SR 21 – Tréner Kentoš o prípravnom kempe v Turecku: Bol pre mňa užitočný

Posledná aktualizácia 16.1.2020 08:32
Jaroslav Kentoš počas prvej reprezentačnej akcie v úlohe hlavného trénera výberu do 21 rokov.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenská reprezentácia do 21 rokov má za sebou prvú akciu v roku 2020. Sokolíci v termíne od 6. do 13. januára absolvovali tréningový kemp v Turecku s dvomi prípravnými zápasmi. Nový tréner dvadsaťjednotky Jaroslav Kentoš zhodnotil pre futbalsfz.sk svoj prvý zraz na reprezentačnej lavičke.

Jaroslav Kentoš prevzal výber do 21 rokov od 1. januára 2020 a hneď s novými zverencami zamieril na prípravný kemp. Na zraze v krajine polmesiaca našiel z pohľadu organizácie len samé pozitíva. „Myslím si, že tento tréningový kemp bol pre mňa veľmi užitočný. Spoznal som hráčov a oboznámil som s tým, ako to funguje na takýchto kempoch. Charakterizoval by som ho ako poučný. Podmienky sme mali výborné, počasie vydarené a k dispozícii dobré pripravené tréningové plochy. Navyše sme sa stretli s dvoma výbornými súpermi,“ začal hodnotenie Kentoš.

Jeho zverenci najskôr nastúpili v neoficiálnom prípravnom stretnutí s tureckým druholigovým tímom Istanbulspor, ktorý zdolali po góloch Bernáta a Fábryho 2:0. V druhom prípravnom dueli, medzištánom, s dánskou dvadsaťjednotkou sokolíci prehrali 1:3, náš úspešný zásah zaznamenal Baumgartner. „V oboch zápasoch bolo na hráčoch vidieť, že dlhšie obdobie nehrali zápas. Stretnutia nám ukázali negatíva aj pozitíva. Máme na čom pracovať. Chalani predviedli kvalitné úseky hry, ale zároveň tam boli aj časti hry, s ktorými som nebol spokojný. Verím, že budeme dobre pripravení na ostrý marcový zraz pred kvalifikačnými zápasmi s Gruzínskom a Lichtenštajnskom,“  konštatoval Kentoš. Kto ho z hráčov potešil? „Presvedčili sme sa, že chlapci s ročníkmi narodenia 2000 a 2001, ktorí môžu absolvovať aj ďalšiu kvalifikáciu, majú veľký talent,“ reagoval tréner.

Jaroslav Kentoš v debate s trénerom dánskej dvadsaťjednotky Albertom Capellasom.
autor: SFZ, zdroj: SFZ

V Turecku chýbalo Kentošovi viacero futbalistov z užšieho kádra, napriek tomu ho tešil fakt, že kluby z Fortuna ligy mu uvoľnili hráčov. „Neboli tu s nami napríklad Christián Herc, Peter Pokorný, Ľubomír Tupta, Matej Oravec, David Strelec, Marián Chobot, Martin Adamec, brankári Martin Vantruba, Dávid Šípoš a ďalší. Celkovo tu teda chýbalo dosť veľa kvalitných hráčov. Verím, že v marci budú k dispozícii a dobre pripravení. Zároveň ďakujem fortunaligovým klubom, že reagovali veľmi pozitívne a uvoľnili nám všetkých hráčov. Pred odchodom sme museli urobiť jednu zmenu v nominácii, namiesto obrancu Slávika sme nominovali Holuba,“ uviedol rodák z Vranova nad Topľou. 

Sokolíkov na januárovom kempe navštívil aj tréner reprezentačného A-tímu Pavel Hapal s asistentom Otom Brunegrafom. „Myslím si, že na chlapcov to zapôsobilo pozitívne. Podľa môjho názoru to bola výborná myšlienka prísť podporiť chalanov,“ povedal Kentoš.

Na prípravný kemp dvadsaťjednotky v Turecku sa prišli pozrieť aj tréneri A-tímu Slovenska Pavel Hapal s asistentom Otom Brunegrafom.
autor: SFZ, zdroj: SFZ

Po návrate z Turecka ho čaká množstvo ďalších povinností. „Budem sa snažiť vidieť čo najviac zápasov, budeme skautovať hráčov spoločne s mojím asistentom Tiborom Goljanom. V polovici februára sa začne ligový kolotoč, potom sa zameriame na stretnutia našej najvyššej súťaže a II. ligy. Post hlavného trénera pri reprezentácii do 21 rokov má viac manažérsky charakter ako pozícia klubového kormidelníka,“ vravel. Čo povedal tréner hráčom na konci zrazu? „V krátkosti sme si ho zhodnotili, poďakoval som sa chlapcom za prístup k tréningovým i zápasovým povinnostiam. Zaželal som im veľa zdravia, nech sa im darí v kluboch a aby sa prebojovali do základných zostáv vo svojich tímoch. To bude pre nás nesmierne dôležité,“ zakončil Kentoš.


Branislav Sarňák
Značky
Osoba
Jaroslav Kentoš
Reprezentácia
SR 21
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SR 21 – Tréner Kentoš po dvojzápase proti Švajčiarsku: Odraziť sa od výkonu v odvete

11.9.2020 07:55

SR 21 – Po prehre so Švajčiarmi, Pokorný: Sme sklamaní, Fabiš: V závere nás vytrestali

09.9.2020 19:14

SR 21 – Dvadsaťminútovka pokazila dojem i výsledok

09.9.2020 09:07

SR 21 - Tréner Kentoš pred odvetou so Švajčiarmi: Verím v zlepšený výkon

07.9.2020 16:02

SR 21 – Pokorný už myslí na odvetu so Švajčiarmi: Musíme byť pokojnejší, rýchlejší a sebavedomejší

06.9.2020 11:25

SR 21 – Autor gólu Švajčiarom Tupta: Zamrzí, že neprispel k bodovému zisku

05.9.2020 09:02

SR 21 – Sokolíci podľahli Švajčiarom

04.9.2020 21:57

SR 21 – Tréner Kentoš pred Švajčiarskom: Súper je náročný, čaká nás veľká výzva

03.9.2020 14:28

SR 21 – Sokolíci nabrali smer Švajčiarsko, pred odletom všetci negatívni

02.9.2020 15:49

SR 21 – Nováčikovia Gono a Myslovič sa zhodujú: Chceme sa ukázať v dobrom svetle

01.9.2020 11:20

SR 21 – Herc sa na zraz tešil: Obmedzenia nám nebránia v tom, aby sme dosiahli niečo pekné

31.8.2020 11:28

SR 21 – Sokolíci začali prípravu na dvojzápas proti Švajčiarsku, tréner Kentoš: Verím, že aj po ňom budeme v hre o postup

30.8.2020 20:44

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.