SR A - Hráči zhodne: Boli sme blízko k výhre, po Škriniarovej hlavičke sme už dvíhali ruky nad hlavy

streda, 17.10.2018
|
Posledná aktualizácia 17.10.2018 09:53

ŠTOKHOLM (SFZ/PETER ZEMAN) - Hlasy po prípravnom zápase Švédsko - Slovensko.


ŠTOKHOLM (SFZ/PETER ZEMAN) - Hlasy po prípravnom zápase Švédsko - Slovensko.

ALBERT RUSNÁK (autor gólu SR): 

"Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Hrali sme kombinačne a mohli sme stretnutie aj vyhrať. Na druhej strane, aj Švédi si vytvorili niekoľko šancí po rohových kopoch alebo po našich stratách, kedy hrozili z brejkov - výsledok 1:1 je prijateľný výsledok. Pri strele do žrde som mal loptu pod nohou, nevedel som čo s loptou, skúsil som to, no hneď ako som vystrelil, videl som, že lopta pôjde od žrde von. Škoda, že sa neodrazila k niektorému z našich hráčov, ktorý by loptu doklepol do brány. Pri góle brankár očakával krížnu strelu a lopta, možno s nejakým falšom, zapadla na opačnú stranu. Dôležité je, že skončila v sieti. V samom závere zápasu kopol Duda dobre štandardku, Škriniar si našiel miesto na hlavičku a už som videl loptu v sieti. Brankár domácich predviedol skvelý zákrok a zachránil Švédom remízu."

DÁVID HANCKO (obranca SR): 

"Hrali sme proti ťažkému súperovi, účastníkovi nedávneho svetového šampionátu, aj keď hral v možno trochu inom zložení. V zhľadom k tomu, že aj my sme nastúpili v pozmenenej zostave, a aj ja som nastúpil prvýkrát v základnej zostave, sme odohrali dobré stretnutie. Snažil som sa plniť pokyny trénera a spoluhráčov, sám viem o niektorých nedostatkoch, verím, že v ďalších zápasoch, ak dostanem priestor, to bude ešte lepšie. Pre mňa je to až neuveriteľné a je mi veľkou cťou môcť nastúpiť v základnej zostave A-tímu. Cítil som zodpovednosť, snažil som sa koncentrovať na výkon a aj si to na ihrisku užiť. Mrzí ma, že sme zápas nedoviedli do víťazného konca, ale je na čom stavať v ďalších zápasoch. Pri štandardke, nariadenej po malej domov v prospech Švédov, kedy lopta stála tak blízko, že sme sa museli všetci postaviť v múre až na bránkovú čiaru, som sa snažil neuhnúť lopte. Som rád, že sa práve odomňa odrazila mimo brány a že som mohol pomôcť mužstvu vyriešiť náročnú situáciu. Naopak, po našej štandardke a hlavičke Škriniara v záverečnej minúte, som už dvíhal ruky nad hlavu, na nešťastie pre nás, po zákroku domáceho gólmana lopta v sieti neskončila."

MILAN ŠKRINIAR (obranca SR):

"Zaslúžená remíza, mohli sme vyhrať aj prehrať. Najmä v prvom polčase sme dostatočne držali loptu, vypracovali sme si šance, Rusnák nastrelil žrď, odohrali sme dobrý polčas. V druhej časti hry sme boli viac roztiahnutí, nechávali sme Švédom priestor na protiútoky a z toho pramenili ich šance. Na konci sme ich však mohli zarezať, práve ja som mal na hlave gól. Mrzí ma to. Myslím si, že som situáciu riešil dobre, dával som loptu do protipohybu brankára, možno keby mierila vyššie, tešili by sme sa z gólu. Loptu som trafil do zeme, do protipohybu, gólman vytiahol výborný zákrok. Škoda. Výsledok 2:1 v náš prospech by bol krajší."

STANISLAV LOBOTKA (stredopoliar SR):

"Počas celého zápasu sme išli za víťazstvom, aj keď Švédi mali v druhom polčase silnú dvadsaťminútovku. Je to normálne, silu súpera musíme akceptovať. Vytvorili sme si dostatok šancí, škoda, že sme ich nepremenili. V závere mohol rozhodnúť Škriniar, situáciu som sledoval po vystriedaní z lavičky, nevidel som ju dobre. Snažili sme sa vložiť do hry radosť, odmakať zápas, hrať futbal, dnes to stačilo na remízu. Dali sme do toho všetko, išli sme na dno síl, možno ak by sme o ten gólik vyhrali, výsledok by bol trochu spravodlivejší. Po posledných výsledkoch je táto remíza, pred zvyšnými zápasmi Ligy národov, povzbudzujúca pre nás i pre fanúšikov."

Značky
Autor
Peter Zeman
keywords
švédsko
keywords
Mixzóna
Osoba1
Osoba1
Osoba
Osoba
Mohlo by vás zaujímať

MUŽI A – Aké má Hamšík v Trabzonspore želanie?

03.8.2021 10:14

MUŽI A – Štetina späť v plnej sile: Na 30-te narodeniny budem rád spomínať

02.8.2021 11:16

MUŽI A – Bénes po návrate do Mönchengladbachu: Pomôcť tímu do pohárovej Európy

28.7.2021 09:23

MUŽI A – Jirka po stopách Dubovského: V Oviede chcem byť úspešný ako on a futbalovo rásť

21.7.2021 09:12

MUŽI A – Dejiskami kvalifikačných zápasov Ľubľana, Kazaň a Osijek

29.6.2021 08:56

MUŽI A – Tréner Štefan Tarkovič: Hrali sme na hrane našich možností, hráči ukázali charakter

25.6.2021 14:59

Prezident SFZ Ján Kováčik: Mali sme veľké želanie, no po Španielsku ideme domov

24.6.2021 19:46

MUŽI A - Nemilosrdný španielsky účet, pre Tarkoviča najkrutejšia prehra

23.6.2021 23:40

MUŽI A – Vzájomné zápasy Slovenska so Španielskom

23.6.2021 10:08

MUŽI A – Tréner Tarkovič: Proti Španielom nebudeme hrať na remízu

23.6.2021 00:41

MUŽI A – Tréner Štefan Tarkovič: Vždy som mužstvu veril! A verím mu aj proti Španielsku.

21.6.2021 09:19

MUŽI A – Do tretice všetko dobré!

20.6.2021 17:47

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.