www.futbalsfz.sk

SR 21 – Vestenický a Jirka po výhre nad Estónskom: Tréner nás na tréningoch nabádal k rýchlemu gólu

sobota, 13.10.2018
|
Posledná aktualizácia 13.10.2018 09:59

ŠAMORÍN (SFZ/brs, lup) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov si poradili v poslednom domácom kvalifikačnom zápase o ME 2019 s Estónskom 2:0. O góly sa postarali Erik Jirka a Tomáš Vestenický. Obaja videli základ víťazstva v skorom góle.


ŠAMORÍN (SFZ/brs, lup) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov si poradili v poslednom domácom kvalifikačnom zápase o ME 2019 s Estónskom 2:0. O góly sa postarali Erik Jirka a Tomáš Vestenický. Obaja videli základ víťazstva v skorom góle.

Jirka otvoril skóre zápasu expresne rýchlo, keď sa z presného zásahu tešil po 35 sekundách. „Do zápasu sme šli s tým, aby sme čo najskôr dali gól, čo sa nám aj podarilo. K tomu nás nabádal aj tréner na tréningoch. Potom sme trochu ubrali, čo sme nechceli, súper nás vytláčal. Do konca polčasu sme to ustáli, druhý sme zvládli, strelili ďalší gól a žiadny nedostali,“ opísal pribeh piatkového stretnutia ofenzívny krídelník a prezradil, čo si hráči povedali počas prestávky v šatni: „Cez prestávku sme si vraveli, aby sme opäť hrali svoju hru, čiže využiváli kraje ihriska, rozťahovali hru, potom sa ju snažili otáčať a využivať centrované lopty.“

Pre Jirku, ktorý počas letného prestupového obdobia prestúpil do srbského tímu CZ Belehrad, to bol prvý gól za dvadsaťjednotku. Po skrumáži sa lopta dostala k nemu a on ju poslal do prázdnej bránky. „Bál som sa, že netrafím bránku, ale dopadlo to dobre,“ povedal Jirka s úsmevom na perách.

Sokolíci sú stále v hre o postup na šampionát v Taliansku a San Maríne, ale nemajú to vo vlastných rukách. Vedia, že na záver kvalifikácie musia vyhrať a pritom veriť ešte v to, aby sa ďalšie výsledky skončili v ich prospech. V utorok v Severnom Írsku nik z hráčov s ničím iným neráta, len s troma bodmi. „Ideme od zápasu k zápasu. Výhra nad Estónskom teší, ale v Severnom Írsku to bude o niečom inom. Víťazstvo si užijeme a následne sa začneme pripravovať na posledný zápas. Duel bude mať väčšie tempo, isto nám  Íri nedarujú ani centimeter ihriska,“ zakončil Jirka. 

Vestenický: Zaslúžene sme vyhrali

O gól na 2:0 sa postaral Tomáš Vestenický. Ten si nabehol na center Lukáša Haraslína a jemným tečom ho usmernil za bezmocnú obranu hostí. „Bol to dobrý zápas a to napriek tomu, že Estónsko je posledné v tabuľke, my sme však predviedli našu kvalitu a zaslúžene sme vyhrali. Tri body a víťazstvo sú dôležité, ale ideme ďalej,“ vravel Vestenický. V čom videl základ trojbodového úspechu? „My sme na Estónsko vyletili hneď na úvod a po góle sa aj nám lepšie hralo a mali sebavedomie vyššie,“ uviedol „Vesťo“.

Dvadsaťjednotkári zakončia kvalifikáciu v Severnom Írsku, ktoré je v tabuľke o dva body pod nami. Čiže aj súper má obrovskú motiváciu, ktorou je konečné druhé miesto v tabuľke a následne verenie v baráž. „My sa nemôžeme obávať žiadneho súpera, vyhrali sme aj nad Talianmi. Severní Íri budú kvalitný súper. Každý to ráta, ale dôležité bude, aby sme vyhrali. Či postúpime alebo nie, my pôjdeme do zápasu na sto percent s jediným cieľom a tým je výhra,“ vyhlásil nitriansky zakončovateľ.

Rozhovor s trénerom Adrianom Guľom po zápase s Estónskom

Rozhovor s Lukášom Haraslínom po zápase s Estónskom


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR 21
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.