angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SR 21 – Hancko sa už teší na spoluhráčov: S Talianmi to bude výborný zápas

07. August 2018

BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Slovenských futbalových reprezentantov do 21 rokov čaká v septembri atraktívny súper z Talianska. Duel sa bude hrať 6. septembra 2018 v Dunajskej Strede s výkopom o 18.30 h. Vysielať ho bude televízia Dajto. Ako vníma prípravný duel proti hostiteľovi budúcoročných ME Dávid Hancko, ktorý počas posledného prestupového obdobia zamieril zo Žiliny do talianskeho ACF Fiorentina?

Galéria

Sokolíci sa naposledy stretli v marci, keď narazili v kvalifikačnom dvojzápase na rovesníkov z Albánska. Vtedy sa naši hráči tešili z výhier 3:2 a 4:1. „Teším sa na to, že opäť budeme chalani po dlhšom čase pokope a že nás čakajú nové výzvy. Najväčšou bude, aby sme sa prebojovali na záverečný turnaj,“ začal svoje rozprávanie pre futbalsfz.sk Dávid Hancko. Prvý zápas novej sezóny odohrajú sokolíci proti rovesníkom z Talianska. Bude to prípravné stretnutie, hostiť ho bude Dunajská Streda a úvodný výkop bude o 18.30 h. „S Talianmi to bude výborný zápas proti silnému súperovi. Osobne sa veľmi teším, že budeme hrať v Dunajskej Strede. Zhodou okolností môj prvý zápas v základnej zostave za Žilinu bol na štadióne DAC. Fanúšikovia sú tam skvelí a verím, že prídu v hojnom počte aj na tento duel a vytvoria vynikajúcu kulisu,“ zaželal si náš obranca. Stretnutie s Talianskom je na programe 6. septembra. 

O päť dní neskôr čaká reprezentantov do 21 rokov už ostrý súboj s Islandom, ktorému máme čo vracať. Minulý rok v októbri sme mu v Poprade podľahli 0:2. Ak chcú Slováci myslieť na ME, musia na severe Európy naplno bodovať. „Nebude to jednoduchý zápas. Islanďania v Poprade ukázali svoju kvalitu. Nehovoril by som o tom, že máme nôž na krku. O všetko nám už išlo v dvojzápase proti Albánsku a zvládli sme ho,“ uviedol rodák z Prievidze.

Hancko sa v kariére počas tohto prestupového obdobia posunul ďalej. V júni prestúpil z MŠK Žilina do ACF Fiorentina. „Príprava nie je jednoduchá a konkurencia je obrovská. Hodnotím to však pozitívne. Každý deň sa cítim lepšie a lepšie. Tréner ma využíva na poste ľavého obrancu, čo som dlhšie nehral. V dueloch pred prestupom do Fiorentiny som hral zväčša stopéra,“ opísal 20-ročný zadák aktuálne prípravné obdobie.

V prípravných dueloch dostáva od trénera Stefana Pioliho dostatok priestoru. „Na sústredení v Moene nás točil tréner rozdielne jedenástky na polčasy. Tam sme vyhrali 15:0 a 17:0. Potom som proti Hellasu Verona hral 30 minút a v ďalších dueloch s Heraclesom, Athleticom Bilbao a Mainzom nastúpil stále na jeden polčas,“ povedal Hancko.

Aký má náš reprezentant cieľ do novej sezóny v talianskej súťaži, ktorá sa začína o dva týždne? „Nechem si dávať na seba veľké očakávania. Chcem sa zlepšovať, navnímať prostredie a ligu. Chcem odvádzať maximum a verím, že sa prebojujem do základu. Na ligu sa už teším,“ zakončil Hancko, ktorý doposiaľ nastúpil v siedmich stretnutiach reprezentácie do 21 rokov.