SR A – Jubileum trénera Hapala sa blíži. Ako ho poznajú hráči a kolegovia?

Posledná aktualizácia 25.7.2019 15:49
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ
Trio trénerov zľava Peter Boďo, Oto Brunegraf a oslávenec Pavel Hapal.

BRATISLAVA (SFZ) – Už zajtra (sobota 27. júl) oslávi tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal životné jubileum. Pred jeho päťdesiatkou sme kolegov z realizačného tímu a hráčov z repre vyskúšali formou kvízu ako dobre poznajú nášho kormidelníka. A bola to celkom zábava.

Niektoré otázky ich potrápili, iné zvládli s ľahkosťou. Odštartovali sme miestom narodenia kouča národného tímu. Niektorí ani nepotrebovali možnosti.  „Správne je Kroměříž,“ vychrlil zo seba Dávid Hancko. Nemýlil sa ani Braňo Niňaj či Stano Lobotka. Samozrejme, problém nemali ani kolegovia z realizáku – asistent Oto Brunegraf, kondičný tréner Peter Boďo či kustód Marek Košáň.

Potom však prišli „nápojové“ otázky a mnohí so správnou odpoveďou, ktorú sme si predtým overovali priamo u kouča Hapala, nesúhlasili.

Čím zapíja tréner úspech? „Určite moravská kořalka,“  tvrdili takmer všetci. I keď „Hapík“, ako ho kolegovia volajú, uviedol ako víťazný nápoj víno. „S týmto nesúhlasím, veď ho poznám,“ pustil sa do nás so smiechom Oto Brunegraf, keď sme mu oznámili, že neopovedal správne. Hneď pridal, že si to musí so svojím kolegom riadne vydiskutovať. 

Druhý zádrheľ spôsobila káva. Pavel Hapal je známy ako silný kávičkár, sám potvrdil, že denne vypije až sedem šálok voňavého moku. Počas posledného júnového zrazu, keď sme ankety točili, však Hapal kávu nepil. A pri odpovediach bol hneď oheň na streche. „Sedem je správne? Určite nie, veď kávu nepije,“  oponoval opäť Brunegraf. Kustód Košáň vysvetlil aj dôvod: „V tomto období kávu nepije, má to zakázané od manželky.“ Museli sme teda ustúpiť a uznať dve možnosti.

Väčšina z chalanov i realizáku samozrejme vedela, že koučovi Hapalovi ušli ME 1996, kam sa Česko kvalifikovalo, keďže mal zlomenú nohu. Čo však urobí ako prvé, keď príde do hotelovej izby? „Ide na wc,“ pobavil Robo Mak, správna odpoveď však bola vybalí si veci a opäť sme dostali aj vysvetlenie od kustóda Košáňa. „Je strašný puntičkár, všetko má v komínkoch,“ zasmial sa dobre naladený Marek.

A koľko má tréner synov?  (a – má iba dcéry, b – dvoch, c- troch) „Viem, že má iba synov, ale dvoch alebo troch? Myslím, že troch,“ odpovedal správne Dávid Hancko. „Je to c-éčko. Už si pripadám ako Hubko,“ zasmial sa Oto Brunegraf. Narážal na odpovede bývalého reprezentanta Tomáša Hubočana, ktorý v našom kvíze o Martinovi Škrtelovi odpovedal na každú otázku „cé“.

A na záver prišla osobnosť, ktorú by chcel Pavel Hapal pozvať na večeru, keby si mohol vybrať kohokoľvek. Tréner národného tímu sa rozhodol pre Mariku Gombitovú (možnosť B), my sme do ponuky pridali Jennifer Aniston (možnosť A) a Rogera Federera (možnosť C). Správne odpovedalo iba duo z našej obrany – Dávid Hancko a Denis Vavro, ktorý pri Marike nezaváhal ani na chvíľku. 

Veríme, že sa to trénerovi raz splní a k 50-tke želáme všetko najlepšie.


Lucia Petrincová
Značky
Osoba
Pavel Hapal
Osoba
OtoBrunegraf
Reprezentácia
SR A
Mohlo by vás zaujímať

SR A – Boženík ťahá Feyenoord, v druhom zápase v rade strelil víťazný gól

23.2.2020 03:18

SR A – Slovenskí sokoli 6. júna proti Nórsku v Osle

04.2.2020 15:17

SR A – Hapal o prestupoch sokolov: Je to dobré, dôležité je, aby pravidelne hrávali

03.2.2020 20:42

SR A - Ďurišov Anorthosis na čele cyperskej ligy: Titul? Ešte je skoro

09.2.2020 21:25

SR A – Rodák sa vypracoval vo Fulhame na jednotku: Teším sa z toho

02.2.2020 08:05

SR A – Haraslín po prestupe do Sassuola: Po návrate do Serie A som túžil

31.1.2020 21:38

SR A – Mak o prestupe do Konyasporu: V Zenite som už nechcel sedieť na lavičke

30.1.2020 13:31

SR A – Boženík o prestupe do Feyenoordu: Bola to najlepšia voľba

27.1.2020 14:13

SR A – Hapal s Brunegrafom si v Turecku odsledujú takmer 30 hráčov

20.1.2020 16:25

SR A – Malorka deklasovala Valenciu 4:1, Valjentov excelentný stopérsky výkon

09.2.2020 21:26

SR A – Adam Zreľák po zranení ide opäť naplno: Bojoval som, aby som sa vrátil silnejší

17.1.2020 12:17

SR A – Lobotka: Marek mi poradil, aby som bol sám sebou

15.1.2020 15:30

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner