmi rýchly futbal s medzinárodným obsadením. V kluboch je veľa cudzincov a práve oni sú nositelia kvality alebo odlišných herných prvkov v porovnaní s domácimi Angličanmi. Momentálne mám za sebou sériu zranení a tak nenastupujem pravidelne v základnej zostave, ale začal som s tréningom, trénujem napalno, to je jediná cesta k úpsechu,“ piblížil nám v skratke pôsobenie v slávnom klube Jozef Pastorek a o tom, že Premier League II nie je len tak hociaká súťaž svedčí, že si tam zhral s viacerými známymi hviezdami. 

„Na tréningu s Johnom Terrym a v ostrom zápase som si zahral napríklad proti teraz tak veľmi medializovanému kvôli prestupu do FC Liverpool Virgilovi van Dijkovi. V Anglicku neštudujem, školské povinnosti si plním na diaľku na Slovensku v Nových Zámkoch. Dievčatá máme krajšie a ani počasie nemôžem veľmi chváliť, no na Britských ostrovoch som predsa kvôli futbalu. Bývam tam v jednej rodine, cítim sa medzi nimi dobre a z tohto pohľadu je všetko v najlepšom poriadku,“ uzavrel rozprávanie o pôsobení v Anglicku Jožko Pastorek.

Šikovný stredopoliar s milimetrovými prihrávkami, hráč, ktorý dokáže svojmu mužstvu pomôcť myšlienkou, či prekvapivým nápadom. Tak sme ho spoznali z čias pôsobenia vo výberoch SR16 a SR17. „Máte pravdu, dlhší čas som sa vo výberoch neobjavil, naposledy to v kvalifikácii do 17 rokov o postup na ME. Potom prišli, žiaľ, zranenia a dlhodobé zdravotné problémy. Nominácie zo Slovenska chodili, no musel som sa opsravedlniť a ak by som to neurobil ja, určite by ma neuvoľnil klub. Momentálne sa cítim dobre, dovolím si povedať, že som na sto percent v poriadku. To neplatilo ešte pred mesiacom, ale som v dobrých rukách lekárov v Anglicku a aj tu v Grécku počas zrazu slovenskej dvadsiatky,“ hovorí Pastorek, jeden z viacerých nováčikov v tíme SR do 20 rokov. 
„Pozvánka bola pre mňa príjemným prekvapením, v kútiku duše som veril, že sa raz vrátim späť do reprezentácie. Najskôr prišla pozvánka od technického vedúceho Jakuba Kojnoka, neskôr ma veľmi potešili telefonáty trénerov nášho tímu.“

Ako sa priznal, počas leta sledoval pozorne vystúpenia zverencov trénerskej dvojice Hapal - Brunegraf na ME do 21 rokov v Poľsku. "Videl som všetky zápasy a musím povedať, že Slováci ukázali parádny futbal. Prizám sa, že mne sa najviac páčil Stano Lobotka. To je hráč podľa môjho gusta, mojím idolom je Lobotka," vyjadril kompliment na adresu bývalej opory SR21 Jozef Pastorek.

Tím trénera Hapala do 20 rokov absolvuje v tomto období prípravný kemp v Grécku, jeho súčasťou sú aj dva prípravné duely s Gréckom. Jozef Pastorek je s doterajším priebehom kempu spokojný. „Privítala nás krásna krajina. Grécko sa mi páči, nakoniec, nie každý videl rásť pomaranče na stromoch. Napriek tomu, že sa veľmi s chalanmi ešte nepoznáme, vytvorili sme už teraz skvelý kolektív, cítim pozitívnu atmosféru a to je veľmi dôležité. Priznám sa, proti Grécku som ešte nikdy nehral, ak nastúpim, v čo verím, bude to pre mňa premiéra. A pýtate sa na ciele? Hráme futbal a tak chceme vyhrávať. Verím, že ak podáme výkony na hranici našich možností, uspejeme v oboch zápasoch a dovezieme na Slovensko dve víťazstvá,“ dodal ešte pred prvým stretnutím Jozef Pastorek.

Jeho predpoveď sa zatiaľ plní. Slováci zdolali vo včerajšom zápase rovesníkov z Grécka 2:1, odvetný duel je na programe zajtra (štvrtok 11.1.) o 14:00 SEČ v Aténach.