SR 21 – Sokolíci nedali Arménom šancu. Po gólostroji ich zdolali vysoko 6:0, Guľa: Chlapci pracovali veľmi dobre

Štvrtok, 6.6.2019 17:45 | Posledná aktualizácia 6.6.2019 20:20

zdroj: SFZ

ŽIAR NAD HRONOM (SFZ) – Futbalová reprezentácia do 21 rokov deklasovala v prípravnom zápase rovesníkov z Arménska 6:0. Zverenci trénera Adriana Guľu viedli po polčase 2:0 a jasne dominovali až do konca.

Úvod stretnutia na štadióne čerstvého fortunaligistu FK Pohronie bol trochu opatrný. Slovenskí futbalisti mali loptu pod kontrolou no prvá šanca prišla až po vyše desiatich minútach, keď sa do šestnástky natlačil Chobot, no súper odvrátil na roh.

V 15. minúte však už bolo 1:0. Po akcii Kolesára sa lopta dostala ku kapitánovi Hercovi, ktorý našiel nabiehajúceho Sluku. Krajnému obrancovi strela sadla a napálil ju do opačného rohu bránky.

V 26. minúte Chobot poslal center popred bránku, no Vallo loptu nedočiahol. Krátko predtým pohrozil aj súper, ale po rohu hlavičku Nadirjana Vantruba kryl. Slovenskí reprezentanti hrali v obrane obetavo, napádali súpera a v 41. minúte prišla odmena. Rozohrávku arménskeho brankára zachytil Špyrka, posunul nabiehajúcemu Tuptovi a ten gólom do prázdnej bránky zvýšil na 2:0.

Gólostroj sa naplno rozbehol od 52. minúty. Za sedem minút strelil slovenský tím štyri góly a zo zápasu bola trochu exhibícia. Zo štandardky pridal svoj druhý zásah Branislav Sluka a zvýšil na 3:0. Potom prišli chvíle Dávida Strelca, ktorý nahradil do druhého polčasu Ľubomíra Tuptu. V 53. minúte zvýšil po peknej akcii na 4:0. O šesť minút po zákroku na Kolesára v šestnástke získal loptu a pridal svoj druhý gól. Následne Arménci hromadne striedali, prišiel aj nový gólman, no lopty sa ani nestihol dotknúť a inkasoval po rohu, keď si center do vlastnej bránky zrazil kapitán Nazarjan.

Na 7:0 mohol v 64. minúte po rohu zvýšiť Martin Bednár a v 68. minúte zahodil obrovskú šancu Chobot. Ojedinelý pokus Arménov po štandardke v 72. minúte odvrátila naša obrana.

SLOVENSKO 21 – ARMÉNSKO 21 6:0 (2:0)
Góly: 15. a 52. Sluka, 41. Tupta, 53. a 56. Strelec, 59. Nazarjan (vlastný).
Bez ŽK
Rozhodovali: Zelinka (ČR) – Hrčka, Jánošík (obaja SR), 1236 divákov
SLOVENSKO 21: Vantruba (46. Valach) – Vallo, Šulek (64. Baumgartner), Bednár, Sluka (80. Vojtko) – Špyrka (64. Adamec), Pokorný (80. Gamboš), Herc – Kolesár (64. Oravec), Tupta (46. Strelec), Chobot (86. Kvocera) . Tréner: Adrian Guľa.
ARMÉNSKO 21: Aslanjan (58. Melikan)– A. Mkrtčjan, Chačumjan, Nazarjan, Asiljan (58. Chačatrjan)– Melkonjan (80. M. Petrosjan), R. Mkrtčjan, Nadirjan (58. Vardanjan), Movsisjan (58. Nahapetjan) – E. Petrosjan (46. Hovhanisjan), Azizjan (46. Nalbandjan). Tréner: Antonio Flores.

Adrian Guľa (tréner Slovensko 21):
"Chlapci pracovali veľmi dobre, užili si zápas. Mali sme dobrý úvod, hrali sme v tempe a v dobrom nasadení, za čo sme boli odmenení gólom. Cez prestávku sme prestriedali a tretí gól Sluku zlomil zápas. Potom už hráčom vychádzali veci aj v náročnejších pozíciách. Fungovali sme ako tím, videli sme kolektívny výkon podporený individuálnou kvalitou. Presadzovali sme v krídelných priestoroch, čo je podstatné, ak vám súper zavrie stred ihriska. Nasledujúci zápas s Českom bude úplne iný, potrebujeme dobre zregenerovať a budeme musieť ísť s inou typológiou hráčov na niektorých postoch. Zároveň nás čaká iná kvalita a organizácia hry."

Dávid Strelec (útočník Slovensko 21, strelil dva góly): "Pred druhým polčasom som dostal pokyn ísť na ihrisko a dať góly. V prvom prípade som dostal dobrú prihrávku, išiel som sám na bránu a prekonal som brankára. V druhom prípade som si našiel odrazenú loptu aj so šťastím a poslal som ju pod brvno. Atmosféra v Žiari nad Hronom bola dobrá, fanúšikovia nás podporovali počas celého stretnutia. Zápas proti Česku bude náročný, je to derby, dajú sa očakávať náročné osobné súboje."