angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SR 20 včera na návšteve Veľvyslanectva SR v Aténach, dnes v odvete proti Grécku s cieľom zopakovať víťazstvo

11. Január 2018

ATÉNY (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenskú futbalovú reprezentáciu do 20 rokov prijala včera Iveta Hricová - mimoriadna a splnomocnená veľvyslankyňa SR v Helénskej republike, tím trénera Hapala nastúpi dnes k odvetnému stretnutiu proti domácemu Grécku U20.

Galéria

Prípravný kemp slovenskej futbalovej reprezentácie do 20 rokov vrcholí záverečným dňom, jeho leitmotívom je odvetný duel Slovákov proti domácemu Grécku. 

Mimoriadnej pocty sa dostalo tímu trénera Hapala včera popoludní v podobe návštevy Veľvyslanectva SR v Aténach na pozvanie mimoriadnej a splnomocnenej veľvyslankyne SR v Helénskej republike Ivety Hricovej. „Som rada, že vás môžem privítať medzi nami. V Grécku vrcholia sviatky a vaša návšteva je jedným z najkrajších darčekov pre nás všetkých,“ privítala výpravu SR20 srdečne veľvyslankyňa SR Iveta Hricová.

V rovnakom duchu sa niesli aj ďalšie rozhovory, jednou z mnohých tém bolo aj utorkové víťazstvo Slovákov nad domácim výberom 2:1, na záver odovzdal tréner slovenskej 20-ky Pavel Hapal veľvyslankyni SR Ivete Hricovej reprezentačný dres Slovenska.

„Program tréningového kempu bol náročný, po utorkovom zápase absolvovalo mužstvo dopoludnia tréningovú jednotku, popoludní nám padol vhod, aj z pohľadu prípravy na odvetný duel, presun do centra Atén pri príležitosti návštevy Veľvyslanectva SR, večer si chlapci pozreli zápas 3. kola Gréckeho pohára FC Panathinaikos Atény – FC Lamia,“ komentoval včerajší program asistent trénera Oto Brunegraf.

Dodajme, že počas včerajšieho popoludňajšieho výjazdu výpravy SR 20 míňal v uliciach metropoly Grécka autobus s výpravou aj starobylý Panathénsky športovo-kultúrny štadión pod Akropolou, ktorý bol dejiskom prvých novodobých olympijských hier v roku 1896 a tiež prvých OH nového milénia v roku 2004. Naši hráči využili, napriek hustej premávke, príležitosť na päťminútovú návštevu výnimočného objektu, povyskakovali z autobusu a dopriali si spoločnú fotografiu. Pre zuajímavosť, zákady pôvodne dreveného štadióna boli položené už v roku 565 pred našim letopočtom, zásluhou spartského zákonodarcu Panathinaika bol o dve storočia neskôr prestavený s použitím mramoru.

„Medzi zápasmi mali hráči na regeneráciu iba jeden deň, sme radi, že mužstvo je zdravotne v poriadku a počas celého pobytu absolvovali kompletný program bez výnimky všetci hráči. V prvom zápase podalo mužstvo bojovný výkon a dosiahlo na víťazstvo, v odvetnom stretnutí dostanú priestor ďalší hráči, verím, že mužstvo nadviaže na výkon a výsledok z prvého zápasu,“ dodal na záver kouč SR20 Pavel Hapal.

Výkop odvetného prípravného zápasu Grécko U20 – Slovensko U20 je na programe dnes o 14:00 SEČ, hrá sa na štadióne Spata v Aténach.

KÁDER SR20

BRANKÁRI: 
Martin Vantruba (FC Spartak Trnava), Frederik Valach (ŠK Slovan Bratislava), Adrián Slančík (1. FC Tatran Prešov)

HRÁČI: 
Kristián Vallo, Vladimír Majdan, Róbert Boženík (všetci MŠK Žilina), Matej Oravec (FC Spartak Trnava), Samuel Kozlovský (ŠK Slovan Bratislava), Matej Grešák (1. FC Tatran Prešov), Jakub Sedláček (FK Železiarne Podbrezová), Dominik Špiriak (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Martin Bednár (MFK Zemplín Michalovce), Milan Kvocera (AS Trenčín), Marek Fábry, Martin Macho (obaja FC Nitra), Kristián Flak (AC Sparta Praha), Michal Tomič (Sampdoria Janov), Filip Vaško (Udinese Calcio), Denis Baumgartner (Livorno Calcio), Martin Gamboš (TSV 1860 Mníchov), Martin Adamec (SKN St. Pölten), Jozef Pastorek (Aston Villa FC)