SR 21: Jednoznačná záležitosť pre Slovensko

sobota, 28.05.2016
|
Posledná aktualizácia 31.5.2016 11:52

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Slovenská dvadsaťjednotka bojovala o upevnenie líderskej pozície v kvalifikačnej skupine na majstrovstvá Európy 2017.

Hneď v úvode prvého polčasu tureckí futbalisti preverili Chovana nepríjemnou strelou spoza pokutového územia. Prvý gól stretnutia však dalo Slovensko, ktorému najprv v 8. minúte nebol uznaný pre faul, dve minúty nato však Mazáň z pravej strany nacentroval na hlavu Zreľáka a ten poslal mužstvo Pavla Hapala do vedenia. Domácich futbalistov tento moment nakopol a v 23. minúte bolo už 2:0. Bero vybojoval loptu na krídle a poslal milimetrovú loptu na Rusnáka, ktorý z hranice veľkého vápna zakončil k pravej žrdi. Slovenský výber bol aktívnejším celkom, veľmi často sa do zakončenia dostával najmä po rohových kopoch. Turci boli v prvom dejstve bezradní, okrem pár protiútokov v ofenzívnej činnosti nič viac nepredviedli. Zreľák sa v samom závere dostal do vzdušného súboja s Uysalom, ale turecký brankár bol úspešnejší a táto akcia ukončila prvú časť zápasu.

Hostia po zmene strán ožili a do dobrej hlavičkovej príležitosti sa dostal Coskun, noChovan jeho pokus výborne pokryl. Slovenskí reprezentanti sa presadzovali skôr vzduchom, Zreľák skvele nabiehal na centrované lopty. Po faule na Ivana netrafil z priameho kopu priestor brány Rusnák. Striedajúci Ivan mal prsty aj v ďalšej nádejnej akcii, keď po individuálnom prieniku strieľal iba nad priestor troch žrdí. Slovensko malo obrovské šťastie, keď sa v 69. minúte lopta z rohového kopu dostala ku Kahvecimua po jeho jemnom teči presvišťala tesne popred bránkovú čiaru. Tureckí reprezentanti sa tlačili čoraz viac pred slovenského gólmana. Upokojenie prišlo až v 75. minúte, keďBero potiahol loptu stredom ihriska, posunul na Ivana, ktorý prihral Mihalíkovi do vyloženej príležitosti a ten sa nemýlil. V 79. minúte sa opäť predral Bero do pokutového územia, čo znamenalo pokutový kop. Loptu na biely bod si postavil Zreľáka nekompromisne zakončil. Svoj hetrik spečatil o 6 minút neskôr, keď si skvele nabehol a sám pred Uysalom nezaváhal a podčiarkol výborný výkon Slovákov.

Pavel Hapal, (tréner SR 21)"Povedal by som, že konečný výsledok je nad očakávania. Mali sme pasáže, v ktorých nás Turci zatlačili, sú silní na lopte, my sme trochu ubrali na agresivite. Ale zvládli sme to a potom sme dali tretí gól a ten tretí gól to zlomil. Výsledok je pre nás dobrý, v konečnom zúčtovaní môže zohrať úlohu aj skóre."

Matúš Bero, (stredopoliar SR 21): "Zápas to nebol ľahký. Síce sme si rýchlo vytvorili dvojgólové vedenie, ale Turci v druhom polčase ukázali, že sú silné mužstvo. Strelili sme však tretí gól a potom sme to opäť boli my. Dali sme päť gólov a dosiahli skvelý výsledok. Teraz to máme len vo vlastných rukách. V závere kvalifikácie nás čakajú tri náročné zápasy a ak to zvládneme, zahráme si na šampionáte."

Slovensko "21" - Turecko "21"  5:0 (2:0)

Góly: 10. Zreľák, 23. Rusnák, 75. Mihalík, 79. Zreľák, 85. Zreľák
ŽK: Škriniar, Mihalík – Basacikoglu, Coskun, Sahin
ČK: 79. Coskun (druhá ŽK)
R: Martins – Campos, Teixeira (Portugalsko) – 2 662 divákov.

SLOVENSKO 21: Chovan – Mazáň, Škriniar, Niňaj Valjent – Mihalík, Chrien (42. Ivan), Lobotka, Bero (82. Brigant), Rusnák – Zreľák (C) (89. Šafranko).

TURECKO 21: Uysal – Uruc, Coskun, Cinemre, Tasdemir – Yokuslu (C), Kahveci (78. Cinar) – Mor, Ucan, Basacikoglu (53. Sahin) – Karaman (52. Ünal).

Mohlo by vás zaujímať

SR 21 – Tréner Kentoš po dvojzápase proti Švajčiarsku: Odraziť sa od výkonu v odvete

11.9.2020 07:55

SR 21 – Po prehre so Švajčiarmi, Pokorný: Sme sklamaní, Fabiš: V závere nás vytrestali

09.9.2020 19:14