SR 21 - Prehra sokolíkov v Azerbajdžane, Guľa: Odklonilo sa od nás šťastie

Piatok, 6.9.2019 18:20 | Posledná aktualizácia 9.9.2019 16:01

autor: SFZ, zdroj: SFZ

BAKU (SFZ) – Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov vstúpila do kvalifikácie ME 2021 prehrou 1:2 v Azerbajdžane. Pre sokolíkov to bol úvodný duel nového cyklu o šampionát.

Vstup do zápasu lepšie vyšiel domácemu mužstvu, ktoré v 7. min otvorilo skóre. Baris Ekincier si nabehol na loptu zo strany do jedného zo spoluhráčov a poslal ju do našej siete – 1:0. V 10. min sme mali štandardnú situáciu, lopta sa dostala ku Oravcovi, jeho pokus smeroval vedľa bránky. V 12. min mali šancu hráči Azerbajdžanu, Ekincier, autor otváracieho gólu, si nabehol s loptou pred pokutové územie, ale naša obrana útok zastavila. V 23. min pohrozili naši futbalisti, Strelec prihral Oravcovi, ten tesne minul bránku. O minútu neskôr predviedol dobrý zákrok Vantruba, keď kryl strelu Ibrahimlia. V 34. min zazvonila po Oksuzovom zakončení žrď, lopta sa kotúľa po bránkovej čiare, ale neprešla za ňu. V 38. min vystrelil Šulek, brankár Ibrahimov loptu vyrazil, čo bola aj posledná veľká šanca prvého dejstva.

Sokolíci mali na tribúne podporu.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie Slováci, mali viac z hry. V 52. min sa do zakončenia dostal Tupta, ale domáci zblokovali loptu do bezpečia. V 57. min lopta skončila po našom rohu v azerbajdžanskej bránke, gól však rozhodca po zamávaní postranného neuznal. V 61. min sa snažil domácich prekvapiť Vallo, ktorý vystrelil s z rohu šestnástky, ale brankár Ibrahimov si pokryl prednú žrď a strelu chytil. V 82. min vystrelil u hranice veľkého vápna Herc, brankár vytlačil pokus na roh. Z následnej štandardky sokolíci vyrovnali, keď loptu do siete poslal Tupta - 1:1. V nadstavenom čase sa presadili domáci futbalisti, na 2:1 stanovil konečné skóre Ekincier.

AZERBAJDŽAN 21 – SLOVENSKO 21 2:1 (1:0)
7. a 90+. Ekincier - 82. Tupta
ŽK: Sejdijev, Ekincier – Šulek, Sluka
Rozhodoval: Jakimovksi – Karakolev, Lika (všetci Macedónsko)
AZERBAJDŽAN 21: Ibrahimov – Sejdijev, Tamazov (76. Gayali), Sejlighli, Manafov – Sejdov, Hajijev (90. Suleymanov) – Nabijev (46. Maharramli), Ibrahimli (74. Jafarguliyev), Ekincier – Oksuz. Tréner: Milan Obradovic
SLOVENSKO 21: Vantruba – Vallo, Šulek, Bednár (70. Bernát), Sluka – Herc, Oravec, Strelec – Kolesár (56. Almási), Tupta, Tomič (90. Kovaľ). Tréner: Adrian Guľa

ADRIAN GUĽA (tréner SR 21): „Chlapci boli nastavení, snažili sa urobiť maximum pre víťazstvo, to, že to nevyšlo, je realita. Odklonilo sa od nás šťastie v poslednej minúte, keď som dostali gól na 1:2 po hraničnej ofsajdovej situácii. Nedôrazne sme však vstúpili do zápasu, dovolili sme súperovi ísť do vedenia a my sme museli zápas otáčať. Po vstupe do 2. polčasu sme mali najlepšiu pasáž hry. Chalani zatlačili súpera, nepustili ho z jeho polovice. Podarilo sa nám vyrovnať, navyše nám neuznali Almásiho gól. Azerbajdžan heroickým výkonom nám blokoval centre a strely. Preto bolo pre nás podstatné, aby sme boli stabilní v obrannej činnosti, to sa nám, bohužiaľ, v 90. minúte vypomstilo, takticky sme nezvládli jednoduchý nákop a zopakujem, súper sa asi z ofsajdovej pozície dostal do 2:1. Možno bod by bol pre neho úspech, napokon zápas vyhral.“