SR 21 – Nováčikovia Fabiš a Ďuriš sa zhodujú: Sme vďační za nomináciu

Posledná aktualizácia 11.11.2019 08:13

autor: SFZ, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Dvomi novými tvárami v aktuálnom výbere trénera reprezentácie do 21 rokov Adriana Guľu sú obranca Lukáš Fabiš a stredopoliar Dávid Ďuriš. Oboch hráčov pozvánka do národného tímu pred prípravným stretnutím s Bieloruskom (14. novembra o 18.00 h v Senci) a kvalifikačným zápasom s Gruzínskom (18. novembra o 18.00 h v Nitre) potešila a veria, že ukážu, prečo ju dostali.

Fabiš: Pred odchodom na zraz som bol plný očakávania

Lukáš Fabiš je kmeňový hráč FC Nitra, doposiaľ nastúpil v desiatich zápasoch Fortuna ligy a naposledy proti Seredi odohral celé stretnutie. „V posledných kolách sa mi celkom darilo. Potom tréner Guľa telefonoval s ďalšími chalanmi z Nitry, ktorí sú tiež nominovaní a pýtal sa aj na mňa. Zaujímalo ho, akú mám formu a či som zdravý. Už vtedy sa rozpálil malý plamienok a začal som veriť, žeby som mohol byť v nominácii. To sa potvrdilo následne na tlačovej konferencii, že ma nominoval. Bol som veľmi šťastný a vnímal som to ako zadosťučinenie za to, čo som dal futbalu. Pred odchodom na zraz som bol plný očakávania a trošku aj nervózny. Všetko však opadlo hneď na úvod, vládne tu príjemná futbalová a ľudská atmosféra,“ povedal pre futbalsfz.sk Lukáš Fabiš, ktorému spoluhráči spod Zobora a teraz už aj z dvadsaťjednotky Dávid Šípoš, Marek Fábry a Marián Chobot priblížili, ako to na zrazoch chodí. „Niečo mi povedali oni a na niečo som sa pýtal sám. Zaujímalo ma najmä, čo nemám robiť. Viem, že nemám používať telefón pri spoločných akciách, mám dávať pozor na mítingoch, vziať si z nich čo najviac, vnímať video a podobne. Zároveň musím ukázať kvalitu a určité sebavedomie, že tu nie som náhodou,“ vyhlásil 21-ročný obranca. Fabiš okrem spoluhráčov z Nitry poznal aj ďalších reprezentantov. „Proti niektorým som hral od žiackych čias, je príjemné sa s nimi teraz stretnúť v jednom tíme. Poznám sa s Miňom Kvocerom, Kikom Vallom, Braňom Slukom či Maťom Vantrubom. Ale všetci vyzerajú byť v pohode,“ konštatoval.

V uplynulom asociačnom termíne hral na poste pravého obrancu Michal Tomič, ktorý je však momentálne zranený. Na pravom kraji obrany nastupuje aj Fabiš v Nitre. „Chcem sa ukázať v čo najlepšom svetle a trénerovi poskytnúť ďalšiu alternatívu na tento post. Motiváciu mám aj v tom, že kvalifikačný duel proti Gruzínsku hráme v Nitre, v ktorej som futbalovo vyrastal. Snáď počas tréningov a prípravného duelu s Bielorusmi, koučovi zamotám hlavu a dostanem príležitosť nastúpiť ,doma'. Dúfam, že si tvrdou prácou vypýtam aj ďalšie reprezentačné pozvánky,“ zakončil Fabiš.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

Ďuriš: Nemohol som uveriť, že som nominovaný

Druhým novicom medzi sokolíkmi je žilinský stredopoliar Dávid Ďuriš, ktorý v žlto-zelenom drese naskočil do desiatich súbojov najvyššej súťaže. „Som rád a vďačný za takúto možnosť od trénera Guľu. Mám pred ním veľký rešpekt a verím, že ponúknutú šancu využijem najlepšie, ako viem. Najskôr som ani neveril, že som nominovaný, až neskôr mi to celé došlo a uveril som tomu,“ priblížil Dávid Ďuriš. S akými cieľmi prichádza na zraz 20-ročný stredopoliar? „Chcem pomôcť tímu, aby sa dva zápasy, ktoré nás čakajú, skončili v náš prospech. Verím, že nastúpim aspoň na niekoľko minút. Chcem prispieť k výhram dobrým výkonom a čerešnička na torte by bola nejaká asistencia, prípadne gól,“ konštatoval.

Do Senca prišiel Ďuriš v spoločnosti ďalších klubových spoluhráčov Kristána Valla, Adama Kopasa, Branislava Sluku a Samuela Petráša. „Chalani ma na nič špeciálne neupozorňovali. Povedali mi, že môžem byť pokojný, že všetko je dopredu detailne naplánované a môžem sa sústrediť čisto na tréningy a zápasy,“ uviedol.


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR 21
Osoba
Lukáš Fabiš
Osoba
Dávid Ďuriš
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SR 21 – Tréner Kentoš po dvojzápase proti Švajčiarsku: Odraziť sa od výkonu v odvete

11.9.2020 07:55

SR 21 – Po prehre so Švajčiarmi, Pokorný: Sme sklamaní, Fabiš: V závere nás vytrestali

09.9.2020 19:14

SR 21 – Dvadsaťminútovka pokazila dojem i výsledok

09.9.2020 09:07

SR 21 - Tréner Kentoš pred odvetou so Švajčiarmi: Verím v zlepšený výkon

07.9.2020 16:02

SR 21 – Pokorný už myslí na odvetu so Švajčiarmi: Musíme byť pokojnejší, rýchlejší a sebavedomejší

06.9.2020 11:25

SR 21 – Autor gólu Švajčiarom Tupta: Zamrzí, že neprispel k bodovému zisku

05.9.2020 09:02

SR 21 – Sokolíci podľahli Švajčiarom

04.9.2020 21:57

SR 21 – Tréner Kentoš pred Švajčiarskom: Súper je náročný, čaká nás veľká výzva

03.9.2020 14:28

SR 21 – Sokolíci nabrali smer Švajčiarsko, pred odletom všetci negatívni

02.9.2020 15:49

SR 21 – Nováčikovia Gono a Myslovič sa zhodujú: Chceme sa ukázať v dobrom svetle

01.9.2020 11:20

SR 21 – Herc sa na zraz tešil: Obmedzenia nám nebránia v tom, aby sme dosiahli niečo pekné

31.8.2020 11:28

SR 21 – Sokolíci začali prípravu na dvojzápas proti Švajčiarsku, tréner Kentoš: Verím, že aj po ňom budeme v hre o postup

30.8.2020 20:44

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.