SR 21 – Traja premiéroví strelci: Góly pre najbližších

Posledná aktualizácia 15.11.2019 19:05
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) - Tri góly strelili traja premiéroví strelci a postarali sa o výhru slovenskej reprezentácie do 21 rokov v prípravnom zápase nad Bieloruskom (3:0). Najskôr v 29. minúte trafil presne Jozef Špyrka, o štyri minúty rozvlnil sieť Ladislav Almási a v 85. minúte uzavrel skóre Dávid Ďuriš. Zaujímavosť je, že všetci traja hráči pôsobia aj v našej druhej najvyššej súťaži. Sokolíci sa tak víťazne naladili na kvalifikačný zápas s Gruzínskom (v pondelok v Nitre o 18.00 h).

Jozef Špyrka: Otec je môj najväčší fanúšik

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ
Jozef Špyrka nastúpil druhý raz v základnej zostave za reprezentáciu Slovenska do 21 rokov.

Premiérový gól v reprezentácii do 21 rokov strelil Jozef Špyrka, ktorý otvoril skóre súboja v 29. minúte. „Majo Chobot s Maťom Gambošom urobili rýchlu výmenu prihrávok po ľavom krídle a následne mi Majo dal spätnú prihrávku na jedenástku. Zakončil som z prvej, z gólu sa veľmi teším,“ uviedol Špyrka. 

Niekdajší hráč Prešova či Pohronia naskočil druhý raz vo výbere Adriana Guľu od prvej minúty. „Prvý polčas hrali Bielorusi viac z bloku s jednoduchými nákopmi na hrotového útočníka. My sme si vytvorili dostatok priestoru na prihrávanie, otáčanie ťažiska a krídelné akcie. Na ihrisku som sa cítil výborne, hrali sme rýchlo a kombinačne. Druhý polčas boli Bielorusi aktívnejší a vybehli vyššie, no poradili sme si s tým, dali sme tretí gól a dotiahli zápas do víťazného konca,“ opísal duel hráč FK Železiarne Podbrezová. Gól Špyrka venoval otcovi. „Je to môj najväčší fanúšik,“ zakončil.

Ladislav Almási: Gól pre rodinu

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ
Ladislav Almási zvýšil proti Bielorusom na 2:0.

Ďalším úspešným druholigistom, ktorý sa presadil proti Bielorusom je Ladislav Almási. Zakončovateľ FC Petržalka sa už dokázal skórovať aj v septembri v Azerbajdžane (1:2), ale vtedy jeho zásah rozhodcovia neuznali. „Pocity po zápase a aj po góle sú super. S Bielorusmi sme si poradili a dobre sa naladili na Gruzínsko. Skóroval som po rohu, ktorý zahral Adam Kopas a ja som mal ľahkú robotu, doťukol som loptu do siete. Gól venujem rodine,“ opísal Almási moment z 33. minúty.

Vysoký útočník verí, že jeho strelecké konto sa bude navyšovať. „Verím, že skórujem už v pondelok. Dôležité je, aby sme vyhrávali v kvalifikácii, lebo potrebujeme body. Potrebujeme sa dotiahnuť na vyššie priečky,“ vravel Almási, ktorý v predošlých zápasoch na klubovej úrovni pre zdravotné problémy nehral. „Cítil som sa dobre, nemyslel som na to, že som bol chorý. Chcel som odovzdať čo najlepší výkon a pomôcť chalanom,“ zakončil Almási. 

Dávid Ďuriš: Gól som venoval rodine

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ
Lopta sa dostala k Dávidovi Ďurišovi, ktorý bol na zadnej žrdi a uzavrel stav na 3:0.

Skóre v 85. minúte uzavrel Dávid Ďuriš, ktorý v aktuálnom ročníku naskakuje za A aj B-tím MŠK Žilina. „Gól som venoval svojej rodine,“ prezradil Ďuriš, ktorý pri góle bol v správnom čase na správnom mieste. „Bol tam center popred obranu súpera. Marek Fábry sa snažil loptu dostať do bránky, ale prešla mu popod nohu. Ja som zatváral zadnú žrď, lopta sa dostala až ku mne a dal som gól,“ okomentoval Ďuriš presný zásah. 

Pre 20-ročného stredopoliara to bol zároveň aj prvý zápas v reprezentácii do 21 rokov. „Hrať za Slovensko je skvelý pocit. Bielorusi boli dobre organizovaní v obrane a snažili sa útočiť rýchlymi protiútokmi. Ak sme dodržiavali veci, ktoré sme si pred zápasom povedali, tak sa nám hralo dobre. Keď sme začali robiť v niektorých situáciách zlé rozhodnutia, tak sme si to sami skomplikovali,“ povedal Ďuriš.

Martin Šulek: Kapitánsku pásku rád vrátim Hercovi

Pri absencii Christiána Herca vybehol s kapitánskou páskou Martin Šulek. „Celý zápas sme kontrolovali hru a súpera sme do ničoho nepúšťali. Vytkol by som nám prvých desať možno pätnásť minút druhého polčasu, kedy mali Bielorusi tlak, my sme sa nevedeli dostať z našej polovice, ale ustáli sme to a potom sme opäť udávali my tempo hry. Duel nám pomohol k príprave na Gruzíncov. Tí budú prehusťovať stred a kraje budú voľné. Práve cez ne sa budeme v pondelok snažiť hrať,“ povedal hráč AS Trenčín, z ktorého bola sršať pozitívna nálada. „Verím, že nás výhra nakopla, ale koncetrujeme sa už na spomínaný pondelok. Gruzínci budú náročnejší súper a musíme sa ešte lepšie pripraviť ,“ vyhlásil stopér. 

Pre Šuleka bol duel s Bielorusmi už trinástym medzištátnym stretnutím za dvadsaťjednotku, zo súčasného kádra Adriana Guľu je v tomto smere rekordérom. O jeden zápas menej za sokolíkov má na konte Christán Herc, ktorý pre problémy so stehenným svalom v štvrtok hrať nemohol. „Nosiť reprezentačný dres a navyše aj kapitánsku pásku je pre mňa česť, takéto chvíle si užívam. Keď je však Kiko zdravý, tak je jasným kapitánom on a v pondelok mu pásku rád vrátim,“ konštatoval Šulek.


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR 21
Osoba
Jozef Špyrka
Osoba
Ladislav Almási
Osoba
Dávid Ďuriš
Osoba
Martin Šulek
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SR 21 – Kapitán Herc po triumfe nad Gruzínskom: Nechali sme na ihrisku srdce

19.11.2019 12:41

SR 21 - Po smolnom úvode triumf nad Gruzínskom 3:2

19.11.2019 12:45

SR 21 – Tréner Guľa pred zápasom s Gruzínskom: Čaká nás zdatný súper, ktorého chceme zdolať

17.11.2019 17:04

SR 21 – Kvocera si zo zápasu s Bielorusmi odniesol zranenia tváre

15.11.2019 20:05

SR 21 - V príprave s Bieloruskom jasný triumf

15.11.2019 10:04

SR 21 – Tréner Guľa pred zápasom s Bielorusmi: Je to húževnatý súper

13.11.2019 16:35

SR 21 – Peter Pokorný o Lige majstrov či novembrových zápasoch: Cieľ je vyhrať obe stretnutia

12.11.2019 00:57

SR 21 – Herc má problémy so svalom, tréner Guľa: Verím, že bude k dispozícii

11.11.2019 09:28

SR 21 – Nováčikovia Fabiš a Ďuriš sa zhodujú: Sme vďační za nomináciu

11.11.2019 08:13

SR 21 – Tréner Guľa privítal na zraze 20 hráčov: Verím, že budeme usmiati a najmä víťazní

10.11.2019 18:12

SR 21 – Tréner Guľa povolal na Bielorusko a Gruzínsko 24 hráčov: Mužstvo musí byť skokan

06.11.2019 13:36

SR 21 – Sokolíci v novembri proti Bielorusom v Senci a Gruzíncom v Nitre

21.10.2019 09:11

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.