www.futbalsfz.sk

SR 21 – V kvalifikácii po novom až päť striedaní, Guľa: Možnosť väčšej variability v hre

štvrtok, 24.01.2019
|
Posledná aktualizácia 24.1.2019 15:35

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ
Tréner Guľa bude mať počas kvalifikácie možnosť striedať až päť zápasov.

BRATISLAVA (SFZ) – Viaceré novinky chystá UEFA v kvalifikácii o ME 2021 reprezentácií do 21 rokov. Najväčšie zmeny sa v bojoch o šampionát v Maďarsku a Slovinsku udiali v počte striedaní a v počte hráčov na predzápasovej súpiske.

Zmeny predstavili zástupcovia strešnej futbalovej organizácie v Európe počas žrebu kvalifikácie na záverečný turnaj 2021. Jednou z najvýznamnejších reforiem bude to, že tímy budú môcť vystriedať v zápase až päť hráčov, doposiaľ mohli urobiť tréneri počas riadnej hracej doby tri zmeny. „Je to veľmi zaujímavá zmena pravidla. Pre mňa neexistujú v reprezentácii náhradníci, lebo všetci majú svoju kvalitu. Ak by ju nemali, neboli by vo výbere. Týmto krokom zvýšenia striedaní z tri na päť sa tak otvorila šanca ďalším chalanom zasiahnuť do hry,“ povedal pre futbalsfz.sk lodivod reprezentácie do 21 rokov Adrian Guľa. Čo to bude znamenať priamo pre trénerský tím? „Bude to pre nás možnosť väčšej variability v hre. Umožňuje nám to viac vstupovať do zápasu a verím, že to dokážeme takticky využiť v náš prospech. Čo to presne prinesie, uvidíme až v zápasoch,“ konštatoval rodák z Novák. Zástupcovia UEFA mysleli aj na to, aby sa hra nekúskovala. Tréneri budú môcť striedať počas troch prerušení hry. „Toto je veľmi podstatné doplnenie nového pravidla. Hra sa nebude zbytočne navyše kúskovať,“ vravel Guľa.

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ
Pre trénera Guľu je zmena pravidiel zaujímavý krok.

Ďalšou významnou zmenou v pravidlách je, že na zápasovú súpisku môžu kormidelníci zaradiť až dvadsať futbalistov, doteraz mohli o dvoch menej. „Doposiaľ sme museli päť či šesť dobrých hráčov posielať na tribúnu. Teraz viac futbalistov bude na lavičke, čo môže byť pre nich na jednej strane odmena ale zase aj motivácia,“ zakončil Guľa.

Sokolíci zabojujú o miestenku do Maďarska a Slovinska v 2. skupine, kde budú našim mladíkom robiť spoločnosť Francúzsko, Švajčiarsko, Gruzínsko, Lichtenštajnsko a Azerbajdžan.


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR 21
Autor
Branislav Sarňák
Osoba
AdriánGuľa
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.