SR 21 – Sokolíci sa stretli pred októbrovými zápasmi, tréner Guľa: Podstatné je, aby sme sa pozerali dopredu

Posledná aktualizácia 06.10.2019 21:14
autor: SFZ, zdroj: SFZ
Tréner Adrian Guľa víta na zraze Martina Adamca.

SENEC (SFZ) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov sa v nedeľu zišli v Senci pred októbrovými zápasmi kvalifikácie ME 2021. Sokolíkov čakajú stretnutia v Lichtenštajnsku (9. októbra o 18.00 SELČ) a v Dunajskej Strede proti Francúzsku (15. októbra o 21.00 SELČ).

Na oficiálnom začiatku zrazu chýbali siedmi hráči. „Christián Herc s Ľubomírom Tuptom sa k nám pripoja v najbližších hodinách, budeme ich mať k dispozícii už na večernom tréningu. Dávid Strelec, Alexander Mojžiš, Martin Šulek a Martin Kovaľ majú povinnosti v najvyššej súťaži, verím, že sa k nám pripoja zdravotne v poriadku. Peter Pokorný za nami príde v pondelok do Rakúska. Na predchádzajúcom zraze s nami pre zdravotné problémy nebol, ale už je v poriadku,“ ozrejmil počas nedeľného mediálneho termínu tréner Adrian Guľa. Pokorný v nedeľu dopoludnia odohral zápas za Liefering a proti Austrii Lustenau (2:3) videl v závere zápasu po druhej žltej karte červenú.

Sokolíkov čaká ďalší blok kvalifikačného cyklu v bojoch o ME 2021. Naši reprezentanti na úvod podľahli Azerbajdžanu 1:2. „Či to nechalo nejaké stopy na mužstve, to uvidíme v ďalšom zápase. Podstatné pre nás je, aby sme sa pozerali dopredu, aby sme boli bodoví. Chceme urobiť maximum pre víťazstvá. Najskôr sa sústreďujeme na Lichtenštajnsko a potom sa postupnými krokmi budeme pripravovať na Francúzsko. Čaká nás výzva proti mimoriadne kvalitnému súperovi,“ konštatoval rodák z Novák.

Nedeľný tréning sokolíkov

Stretnutie proti Lichtenštajnsku je na programe už v stredu. „Máme obmedzený čas na prípravu. V pondelok podvečer budeme všetci spolu trénovať v Rakúsku, v utorok máme v pláne predzápasový tréning a potom v stredu samotný zápas. Už na predchádzajúcich zrazoch sme sa snažili pracovať na určitých herných aspektoch a princípoch, ktoré sa snažíme dostať do hráčov bez ohľadu na to, proti komu hráme. Chlapci už dostali videá o protihráčoch, ktorí sa pohybujú v ich priestore na ihrisku. Nechceme mať veľa mítingov o súperovi, chceme sa venovať našej hre a stratégii,“ povedal Guľa.

Za Slovenský futbalový zväz privítal reprezentantov generálny sekretár Jozef Kliment. „Vítam vás aj v mene prezidenta zväzu Jána Kováčika. Verím, že ste prišli všetci v poriadku. Kto má drobné šrámy, tak sa o vás lekársky tím postará, aby ste najbližšie dva zápasy zvládli a posunuli sa v tabuľke tam, kde vás chceme vidieť,“ vravel Jozef Kliment.

autor: SFZ, zdroj: SFZ

Sluka: Chceme byť úspešní

Dobre naladený prišiel na zraz obranca MŠK Žilina Branislav Sluka. Šošonom sa v súťaží darí, naposledy zdolali doma Sereď 1:0. „Verím, že dobrú formu a pohodu si prenesiem aj do stretnutia s Lichtenštajnskom. Po prehre v Azerbajdžane sme boli smutní, ale povedali sme si, že v ďalších dueloch musíme podať lepší výkon. Cheme byť úspešní,“ vyhlásil Branislav Sluka. Ako vidí druhý októbrový duel proti Francúzom? „Fuuu, to je veľká motivácia. Všetci sa na ten zápas tešíme, ale teraz je prvoradé zvládnuť súboj v Lichtenštajnsku,“ uviedol Sluka.

S úsmevom na tvári prišiel aj najlepší druholigový zakončovateľ Ladislav Almási. „Prišlo nám jedenásť gólov,“ odľahčene vítal lodivod Guľa Almásiho. „Cítim sa dobre, hrávam pravidelne. V  Petržalke cítim dôveru a futbal mi chutí, užívam si ho,“ vravel Ladislav Almási, ktorý sa už na reprezentačný zraz tešil. „Som rád, že tu môžem byť druhýkrát po sebe. Tešil som sa aj na chalanov. Vzhľadom na to, že sme nebodovali v Azerbajdžane, v Lichtenštajnsku musíme vyhrať a potom si to s Francúzmi rozdáme,“ vyhlásil Almási.


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR 21
Osoba
Adrian Guľa
Osoba
Jozef Kliment
Osoba
Branislav Sluka
Osoba
Ladislav Almási
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SR 21 – Tréner Kentoš o zmene termínov zápasov: UEFA zvažovala viacero možností a vybrala najlepšiu

25.6.2020 13:06

SR 21 – Futbalový život sa obnovil už aj v Poľsku, Tupta: Bolo to iné, ako keď sa vraciate po zranení

07.6.2020 10:41

SR 21 – Sokolíci pozdravujú fanúšikov, kapitán Herc: Najdôležitejšie je zdravie človeka

22.3.2020 11:48

SR 21 – Tréner Kentoš po zrušení marcových zápasov: Od hráčov máme informácie o zdravotnom stave i tréningoch

20.3.2020 14:27

SR 21 – Mesík o prvých dňoch v Nordsjaellande: Lobotka tu zanechal veľkú stopu

06.2.2020 14:07

SR 21 – Peter Pokorný absolvoval s A-tímom Salzburgu tréningový kemp: Som rád, za túto príležitosť

01.2.2020 07:29

SR 21 – Sokolíci v marci proti Lichtenštajnsku v Nitre, tréner Kentoš: Ideálne riešenie

31.1.2020 12:28

SR 21 – Sokolíci Oravec, Almási, Fábry a Tupta zmenili kluby

26.1.2020 17:05

SR 21 – Tréner Kentoš o prípravnom kempe v Turecku: Bol pre mňa užitočný

16.1.2020 08:32

SR 21 – Strelec gólu Dánom Baumgartner o kempe v Turecku: Bolo to o spoznávaní sa

13.1.2020 16:23

SR 21 – Sokolíci na záver sústredenia nestačili na Dánov, tréner Kentoš: Zápas bol poučný

12.1.2020 19:50

SR 21 – Tréner Kentoš pred duelom s Dánmi: Zápas využijeme, aby sme si vyskúšali rôzne varianty

11.1.2020 15:27

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.