SR A – Hapal s Brunegrafom si v Turecku odsledujú takmer 30 hráčov

Posledná aktualizácia 20.1.2020 16:25
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – V týchto dňoch sa Turecko stáva futbalovou krajinou, keďže mnohé kluby sa tam rozhodli rozložiť svoje tréningové kempy, v ktorých sa pripravujú na jarnú časť súťaže. Práve preto tam zamierilo aj duo trénerov slovenských sokolov Pavel Hapal a jeho asistent Oto Brunegraf. V priebehu týždňa by mali vidieť viacero slovenských futbalistov.

„Je to ideálna možnosť na jednom mieste a približne v rovnakom čase vidieť v akcii viacero hráčov. Vychádza nám to, že budeme mať možnosť sledovať okolo tridsať slovenských futbalistov, ktorí sa tam budú pripravovať na svoje súťaže a odohrajú tam aj prípravné zápasy. Samozrejme, nie všetci sú členovia širšieho kádra reprezentácie, ale majú potenciál sa tam prepracovať. Skrátka máme šancu ich nielen vidieť v zápasovom nasadení, ale budeme sa môcť s nimi osobne stretnúť a porozprávať,“ uviedol pre futbalsfz.sk tesne pred odletom do Turecka Pavel Hapal.

„Je to zložité povedať presné číslo stretnutí, ktoré by sme mohli navštíviť, lebo niektoré sa ešte len doťahujú, iné sa zase môžu odložiť alebo ešte nie sú potvrdené. Myslím si však, že väčšinu zo slovenských hráčov, ktorí tam budú, by sme mohli vidieť,“ pokračoval ďalej Hapal, ktorý má v pláne aj osobné stretnutia „Chceme s nimi komunikovať, chceme ich vidieť práve v zápasoch. Tých, ktorých by sme mohli v Turecku vidieť, nemáme možnosť sledovať tak ako tých, ktorí už hrajú súťažné duely ako napríklad Kucka, Škriniar či Dúbravka. Som rád, že sa s nimi budeme môcť osobne rozprávať o tom, ako sa cítia, akú majú pozíciu v klube.“

Potom, ako sa tréneri slovenských sokolov vrátia z Turecka, májú naplánované cesty aj za ďalšími, napríklad za tými, ktorí sa budú pripravovať v Španielsku.  „Musíme si však poriadne zmapovať, kto tam bude, lebo niektorí majú zdravotné problémy ako Hancko. Pri ňom nevieme či na sústredenie vôbec pocestuje. Potom sa určite vyberieme aj za hráčmi, ktorí už teraz hrajú súťažné zápasy.“  Momentálne sa najviac rozoberali klubové zmeny dvoch stabilných členov slovenskej reprezentácie a to hosťovanie Ondreja Dudu, ktorý bude na jar obliekať dres anglického Norwichu, keďže v Herthe Berlín po príchode trénera Klinsmanna veľa šancí nedostával, a prestup Stanislava Lobotku z španielskej Celty Vigo do talianskeho SSC Neapol. „Teším sa z toho, že Stano Lobotka prestúpil do lepšieho klubu. Myslím si, že dokonca za podmienok, ktoré ho dávajú do pozície už skúseného hráča. Uvidíme, ako to s ním bude, keďže zatiaľ ešte nenastúpil. Videl som aj prvý duel Ondra Dudu v drese Norwichu, keď bol pri situácii, ktorá potom vyústila do pokutového kopu a oni z toho dali veľmi dôležitý gól v boji o záchranu. Veľmi som sa z toho tešil. Budeme ich sledovať a ja si želám, nech sa im darí. Verím, že ešte aj ďalší chlapci z nároďáku sa niekam posunú, napríklad taký Robo Mak alebo Peťo Pekarík,“ zamyslel sa Hapal. 

A čo ho najviac pred blížiacou sa marcovou barážou o postup na ME 2020 najviac trápi? „Veľmi ma mrzí, že niektorí hráči nehrávajú ako napríklad spomínaný Hancko. Ten v Sparte bude po zranení začínať s tréningovým procesom a dostať sa do zostavy nebude jednoduché. A keďže na postoch ako je ľavý či pravý kraj obrany máme troška problémy, tak ma to trápi. Veľmi si želám, aby boli chlapci zdraví a hrávali, nech majú v marci zápasovú prax,“ dodal náš kouč. 


Monika Jurigová
Značky
Autor
Monika Jurigová
Osoba
PAVELHAPAL
Reprezentácia
SR A
Mohlo by vás zaujímať

SR A – Mak o konci v Konyaspore: Futbal je pre mňa dôležitý, no rodina je nadovšetko

31.3.2020 17:15

SR A - Cena Petra Dubovského 2019 pre Róberta Boženíka

26.3.2020 04:07

SR A – Nový kráľ Škriniar: V kútiku duše som dúfal, že mi to vyjde

24.3.2020 10:44

SR A - Kapitán Hamšík: Odložiť baráž i EURO je správne. Reprezentanti odkazujú: Buďte zodpovední

20.3.2020 10:55

SR A – Tréner Hapal: Som v kontakte s hráčmi, Pekarík je v poriadku

17.3.2020 23:26

Liga národov 2020/21 - Súpermi Slovenska Česko, Škótsko a Izrael, Pavel Hapal: Sú ťažkí

04.3.2020 09:09

SR A – Boženík ťahá Feyenoord, v druhom zápase v rade strelil víťazný gól

23.2.2020 03:18

SR A – Slovenskí sokoli 6. júna proti Nórsku v Osle

04.2.2020 15:17

SR A – Hapal o prestupoch sokolov: Je to dobré, dôležité je, aby pravidelne hrávali

03.2.2020 20:42

SR A - Ďurišov Anorthosis na čele cyperskej ligy: Titul? Ešte je skoro

09.2.2020 21:25

SR A – Rodák sa vypracoval vo Fulhame na jednotku: Teším sa z toho

02.2.2020 08:05

SR A – Haraslín po prestupe do Sassuola: Po návrate do Serie A som túžil

31.1.2020 21:38

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner