www.futbalsfz.sk

SR 21 – Sokolíci sa po výhre na Islande zhodujú: Pocity sú neopísateľné

streda, 12.09.2018
|
Posledná aktualizácia 12.9.2018 10:46

REYKJAVÍK (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) - „Dráma, akú by nenapísal ani Hans Christian Andersen alebo náš Martin Kukučín,“ týmito slovami privítal člen výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu Jozef Paršo futbalistov do 21 rokov po výhre 3:2 nad islandskými rovesníkmi. A mal pravdu, to čo sa v utorok odohralo na ihrisku v Reykjavíku sa vidí možno raz za kariéru.


REYKJAVÍK (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) - „Dráma, akú by nenapísal ani Hans Christian Andersen alebo náš Martin Kukučín,“ týmito slovami privítal člen výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu Jozef Paršo futbalistov do 21 rokov po výhre 3:2 nad islandskými rovesníkmi. A mal pravdu, to čo sa v utorok odohralo na ihrisku v Reykjavíku sa vidí možno raz za kariéru.

Začnime od konca, konkrétne od 89. min. V nej strelil gól na 2:1 Tomáš Vestenický a všetci už verili, že tri body sú v našom vrecku. Lenže rozhodca Harkam v nadstavenom čase odpískal pokutový kop pre domácich, ktorý premenil kapitán Gudmundsson. A to nebolo všetko. V štvrtej minúte nadstaveného času si Slováci vybojovali roh, do šestnástky dobehol aj náš brankár Marek Rodák, ktorý napokon presnou hlavičkou dal bodku za nervydrásajúcim stretnutím. „Počkal som si. Chalani šli na prvú žrď, potom sa lopta dostala ku mne a umiestnil som ju. Ešte sa ju obranca snažil vykopnúť z bránkovej čiary, ale nedočiahol na ňu. Pocity po góle boli neopísateľné,“ povedal po zápase Marek Rodák, ktorý však už počas kariéry strelil gól: „Bolo to za Fulham do 23 rokov, keď som z ruky prekopol ihrisko.“

Rodák prvý gól inkasoval v 33. min a druhý z penalty v nadstavenom čase. Napriek tomu si sokolíci pripísali do tabuľky tri body. „Dúfam, že tri body budú prospešné, ešte máme dva zápasy pred sebou, pokúsime sa ich vyhrať,“ vyhlásil náš brankár.

Bénes: V závere sme dreli

László Bénes nastúpil na súťažný zápas po vyše roku a hneď sa prezentoval gólom. „Dostal som loptu, chcel som najskôr vystreliť pravačkou, potom som videl, že vyskočil proti mne obranca, tak som si to presunul na ľavačku a obalil som to strelou. Som rád, že to tam padlo, ale dôležitejšie sú tri body. Som rád, že som proti Islandu mohol nastúpiť a odohrať celý zápas. Cítil som sa veľmi dobre a som šťastný,“ opísal moment z 58. min Bénes. A aké prežíval pocity po záverečnom hvizde? „Emócie sa nedajú opísať, kto videl ten zápas, tak naň nikdy nezabudne. Bolo to vynikajúce stretnutie, najmä druhý polčas. V závere sme dreli, vedeli sme, že nič iné ako víťazstvo sa nám neráta,“ vravel stredopoliar.

Vestenický: Je to pre mňa jeden z najkrajších zážitkov

Tréner Adrian Guľa neustále hovoril, že v tíme nemá žiadneho náhradníka, že každý hráč má svoju kvalitu a určitú úlohu v tíme. Jeho slová sa do bodky potvrdili. Napríklad Vestenický vybehol na ihrisko v 83. min a o šesť minút rozvlnil sieť. Ako videl útočník Nitry utorkový duel? „Zápas bol veľmi náročný. Islandskí hráči boli fyzicky veľmi dobre pripravení. My sme sa však tiež dobre na stretnutie pripravili, myslím si, že sme kvalitnejšie mužstvo ako oni. Tréner ma posielal do zápasu za stavu 1:1 s tým, aby som rozhodol. Najskôr som dal gól na 2:1, ale domáci potom vyrovnali na 2:2 V neuveriteľnom závere brankár Marek Rodák rozhodol a sme veľmi šťastní,“ valili sa slová z Tomáša Vestenického, ktorý prezradil, v čom bol domáci tím nepríjemný. „Islaďania boli fyzicky dobre pripravení, mali vysokých obrancov, ťažko sa cez nich dostávalo a hrali v bloku. Myslím, že sme zápas zvládli, aj keď to nebolo ako proti Talianom,“ povedal zakončovateľ, ktorý opísal pozápasové emócie. „Emócie boli neskutočné, mne sa v kariére ešte nestalo, aby brankár rozhodol zápas v nadstavenom čase. Je to pre mňa jeden z najkrajších zážitkov,“ zakončil Vestenický.

Slovenskí mladíci mali v hľadisku podporu niekoľko desiatok fanúšikov, ktorí ich povzbudzovali počas celého zápasu. Z hrdiel priaznivcov zneli ľudové piesne a podporné pokriky. "Chceme sa poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí nás povzbudzovali, veľmi nám to pomohlo. Potešili nás hlasivky tých, ktorí mali tú možnosť byť priamo na štadióne v Reykjavíku. Vytvorili hráčom skvelú kulisu. Ďakujeme aj tým ľuďom, ktorí nám držali palce pri televíznych obrazovkách. Pre toto hráme futbal a verím, že táto výhra bola najlepšia pozvánka na októbrový domáci zápas s Estónskom," poďakoval sa fanúšikom tréner sokolíkov Adrian Guľa.


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR 21
Osoba
LászlóBénes
Osoba
TomášVestenický
Osoba
MarekRodák
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner