SR 21 – Hráči po triumfe v Lichtenštajnsku ďakujú fanúšikom: Boli ste super, pomohli ste nám

Posledná aktualizácia 10.10.2019 08:33
autor: lfv.li, zdroj: Peter Rinderer
Radosť slovenských futbalistov z gólu.

ESCHEN (SFZ) – Pršalo nám šťastie! Sokolíci v ťažkých daždivých podmienkach a na náročnom teréne vybojovali v Lichtenštajnsku úvodné tri body v kvalifikácii ME 2021. Víťazstvo 4:2 sa nerodilo ľahko, ale chutí o to viac, lebo je zaslúžené. Ešte pred návratom domov a prípravou na ďalší duel s Francúzskom (15. októbra o 21:00 v Dunajskej Strede) zhodnotila trojica Ján Bernát, Dávid Strelec a Michal Tomič pre futbalsfz.sk stredajší zápas.

Bernát: Gól venujem rodine a priateľke Natálii

Ján Bernát sa prvýkrát v zápase proti Lichtenštajnsku ocitol v základnej zostave v kategórii do 21 rokov. Mladý útočník, ktorý môže ešte vekom hrať aj v reprezentácii do 19 rokov, strelil Lichtenštajncom aj svoj premiérový gól. V 43. min upravoval priebežný stav na 2:0. „Teší ma, že som skóroval. Gól venujem rodine a priateľke Natálii, ktorá mala prednedávnom meniny,“ povedal Bernát na margo gólu. Ako videl mladý ofenzívny hráč celý zápas? „Vstúpili sme do neho dobre. Do prestávky sme dali dva góly, potom sme však znervóznili, lebo sme nepremenili naše šance a domáci vyrovnali. Chvalabohu, nás to nezlomilo a hneď sme dali gól na 3:2 a v závere pridal Christián Herc upokojujúci zásah na 4:2,“ konštatoval hráč MŠK Žilina, ktorého potešila prítomnosť slovenských fanúšikov. „Boli naozaj super. Ďakujeme im za to, že nás podporili a dopomohli nám k výhre. Spravili nám domáce prostredie,“ zakončil Bernát.

autor: Peter Rinderer, zdroj: lfv.li
Dávid Strelec (s číslom 15) v súboji o loptu.

Strelec: Prial som si, aby sme vyhrali

Úvodný gól zápasu strelil Dávid Strelec, ktorý do bránky usmernil center od Petra Kolesára. „Nebol to ľahký zápas, v prvom polčase sme boli jednoznačne lepší, v druhom sme si to trošku skomplikovali, ale našťastie sa nám podarilo napokon vyhrať,“ uviedol Strelec, ktorý z ihriska schádzal v 74. min za stavu 3:2. „Keď som schádzal z ihriska veril som, že vyhráme,“ prial si v danom momente zakončovateľ ŠK Slovan Bratislava.

Strelec je univerzálny ofenzívny hráč, dokáže odohrať zápas ako hrotový útočník, podhrotový hráč či na pozícii krídla. V stredu robil vietor Lichtenštajncom ako „hroťák“. „Hralo sa mi dobre, už z ligy som na tento post zvyknutý. Terén teraz nebol jednoduchý. Súboje so stopérmi boli náročné, celý deň a aj počas zápasu pršalo. Lichtenštajnská obrana bola kompaktná, dobre vystupovala. Ale napokon sme na ňu našli kľúč,“ povedal Strelec. Toho potešili prítomní slovenskí fanúšikovia na zápase. Pred odchodom zo štadióna sa s nimi vyfotil, rozdal niekoľko podpisov a pri vstupe do autobusu im zo srdca odkázal: „Ďakujeme, že ste prišli, boli ste super, pomohli ste nám,“ vyhlásil Strelec. Vytešení priaznivci mu odpovedali: „Prídeme za vami aj na rok do Švajčiarska.“

Tomič: Budeme radi, keď body budú pribúdať

Zväčša má v zápasoch ofenzívne úlohy, ale teraz ho tréner postavil ako pravého obrancu. Reč je o Michalovi Tomičovi. „V obrane sa mi hralo dobre, ale bolo by lepšie, keby sme si vzadu udržali nulu. Vyhrali sme, to je dôležité a získali sme prvé body do tabuľky. Budeme radi, keď budú pribúdať,“ zaželal si hráč MŠK Žilina, ktorého potešila nezlomná vôľa sokolíkov. „Týmto zápasom mužstvo ukázalo silu, keď sme za stavu 2:2 nezložili zbrane a strelili gól na 3:2 a v závere pridali ďalší. Hrali sme na maximum celých 90 minút a chyby, ktoré sme spravili, si rozoberieme. Teraz sa budeme snažiť čo najlepšie pripraviť na Francúzov. Proti ním musíme byť kompaktnejší, ostražitejší a trpezlivejší. Predpokladáme, že nebudeme mať toľko loptu na kopačkách. Francúzsko však nie je to strašiak. Keď do zápasu vložíme všetko, čo je v nás, tak môžeme uhrať dobrý výsledok,“ konštatoval Tomič, ktorý tiež poďakoval prítomným fanúšikom Slovenska. „Potešilo nás, keď sme ich videli na tribúne. Veď futbal hráme pre nich. Ďakujeme, že si našli čas na zápas, boli skvelí,“ dodal Tomič.

TABUĽKA 2. SKUPINY


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR 21
Osoba
Ján Bernát
Osoba
David Strelec
Osoba
Michal Tomič
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SR 21 – Tréner Kentoš o prípravnom kempe v Turecku: Bol pre mňa užitočný

16.1.2020 08:32

SR 21 – Strelec gólu Dánom Baumgartner o kempe v Turecku: Bolo to o spoznávaní sa

13.1.2020 16:23

SR 21 – Sokolíci na záver sústredenia nestačili na Dánov, tréner Kentoš: Zápas bol poučný

12.1.2020 19:50

SR 21 – Tréner Kentoš pred duelom s Dánmi: Zápas využijeme, aby sme si vyskúšali rôzne varianty

11.1.2020 15:27

SR 21 – Reprezentační tréneri Hapal s Brunegrafom prišli pozdraviť a podporiť sokolíkov

10.1.2020 08:36

SR 21 – Šulek zažíva pri dvadsaťjednotke štvrtého trénera: Každý je skvelý odborník

09.1.2020 17:45

SR 21 – Sokolíci po góloch Bernáta a Fábryho zdolali Istanbulspor

09.1.2020 11:44

SR 21 – Sokolíci sa chystajú na Istanbulspor, Goljan: Chceme, aby to hráči rozbalili na sto percent

08.1.2020 17:05

SR 21 – Ján Bernát o januárovom kempe: Po pauze sa chcem opäť dostať do futbalového kolotoča

06.1.2020 09:24

SR 21 – Nový tréner Jaroslav Kentoš privítal hráčov pred tréningovým kempom: Je príjemný pocit viesť reprezentáciu

08.1.2020 13:13

SR 21 – Jaroslav Kentoš nový kouč výberu do 21 rokov: Vnútorne som bol presvedčený, že je to správny krok

26.12.2019 19:01

SR 21 – Jaroslav Kentoš bude novým koučom reprezentacie do 21 rokov

20.12.2019 18:30

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.