www.futbalsfz.sk

SR 21 – Sokolíci narazia na Uzbekistan, hráči a tréner sa zhodujú: Chceme vyhrať

pondelok, 14.01.2019
|
Posledná aktualizácia 14.1.2019 17:36

zdroj: SFZ
Náš výber je pred duelom s Uzbekistanom dobre naladený.

BELEK (SFZ) – Slovenských futbalových reprezentantov do 21 rokov čaká v utorok druhý prípravný zápas v rámci tréningového kempu v Turecku. Sily si zmerajú s výberom Uzbekistanu do 23 rokov a úvodný výkop stretnutia je o 16.30 SEČ.

V tíme sokolíkov vládne dobrá nálada, ktorú ešte viac podkul triumf v prvom stretnutí nad juniormi Fenerbahce (1:0). Jedným z kapitánov v danom zápase bol aj Denis Baumgartner. „Páska sa ku mne dostala po tom, ako musel ,Božo‘ (Róbert Boženík – pozn.) odísť z ihriska po tvrdom zákroku. Mať ju na rukáve bol skvelý pocit a obrovská česť,“ vyhlásil ofenzívny stredopoliar, ktorý sa v myšlienke ešte vrátil k duelu s Fenerbahce. „Mali sme dobrého súpera, zápas mal kvalitu. My sme mali viacero šancí, ale vyhrali sme iba 1:0. Preto musíme pracovať na koncovke,“ povedal Baumgartner. Práve aj na zakončení pracovali sokolíci počas tréningových jednotiek pred zápasom s Uzbekistanom. „Základom na tréningoch pri trénerovi Guľovi je čo najviac dotykov s loptou. Nevynechali sme ani zakončenie, ktorému sme sa venovali na jednom celom tréningu,“ konštatoval hráč Dunajskej Stredy. A ako vidí Baumgartner nášho zajtrajšieho súpera z Uzbekistanu, za ktorý nastúpia hráči do 23 rokov? „Na vek súpera sa absolútne nepozeráme. My sa chceme zlepšovať, každý chce ukázať, čo v ňom je a chceme vyhrať,“ zaprial si 20-ročný futbalista.

Aktívnou a útočnou hrou sa budú chcieť sokolíci presadiť aj v utorok. Jedným z hráčov, ktorý sa starajú o ofenzívu nášho výberu je aj žilinský Michal Tomič. „Pracujeme na zakončovateľskej fáze. Trošku sme v nej proti Fenerbahce, proti ktorému sme mali šesť čistých šancí a dali sme iba jeden gól, pohoreli. Proti Uzbekistanu budeme chcieť hrať našu hru a nepristúpime na to, aby sme sa prispôsobili súperovi. Budeme hrať cez krídla, rýchlo otáčať hru a držať loptu. Takto sme sa snažili hrať už v Portugalsku a aj v úvodnom zápase tu v Turecku. Ďalšie taktické pokyny nám tréner rozdá,“ vravel Michal Tomič, ktorý prezradil aj cieľ v utorkovom súboji: „Bude to možno fyzickejší zápas. Nemôžeme sa toho báť, musíme ukázať, že máme na to a vieme hrať futbal. Zápas chceme vyhrať!“

zdroj: SFZ
Denis Baumgartner (vľavo) mal na konci zápasu proti Fenerbahce kapitánsku pásku.

Po zápase s Fenerbahce mali zdravotné problémy Filip Blažek a Róbert Boženík. Aký je zdravotný stav tímu pred utorkovým duelom? „Je veľmi dobré, že Boženík po veľmi nepríjemnom zákroku bol v procese. Skvelú prácu pri zotavení sa odviedol on, lebo bol skvelo na kemp pripravený. Veľmi dobrú prácu odviedol aj realizačný tím. Aj Filip už trénoval s ostatnými chalanmi, čo sú veľmi dobré správy. Ostatní hráči sú k dispozícii a trénujú v maximálnej intenzite,“ uviedol tréner Adrian Guľa, ktorý povedal, čo očakáva od stretnutia s Uzbekistanom. „Máme o súperovi report z Instatu a aj video. Zameriavame sa však na to, čo my budeme vyžadovať od hráčov. Budeme využívať naše silné stránky, proti Fenerbahce sme mali silné presingové situácie a tie chceme zlepšovať. Musíme vedieť dostať pod tlak akéhokoľvek súpera. Pracovali sme aj na defenzívnych prvkoch, lebo potrebujeme byť vyvážení. Na Uzbekistan sa tešíme, bude to dobrá konfrontácia. Je radosť vidieť chalanov, keď majú túžbu. Verím, že budeme nielen víťazní, ale budeme zlepšovať našu výkonnosť,“ vyhlásil Guľa.

zdroj: SFZ
Tréneri Marián Zimen (vľavo) a Adrian Guľa počas tréningovej jednotky.

Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR 21
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.