SR A – Hrošovský: V Izraeli musíme predviesť lepší výkon ako proti Čechom

Posledná aktualizácia 06.9.2020 09:40

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) - Záložník slovenskej reprezentácie Patrik Hrošovský neprežíva vo svojom belgickom klube K.R.C. Genk práve najlepšie obdobie, a tak sa veľmi tešil na septembrový zraz reprezentácie. Po úvodnom zápase novej edície Ligy národov s Českom, v ktorom zverenci trénera Pavla Hapala prehrali v Bratislave 1:3, mal aj Hrošovský ťažkú noc. Preto verí, že v Izraeli predvedú iný, lepší výkon. Pred odchodom na druhý duel tejto súťaže absolvovalo celé mužstvo aj realizačný tím ďalšie testy na COVID 19 a všetci ich mali negatívne. 

„Osobne som už zažil aj lepšie noci. Zaspal som okolo druhej ráno a zaspávalo sa mi po takomto výsledku ťažko,“ začal svoje rozprávanie pre futbalsfz.sk stredopoliar slovenských sokolov Patrik Hrošovský. „Česi boli vo všetkých aspektoch lepší ako my,“ dodal Patrik, ktorý verí, že v Izraeli, kde slovenských futbalistov čaká v pondelok druhý zápas nového ročníka Ligy národov, to už bude iný zápas. „Musíme sa na toto stretnutie pripraviť tak, aby sme predviedli lepší výkon,“ povedal Hrošo, ako mu zvyknú v kabíne hovoriť spoluhráči. Patrik si uvedomuje, že ani duel v Izraeli nebude ľahký, veď Izraelčania v piatok remizovali s ďalším tímom našej skupiny so Škótskom 1:1.

Patrik, ktorý momentálne oblieka dres belgického K.R.C. Genk, nemá vo svojom klube ľahkú situáciu, a tak sa na zraz reprezentácie tešil. „V poslednom čase som tam už ani nechodil s mužstvom na zápasy, tak len viem, že je to všetko v štádiu riešenia. Momentálne som však tu v národnom tíme, a tak sa tým nezaoberám, sústredím sa na to, aby som bol čo najlepšie pripravený pre reprezentáciu.“

V médiách sa v súvislosti s odchodom Patrika Hrošovského skloňujú také kluby ako Slavia Praha, Viktoria Plzeň či Glasgow Rangers. „Dohoda ani s jedným z týchto klubov nie je tak blízko, že by som tam už prestupoval, tak to neriešim. Možno sa situácia v Genku zmení a ja nakoniec zostanem tam,“ zamyslel sa Patrik, ktorý sa v máji stal otcom. Manželka Klára mu porodila synčeka Alexandra Patrika. „Snažím sa manželke pomáhať ako sa dá, nemám problém ani s prebaľovaním,“ zasmial sa Patrik.

Do Izraela bez pätice hráčov

Zverenci trénera Pavla Hapala odleteli do Izraela bez štyroch hráčov z pôvodnej nominácie, okrem Petra Pekaríka, Ondreja Dudu a Adama Zreľáka, ktorých neuvoľnili kluby, chýbal na palube lietadla aj zranený Lukáš Štetina. Po absolvovaní magnetickej rezonancie to vyzerá tak, že ho pravdepodobne čaká operácia kolena. Zdravotné problémy nepustili do Izraela ani Branislava Niňaja. Kouč Hapal tak bude mať na pondelkový zápas k dispozícii 18 hráčov.Monika Jurigová
Značky
Autor
Monika Jurigová
Reprezentácia
SR A
Osoba
Hrošovský Patrik
Súťaž
Liga národov UEFA
Mohlo by vás zaujímať

SR A - Hráči zhodne: Škoda premárnenej šance na tri body, proti Írsku budeme silnejší

08.9.2020 10:26

SR A – V Izraeli remíza, Hapal cíti sklamanie

08.9.2020 01:30

SR A – Erik Sabo: Izraelčania nemajú radi agresivitu. A inkasované góly

07.9.2020 11:52

SR A - Tréner Hapal pred Izraelom: Do bránky Kuciak alebo Rodák

07.9.2020 09:16

SR A - Po prehre sa slovenskí reprezentanti zhodli: Česi boli agresívnejší

05.9.2020 18:01

TK Pavla Hapala po zápase s Českom

05.9.2020 10:23

SR A – Tretia prehra s Českom v rade, zaslúžene. Hapal ani nemal čo hodnotiť

06.9.2020 09:30

SR A - Derby s Českom to je rivalita a priateľstvo v jednom

04.9.2020 10:47

SR A - Milan Škriniar pred zápasom s Českom: Do tretice všetko dobré

04.9.2020 09:19

SR A - Pavel Hapal: Verím, že zvládneme zápas aj koronavírus

04.9.2020 09:42

SR A – Reakcia SFZ na situáciu v českom tíme

03.9.2020 11:05

SR A – Dušan Kuciak: Veril som, sníval som, dočkal som sa

03.9.2020 13:34

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.