SR A – Dominik Greif po obnovení tréningov v Slovane: Svalovicu sme nemali

Posledná aktualizácia 04.5.2020 17:43
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Po týždňoch individuálnych tréningov, ktoré boli jedným z opatrení proti šíreniu koronavírusu, začali so zaberačkou v skupinách už aj tímy našich dvoch najvyšších súťaží. Do procesu sa zapojili aj hráči aktuálne prvého mužstva Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava. O tom, aké boli úvodné spoločné jednotky porozprával pre futbalsfz.sk reprezentačný brankár Dominik Greif.

Slovanisti začali s tréningami po tom, ako vláda a krízový štáb Slovenskej republiky uvoľnili opatrenia športovania na vonkajších športoviskách. „Je cítiť nadšenie a energia, spoločné tréningy nám chýbali. Nálada na nich je vynikajúca a to je podstatné,“ začal rozprávať Dominik Greif. Kluby však musia dodržiavať nariadenia o prevádzke takýchto športovísk pre bezkontaktný šport. Hráči napríklad nesmú využívať šatne a trénovať môžu tiež len v určitých skupinách. „Na tréningy prichádzame po samom a vlastným autom. Keď dotrénujeme, ideme všetci okamžite domov, kde sa sprchujeme. Počas tréningov fungujeme v skupinách, ale v normálnom tempe. Situácia už nie je natoľko dramatická, ako pred niekoľkými týždňami. Poukazuje to aj počet nových prípadov nakazených koronavírusom, ktorý je minimálny,“ priblížil brankár.

autor: SFZ, zdroj: SFZ

Zamerali sa brankári počas úvodných tréningových jednotiek na niečo špeciálne? „Nie. Celé mužstvo sme trénovali, akoby žiadna prestávka nebola. Po tréningu si chalani ešte dajú nejaké behy, ale to robia aj normálne. O strate kondície je však zbytočné hovoriť, keďže sme mali individuálne tréningy. Pre nás predchádzajúce týždne neboli žiadna dovolenka, každý poctivo trénoval to, čo mu tréneri nariadili. Sme vo forme, akoby sa normálne hrala liga. Po prvých tréningoch sme pre to nemali ani svalovicu,“ povedal dobre naladený dvojnásobný reprezentant. Greif si slovenský dres obliekol v prípravných dueloch proti Paraguaju a Jordánsku.

Rodák z Bratislavy v týchto dňoch pozorne sleduje aj vývoj v zahraničných futbalových súťažiach. „Nikto dopredu nevie, ako sa bude situácia ďalej vyvíjať. Tak, ako sa to rýchlo zhoršilo, sa to môže opäť napraviť. Žiaľ, v niektorých krajinách už vlády zasiahli do spoločenského a športového života. Škoda, že po rozhodnutiach sa aktuálne sezóny museli zrušiť vo Francúzsku či Holandsku,“ zamyslel sa Greif, ktorý verí, že sa podobná situácia nestane aj na Slovensku: „Na dohratie súťaží je ešte dostatok času, verím, že v ďalších krajinách a aj na Slovensku sa k podobným opatreniam nepristúpi a súťaže sa dohrajú.“


Branislav Sarňák
Značky
Osoba
Dominik Greif
Reprezentácia
SR A
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SR A – Zreľák: Na COVID 19 nás po rozbehnutí súťaže testujú trikrát do týždňa

29.5.2020 08:42

SR A – rekordy a zaujímavosti: Vydarené gólové debuty, výnimočný hetrik Šeba

24.5.2020 11:32

SR A – Hancko pred opätovným štartom českej ligy: Zápasové napätie mi už chýbalo

22.5.2020 16:07

„Čo je s vami?“ Miroslav Sovič: Vybojoval som pre Košice titul ako hráč, túžim ho raz získať aj ako tréner

21.5.2020 08:19

SR A – Rekordy a zaujímavosti: Bimbo, Bača, Hatrlo a ďalší...

17.5.2020 10:25

SR A – Štartuje Bundesliga, Bénes: Cítim sa fit a zdravý

15.5.2020 10:37

SFZ/Tréner PAVEL HAPAL – Všetci robme maximum, aby sa futbal hral

12.5.2020 15:18

SR A – V Dánsku dostal futbal zelenú, Mráz: Všetkých nás toto rozhodnutie teší

09.5.2020 09:34

SR A – Rekordy a zaujímavosti: Reprezentácia 13-krát obletela zemeguľu, navštívila 61 krajín sveta

09.5.2020 10:28

V seriáli Čo je s vami? Róbert Semeník: Pracujem v Ústave na výkon trestu a odňatia slobody, o mesiac mám bakalárske skúšky

07.5.2020 12:03

SR A – Matúš Bero po zrušení sezóny v Holandsku: S tabuľkovým postavením vládne nespokojnosť

02.5.2020 12:27

SR A – Top 10 víťazných gólov slovenskej reprezentácie

06.5.2020 10:34

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner