SR A - Hamšík vstúpil do Klubu ligových kanonierov

Nedeľa, 6.5.2018 18:00 | Posledná aktualizácia 5.12.2018 10:14

BRATISLAVA (SFZ/pš) – Klub ligových kanonierov má od nedeľného popoludnia (6.máj) 35 členov. Novým prírastkom je Marek Hamšík, ktorý svoj jubilejný – vstupný 100. gól v najvyššej súťaži – dosiahol proti turínskemu FC.

Stalo sa tak v 71. min stretnutia Serie A, iba dve minúty po Hamšíkovom príchode na trávnik, keď nahradil v zostave Neapola Poliaka Zielinského.

Za zmienku stoja míľniky v hráčskej – ligovej a talianskej – kariére slovenského futbalistu: premiéru v najvyššej súťaži na Apeninskom polostrove mal 20. marca 2005 proti Chievu Verona (1:3), vo veku 17 rokov a 239 dní. Pripísal si prvých 25 minút v Serii A.

Po prestupe do Neapola si otvoril ligovú zápasovú kapitolu 26. augusta 2007 proti Cagliari (0:2), gólový účet v talianskej I. lige 16. septembra 2007, prekonal brankára Sampdorie Janov (2:0).

Podľa štatistika Petra Divékyho dosiahol 50. ligový gól 1. mája 2012 proti Palermu (2:0), prvý ligový hetrik si zapísal 4. februára 2017 v súboji s Bolognou (7:1) a 100. presný zásah strelil teda v nedeľu 6. mája 2018 turínskemu FC (2:2).

V tejto chvíli platí, že viac ligových gólov za Neapol dosiahol len Antonio Vojak – 102.

Historickým momentom v Hamšíkovej kariére bolo aj stanovenie klubového rekordu v počte dosiahnutých súťažných gólov – najskôr vyrovnal nástrel Diega Maradonu a jeho 115 gólov, potom 23. decembra 2017 sa 116. streleným gólom proti janovskej Sampdorii na čele tohto rebríčka osamostatnil.