SR 21 – Sokolíci sa chystajú na Istanbulspor, Goljan: Chceme, aby to hráči rozbalili na sto percent

Posledná aktualizácia 08.1.2020 17:05
autor: SFZ, zdroj: SFZ
Asistent trenéra Tibor Goljan počas tréningu v Beleku.

BELEK (SFZ) – Slovenských reprezentantov do 21 rokov čaká v stredu 8. januára prvý prípravný zápas počas januárového kempu v Turecku. Súperom sokolíkov bude v Beleku od 14:00 SEČ druholigový tím Istanbulspor.

Hráči tureckého klubu sa aktuálne nachádzajú na 13. mieste druhej najvyššej súťaže, posledný súťažný zápas odohrali 29. decembra uplynulého roku (prehra 0:2 s Adanou Demirspor – pozn.) a ďalšie ligové kolo ich čaká 19. januára, keď nastúpia na ihrisku Erzurumu. „Istanbulspor sme si pozreli a spravili sme si analýzu jeho posledných zápasov. Idú prakticky v tempe bez prestávky. Napriek tomu, že hrajú v II. lige, je to dobrý súper, ktorý chce hrať futbal. Jeho silné stránky  sú napríklad - herná činnosť jednotlivca, či kvalitný káder. V dnešnej dobe každý vie hrať futbal. My musíme plniť naše princípy v ofenzíve a defenzíve. Nie je dôležité, ako bude hrať súper, ale to, aby my sme vedeli rýchlo reagovať. V ofenzíve budeme chcieť otvárať hru či kombinovať. Budeme sa snažiť držať loptu, mať dobrú finalizáciu akcií, chceme vidieť veľa centrov, dobré nábehy. V defenzíve po strate lopty okamžitý represing, žiadne stiahnutie do bloku, nechceme v žiadnom prípade vyčkávať. Proti Istanbulsporu chceme vidieť nováčikov, ktorých tu máme, ale aj hráčov, ktorí už v dvadsaťjednotke boli,“ povedal pre futbalsfz.sk asistent trénera do 21 rokov Tibor Goljan.

Pre nového trénera Jaroslava Kentoša s asistentom Goljanom to bude prvý duel v pozícii koučov pri dvadsaťjednotke. „Na zápas sa tešíme, naposledy sme mali zápas v decembri. Nevidíme zatiaľ rozdiel, či ide o stretnutie na klubovej úrovni, alebo na reprezentačnej. Teraz reprezentujeme Slovensko, chceme, aby výkon bol čo najlepší, aby hráči neboli zviazaní a rozbalili to na sto percent,“ vyhlásil asistent trénera.

Sokolíci už počas januárového kempu absolvovali tréningové jednotky v Senci a aj v Beleku. Čo bolo náplňou týchto tréningov? „Prvý tréning v nedeľu bol nábehový, chalani mali prakticky prvý tréning s loptou, do vtedy mali totiž individuálne plány z klubov. V pondelok sme cestovali do Turecku a v utorok dopoludnia sme mali herno-taktický tréning, v ktorom sme sa zamerali na veci, ktoré budeme chcieť vidieť nie len proti najbližšiemu súperovi, ale aj v ďalších zápasoch. Do zápasu sme mali aj nácvik štandardných situácií a herných kombinácií. V stredu doobeda máme naplánovaný ešte silový program. Keďže nám kluby hráčov uvoľnili v neasociačnom termíne, za čo im ďakujeme, chceme hráčov zaťažiť a využiť v maximálnej miere,“ vravel Goljan.

Gamboš: Ideme s cieľom vyhrať

autor: SFZ, zdroj: SFZ
Martin Gamboš sa teší na stretnutie s Istanbulsporom.

Dobrá nálada a najmä chuť pracovať nechýba ani samotným hráčom. Na zápas sa už tešia. „Po období voľna máme konečne spoločné tréningy a čaká nás aj zápas, čo je pre nás super, že môžeme byť v takomto rytme. Veľa tureckých tímov hrá kompaktný, ofenzívny a agresívny futbal. To, že súper hrá ,mužskú súťaž‘ a my sme kategória do 21 rokov, to by nemalo mať na zápas vplyv, predsa každý v našom výbere už má kontakt s mužským futbalom. My sa budeme snažiť hrať kombinačne, ofenzívne, rýchlo otáčať hru a najmä vzadu udržať čisté konto. Samozrejme, chceme strieľať góly. Do zápasu ideme s cieľom vyhrať a nechať na ihrisku všetko,“ uviedol stredopoliar Spartaka Trnava Martin Gamboš

Holub: Ak by sa mi podarilo streliť gól, bol by som šťastný

autor: SFZ, zdroj: SFZ
Alex Holub je nováčik vo výbere do 21 rokov.

Jedným z nováčikov v reprezentácii do 21 rokov je Alex Holub. „Chalani ma privítali dobre. Postupne sa s nimi zoznamujem, ale je tu dobrá nálada a chalani sú zohratý kolektív. Ja som sa poznal s chalanmi z Ružomberka Alexom Mojžíšom, Adamom Brenkusom a Ivanom Krajčírikom. Okrem nich poznám ešte Matúša Vojtka a Jakuba Kadáka, s ktorými som bol vo výberokch do 18 a 19 rokov,“ povedal Holub o prvých dňoch vo výbere tejto vekovej kategórie. Aký cieľ má obranca MFK Ružomberok pred stredajším duelom? „Chceme ukázať, že máme kvalitu, chceme vyhrať. Ak by sa mi podarilo streliť gól, bol by som šťastný,“ zakončil Holub.

Druhý zápas počas januárového kempu odohrá výber Jaroslava Kentoša v nedeľu 12. januára proti rovesníkom z Dánska.


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR 21
Osoba
Tibor Goljan
Osoba
Martin Gamboš
Osoba
Alex Holub
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SR 21 – Sokolíci pozdravujú fanúšikov, kapitán Herc: Najdôležitejšie je zdravie človeka

22.3.2020 11:48

SR 21 – Tréner Kentoš po zrušení marcových zápasov: Od hráčov máme informácie o zdravotnom stave i tréningoch

20.3.2020 14:27

SR 21 – Mesík o prvých dňoch v Nordsjaellande: Lobotka tu zanechal veľkú stopu

06.2.2020 14:07

SR 21 – Peter Pokorný absolvoval s A-tímom Salzburgu tréningový kemp: Som rád, za túto príležitosť

01.2.2020 07:29

SR 21 – Sokolíci v marci proti Lichtenštajnsku v Nitre, tréner Kentoš: Ideálne riešenie

31.1.2020 12:28

SR 21 – Sokolíci Oravec, Almási, Fábry a Tupta zmenili kluby

26.1.2020 17:05

SR 21 – Tréner Kentoš o prípravnom kempe v Turecku: Bol pre mňa užitočný

16.1.2020 08:32

SR 21 – Strelec gólu Dánom Baumgartner o kempe v Turecku: Bolo to o spoznávaní sa

13.1.2020 16:23

SR 21 – Sokolíci na záver sústredenia nestačili na Dánov, tréner Kentoš: Zápas bol poučný

12.1.2020 19:50

SR 21 – Tréner Kentoš pred duelom s Dánmi: Zápas využijeme, aby sme si vyskúšali rôzne varianty

11.1.2020 15:27

SR 21 – Reprezentační tréneri Hapal s Brunegrafom prišli pozdraviť a podporiť sokolíkov

10.1.2020 08:36

SR 21 – Šulek zažíva pri dvadsaťjednotke štvrtého trénera: Každý je skvelý odborník

09.1.2020 17:45

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner