www.futbalsfz.sk

SR 21 – Bénes po roku opäť v reprezentácii: Tešil som sa na chalanov, trénerov a realizačný tím

pondelok, 03.09.2018
|
Posledná aktualizácia 03.9.2018 11:22

ŠAMORÍN (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Po roku je v reprezentácii do 21 rokov opäť stredopoliar László Bénes. Ten naposledy nastúpil v najcennejšom drese 5. septembra 2017 v zápase proti Severnému Írsku, v ktorom rozhodol o víťazstve 1:0. Potom mu sezónu skrížili zranenia.


ŠAMORÍN (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Po roku je v reprezentácii do 21 rokov opäť stredopoliar László Bénes. Ten naposledy nastúpil v najcennejšom drese 5. septembra 2017 v zápase proti Severnému Írsku, v ktorom rozhodol o víťazstve 1:0. Potom mu sezónu skrížili zranenia.

V minulom ročníku toho László Bénes veľa nenahral, lebo ho najskôr limitovala zlomenina kostičky v priehlavku na ľavej nohe a potom natiahnutý stehenný sval. V máji dokonca ešte podstúpil aj operačný zákrok, počas ktorého mu vybrali kovovú platničku. Zdalo sa, že všetko je v poriadku, ale v prípravnom období na novú sezónu si natrhol stehenný sval. V pondelok ráno sa však hráč nemeckej Borussie Mönchengladbach hlásil trénerom v Šamoríne v dobrej nálade. „Po roku som späť a veľmi som sa tešil na chalanov, trénerov, realizačný tím a teším sa na prvý zápas,“ povedal 20-ročný stredopoliar, ktorý verí, že si po ročnej pauze v reprezentácii opäť obuje strelecké kopačky. „Vtedy proti Severným Írom to bol náročný zápas, ktorý mal svoju kvalitu. Mne sa v ňom podarilo skórovať a vyhrali sme,“ zaspomínal si.
V septembrovom asociačnom termíne odohrajú sokolíci dve stretnutia. Najskôr prípravný duel 6. septembra o 18.30 v Dunajskej Strede proti Talianom a následne 11. septembra o 17.30 SELČ na Islande zabojujú sokolíci o tri body do kvalifikačnej tabuľky. „Taliani budú dobrí, silní na lopte a aktívni. Aj Island hrá moderný futbal a čakajú nás ťažké zápasy. Chceme tam získať tri body. Musíme vyhrať všetky zápasy ak chceme pomýšľať na majstrovstvá Európy,“ vravel Bénes, ktorý už predošlých jedenásť dní trénoval s A-tímom Borussie.
Lístky na duel s Talianskom si môžete kúpiť na PREDPREDAJ.SK

Haraslín: Guľa je pozitívny a usmiaty človek

Zakončovateľ poľského klubu Lechia Gdaňsk Lukáš Haraslín srší na zraze dobrou náladou. Jeho tímu sa darí a na ihrisku dostáva veľký priestor. „V minulej sezóne to nebolo ono. Lechia má iné ciele ako hrať o záchranu. Sme prví, ale ešte je len začiatok súťaže. Ak budeme pokračovať v nastolenom tempe, tak budeme na horných priečkach. Chcel by som túto pohodu preniesť aj do reprezentácie. Verím, že aj týmto pomôžem chalanom k dobrým zápasom a výsledkom,“ zaprial si rodák z Bratislavy, ktorý bol v nedeľu na zraze medzi prvými. „Mám to naozaj blízko. Potreboval som si po ceste ešte niečo vybaviť, myslel som, že to bude dlhšie trvať, bol som tu o niečo skôr. Na zraz som sa však veľmi tešil,“ skonštatoval Haraslín.
V krajine nášho najbližšieho súpera hrával, keď si obliekal dres talianskej Parmy. Na súboj s Talianmi sa už teší. „V Taliansku som spoznal veľa mladých chalanov. Nepoznám presne ich nomináciu na duel s nami, ale keď som hral v Parme, tak som sa rozprával s mládežníckymi reprezentantmi. Bude to ťažký zápas, vieme, že Taliani sú veľká futbalová krajina s kvalitnými hráčmi. Na druhej strane aj my máme svoju kvalitu a čaká nás zaujímavá konfrontácia. Veríme, že sa proti Talianom dobre naladíme na Island. Tam potrebujeme vyhrať, keďže sme stále v hre o baráž,“ vyhlásil Haraslín, ktorý pozitívne vníma aj nového kouča sokolíkov Adriana Guľu. „Je to pozitívny človek. Chodí usmiaty, rozpráva sa s nami a veľa času s nami trávi. Bude to dobrá spolupráca s trénerom a celým realizačným tímom. V Žiline urobil skvelé výsledky a dufáme, že dobrú prácu odvedie aj s nami,“ zakončil.


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR 21
Osoba
LászlóBénes
Osoba
LukášHaraslín
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner