SR A - Ohlasy hráčov na víťazstvo s Ukrajinou: Výhra teší, teraz ju potrebujeme potvrdiť v Česku!

sobota, 17.11.2018
|
Posledná aktualizácia 05.12.2018 11:33

TRNAVA (SFZ/lp, pz) - Hlasy po zápase Ligy národov Slovensko - Ukrajina.

RÓBERT MAK (autor gólu SR)

"Od nás vpredu sa očakávajú góly, je to naša práca. Dnes nám to išlo veľmi dobre, Bobo Rusnák má na konte dve asistencie a gól, jeden gól som strelil aj ja, naše mužstvo dnes odohralo fantastický zápas. V predošlých zápasoch sme na víťazstvo nedosiahli, teraz ak sme chceli pomýšlať na udržanie v skupine, nám nezostávalo nič iné ako vyhrať. Po víťazstve 4:1 pôjdeme do Čiech v dobrej nálade a verím, že to zopakujeme aj proti Česku. Dnes sa hral otvorený futbal, zápas priniesol veľa šancí, aj Ukrajinci si vypracovali dosť tutoviek. My sme skórovali takmer z každej gólovej príležitosti, dôležitý bol rýchly gól na začiatku, potom sme sa upokojili a myslím si, že dnes sme si zaslúžili vyhrať."

ADAM ZREĽÁK (autor gólu SR)

"Zo zápasu som si odniesol zranenie na nose, bol som v súboji, neviem či som inkasoval úder ramenom alebo lakťom, neskôr sa mi začala točiť hlava. Už je mi lepšie, trochu som to zaľadoval a zdá sa, že všetko bude v poriadku. Videl som, že centre zo strán prichádzajú, snažil som sa v prvej šanci usmerniť loptu, ktorá sa nakoniec iba obtrela o žrď, som rád za gól v druhom polčase. Rusky (pozn. Rusnák) to strieľal, snažil som sa loptu usmerniť , vyšlo to parádne. Som rád, že som dostal od trénera dôveru a že som sa mu mohol odvďačiť gólom. O tom, že nastúpim v základnej zostave som sa dozvedel až dnes na príprave, s trénerom som predtým na túto tému nehovoril. Určite ma to prekvapilo a zároveň potešilo, som rád, že sa mi podarilo skórovať. V Česku nás čaká zápas plný súbojov, my si budeme hrať svoju hru, budeme chcieť hrať vysoko, tak ako dnes, dôležité bude ako využijeme naše gólové šance."

PETER PEKARÍK (obranca SR)

"Zápas nám vyšiel, víťazstvo sme už potrebovali, som rád, že sa to dnes podarilo. V klube nenastupujem často, snažil som sa už v Berlíne pripraviť s kondičným trénerom, určite mu budem volať a ďakovať, že ma dobre pripravil a som veľmi rád, že tých 90 minút som zvládol. V kabíne je veľmi pozitívna atmosféra a ja verím, že tú si teraz prenseieme do súboja s Českom. Počas zápasu som mal problémy s dvakrát operovaným ramenom. Najskôr ma oblial studený pot, v tej chvíli mi nebolo všetko jedno, ale doktor ma upokojil, že nič nie je vykĺbené. Možno iba natiahnuté väzy, viac prezradia vyšterenia, doktori mi to opichali a mohol som pokračovať v hre. Za to som vďačný. Verím, že budem pripravený aj do zápasu s Českom."

MATÚŠ BERO (stredopoliar SR)

"Juro Kucka sa počas hry zranil, nikomu nič také neprajem, ja som sa dostal na ihrisko. Snažil som sa odovzdať všetko čo je vo mne, som vďačný za odohrané minúty. S výnimkou posledného vzájomného zápasu s Ukrajinou v Ľvove sú zápasy s Ukrajinou otvorené, tam to bolo viac o taktike. Dnes sme odohrali dobrý zápas, dali sme štyri góly a vypracovali sme si ďalšie šance, rozhodla naša efektivita. Mali sme pokyny od trénera hrať vysoký presing na súpera, Ukrajinci nás trochu zaskočili hrou na troch obrancov, na začiatku sme sa s tým nevedeli vysporiadať, neskôr sme situáciu zvládli a sme radi za výsledok 4:1. Gól na 1:2 nás neznervóznil, cítili sme, že sila v mužstve je a výsledok svedčí o tom, že sme ju ukázali aj na ihrisku. Vyhrať o tri góly na medzinárodnom poli nie je ľahké, sme radi, že sa nám do dnes podarilo. To najdôležitejšie nás čaká teraz v Česku."


Autor
Značky
Autor
Autor
Reprezentácia
SR A
Osoba1
Osoba1
Osoba
Osoba
Mohlo by vás zaujímať
SR A - Dvojzápas v znamení rekordov: Hamšík najlepší strelec, prvýkrát v histórii päťgólová dupľa

13.6.2019 09:34

SR A – HRÁČI PO VÝHRE V BAKU: Pekné góly - zaslúžené víťazstvo!

12.6.2019 08:38

SR A – Suverénne víťazstvo v Baku dirigoval rekordér Hamšík, spokojný Hapal pripomenul, že sú narodení v rovnaký deň

12.6.2019 08:54

SR A – Škriniar: Baku je krásne, keď tu však vyhráme, bude ešte krajšie

11.6.2019 13:50

SR A – Tréner Hapal súpera rešpektuje, ale víťazný cieľ sa nemení

10.6.2019 21:58

SR A – Miroslav König: Do utorka 1:1, potom budeme vo výhode my

10.6.2019 08:38

SR A - Tréner Hapal: Stoch zostal doma, zložila ho viróza

09.6.2019 20:11

SR A – Skúsený Juraj Kucka o Azerbajdžane: Musíme zvládnuť klímu aj súpera

09.6.2019 19:46

SR A – Hráči po výhre 5:1 nad Jordánskom: Súperovi došli sily, druhý polčas v našej réžii

08.6.2019 12:10

SR A – Víťazný obrat naštartoval Haraslín, Hapal pred Azerbajdžanom vyradil päticu hráčov

08.6.2019 14:41

SR A - Kapitán Plzne Patrik Hrošovský lídrom už aj v drese s dvojkrížom na prsiach

07.6.2019 07:42

SR A - Dva triumfy na King‘s Cupe, prvýkrát s Jordánskom

07.6.2019 07:34

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.