SR 21 – V Severnom Írsku prehra po vylúčení Bénesa a neuznanom góle Vavra, Guľa: Chalani statočne odmakali druhý polčas

Utorok, 16.10.2018 20:25 | Posledná aktualizácia 16.10.2018 22:23

BELFAST (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Slovenskí reprezentanti do 21 rokov zakončili kvalifikáciu o ME 2019 prehrou v severoírskom Belfaste (0:1). Zápas sme dohrávali o jedného hráča menej, keď v 45. min vylúčil rozhodca Bénesa. V druhom polčase hlavný arbiter neuznal gól kapitána Denisa Vavra.

Domáci futbalisti mali v úvodných piatich minútach dve strely na bránku. Najskôr si náš brankár Marek Rodák v 3. min poradil s pokusom z priameho kopu od Jordana Thompsona. O dve minúty zakončoval hráč Evertonu Shayne Lavery. Sokolíci odpovedali rovnakou mincou. V 6. min potiahol po krídle loptu Miroslav Káčer, jeho strelu vyrazil Conor Hazard. V 14. min sa dostal do zakončenia László Bénes, lopta však letela do stredu bránky a Hazard ju bez problémov zlikvidoval. V 21. min šikovne hlavičkoval Tomáš Vestenický, ale ani po jeho pokuse sa nemenilo skóre. Zápas mal následne dobré tempo so šancami na oboch stranách. V závere prvého dejstva však rozhodca počas dvoch minút udelil dve žlté karty Bénesovi a ten musel ísť predčasne pod sprchy. Do šatní sa šlo za stavu 0:0.

V 57.min sa zaskvel skvelým zákrokom Rodák, ktorý vytlačil strelu od Alistaira Roya. V 63. min už šli Severoíri do vedenia, keď sa hlavou presadil Mark Sykes, ktorý si oblieka dres Glenavony. O 4 minúty neskôr opäť zasahoval Rodák. Tentoraz vytlačil na roh strelu Jamieho McDonagha. V 69. min hlavný rozhodca Shmuelevitza neuznal gól Denisa Vavra, postranný rozhodca totiž signalizoval porušenie pravidiel. Sokolíci tak utŕžili 4. prehru v kvalifikácii a v 2. skupine o ME 2019 obsadili 3. miesto a baráž si nevybojovali. Ďalší zápas v našej skupine dnes odohrali Islanďania, ktorí doma podľahli Španielsku 2:7.

SEVERNÉ ÍRSKO – SLOVENSKO 21 1:0 (0:0)
63. Sykes
ŽK: 68. Thompson, 87. Hazard - 38. Šulek, 43. Bénes, 71. Herc, 90+ Fábry
ČK: 45. Bénes (po 2. ŽK)
Rozhodovali: Shmuelevitz – Mazamber, Ucenic (všetci Izrael), 5 462 divákov
SEVERNÉ ÍRSKO 21: C. Hazard – Ballard, Donnelly, Johnson – McDonagh, Roy (79. Dummigan), Thompson (89. Gorman), Sykes, Burns – Lavery (83. Parkhouse), Smyth. Tréner: Ian Baraclough
SLOVENSKO 21: Rodák – Kadlec (85. Fábry), Vavro, Šulek, Sipľak – Káčer, Bénes, Herc – Jirka, Vestenický (58. Špalek), Haraslín (69. Boženík). Tréner: Adrian Guľa

Hlas po zápase
Adrian Guľa, tréner SR 21:
"V úvode nás domáci zatlačili, ale potom sme mali dve veľmi dobré šance, žiaľ, nedali sme z nich gól. Potom nemal šance nik, ale kontrolovali sme vývoj. Prišla prísna červená karta, na to sa ani nedalo zareagovať. Chalani statočne odmakali druhý polčas, snažili sa ísť do protiútokov, žiaľ, v jednej situácii sme neustrážili našu šestnástku. V závere sme vedeli, že nemáme šancu na baráž, no chceli sme uhrať aspoň remízu."