SR A – Hrošovský najúspešnejším športovcom Plzne: Nečakal som to a prekvapilo ma to

pondelok, 08.04.2019
|
Posledná aktualizácia 08.4.2019 14:10
zdroj: instagram ph
Patrik Hrošovský si prevzal cenu pre najúspešnejšieho športovca.

PLZEŇ (SFZ) – Reprezentant Slovenska a hráč českého klubu FC Viktoria Plzeň Patrik Hrošovský sa stal najúspešnejším športovcom mesta Plzeň a tamojšieho kraja za rok 2018. Dobrú formu potvrdil aj počas víkendu, keď jeho klubu pomohol presným zásahom k trom bodom na ihrisku Slovácka.

Patrik Hrošovský je súčasťou Plzne už od roku 2011 a postupne sa stal obľúbencom fanúšikov. Teraz jeho šporotvý prínos ocenili Plzenská športová únia a Plzenský denník, keď nášho reprezentanta vyhlásili za najúspešnejšieho športovca mesta a kraja. „Nečakal som to! Bol som milo prekvapený, že som výhral túto kategóriu. Mali sme naozaj vydarený rok, získali sme titul, v skupine Ligy majstrov mali atraktívnych súperov (Real Madrid, AS Rím a CSKA Moskva - pozn.) a v Európskej lige sme hrali v osemfinále,“ povedal pre futbalsfz.sk Patrik Hošovský, ktorý sa minulý rok tešil z gólu v Lige majstrov proti Reali Madrid. V ankete dosiahol úspech aj celý klub, ktorý ovládol kategóriu kolektívov. „Aj toto prvenstvo nás teší, lebo v Plzni má silné zázemie hokej či hádzaná. Čas na oslavu výhry v ankete zatiaľ nebol, lebo hneď nasledovalo ligové kolo,“ skonštatoval reprezentant Slovenska. 

Dobrú formu potvrdil Hrošovský aj počas posledného ligového víkendu. Viktorke zariadil premeneným pokutovým kopom výhru nad Slováckom (1:0). „O tom, či to bola penalta, rozhodoval VAR. Kým rozhodca pozeral zákrok na monitore, hovoril som si, kam to kopnem. Sme radi, že sme získali tri body, lebo v Slovácku to nebol ľahký zápas, keďže bojuje o záchranu a potrebuje body,“ vravel Hrošovský. Smer jeho pokutového kopu brankár Slovácka vystihol. „V tej chvíli, keď sa brankár hádzal som nestihol nad ničím premýšľať. Vedel som, že keď to kopnem prudko a presne, tak to tam padne,“ opísal rozhodujúci moment zápasu. 

Pre rodáka z Bojníc to bol štvrtý gól v aktuálnej sezóne českej najvyššej súťaže. Trikrát rozvlnil sieť po nariadenej penalte a raz sa tešil po presnom zásahu z hry. „Na penalty sú určení viacerí chalani. Kto si verí, ten kope,“ uviedol „Hrošo“. Plzeň je po 27 kolách na 2. priečke za Slaviou Praha, na ktorú stráca sedem bodov. „Do konca základnej časti ligy sú ešte tri kolá a potom príde nadstavba, kde nás čaká so Slaviou vzájomný zápas. Kým máme šancu na titul, budeme o neho bojovať,“ vyhlásil.

zdroj: TASR
Gólová radosť Patrika Hrošovského.

Hrošovský vďaka dobrým výkonom upútal na seba aj pozornosť zahraničných tímov. V zime sa hovorilo o záujme anglických či španielských klubov, napokon zostal v Plzni. „Mám tu zmluvu ešte na dva roky. Je iba apríl a do ďalšieho prestupového obdobia je dosť času. Nateraz neviem o žiadnych ponukách, ak však nejaká zaujímavá príde, potom budem o tom premýšľať,“ povedal Hrošovský.

Stredopoliar v marci nechýbal v kádri Pavla Hapala v kvalifikačnom dvojzápase proti Maďarsku (2:0) a Walesu (0:1). „Všetkých tešil vydarený vstup do kvalifikácie proti Maďarsku. Škoda, že sme následne nebodovali aj vo Walese, bod by sme si vzhľadom na vývoj zápasu zaslúžili,“ uviedol Hrošovský. V júni pokračuje kvalifikácia o ME 2020 ďalšími zápasmi, Slováci cestujú na stretnutie do Azerbajdžanu. „Je to kvalitný súper. Keď chceme splniť na náš cieľ, ktorým je postup, musíme vyhrať,“ zakončil Hrošovský.


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR A
Osoba
PatrikHrošovský
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SR A - Hráči po výhre v Maďarsku: Dôležité body, všetko máme opäť vo svojich rukách

10.9.2019 10:14

SR A – Po víťazstve v Budapešti sme stále v postupovej hre, Hapal kvitoval rehabilitáciu mužstva

10.9.2019 09:26

SR A – Martin Dúbravka: V Budapešti sa budeme koncentrovať len sa seba a svoj výkon

08.9.2019 22:33

SR A – Pavel Hapal: Hrať bude 11 zdravých, bude aj zmena v zostave

08.9.2019 19:46

SR A – Škriniar pred zápasom v Maďarsku: Zlepšiť musíme všetko

08.9.2019 13:17

SR A - Hráči po zápase s Chorvátskom: Dostali sme futbalovú facku

07.9.2019 10:58

SR A - Prehra, ktorá sa ťažko predýcha, podľa Hapala rozhodla kvalita súpera a naša nekvalita

09.9.2019 11:07

SR A - Chorvátsko najčastejším súperom Slovákov, v kvalifikácii prvýkrát naostro

06.9.2019 10:28

SR A - Denis Vavro: Titul, prestup, reprezentácia a plné tribúny

06.9.2019 10:34

SR A – Tréner Pavel Hapal: Súper rešpektuje našu silu, nesmieme podľahnúť atmosfére

06.9.2019 08:30

SR A – Sokoli trénovali s Fortunou kopanie penált

05.9.2019 18:06

SR A – Martin Valjent: Nech sa darí nám. Aj Dubnici v II. lige

04.9.2019 08:47

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.