www.futbalsfz.sk

SR A – Kapitán Škrtel: Sme smutní, že sme nedosiahli výsledok, ktorý sme chceli

utorok, 20.11.2018
|
Posledná aktualizácia 05.12.2018 11:35

PRAHA (SFZ/mr) – Kapitánovi slovenskej reprezentácie po prehratom zápase s Českom 0:1 veľmi do reči nebolo. Uvedomoval si, že slovenskí sokoli cieľ nesplnili. V ďalšej edícii Ligy národov už nebudú figurovať v druhej výkonnostnej divízii, ale spadli do tretej a rovnako tak budú pri žrebe kvalifikácie ME 2020 figurovať nie v druhom koši, ale v treťom. Ako Martin videl súboj s Českom porozprával pre futbal sfz.sk.

„Myslím si, že sme začali veľmi dobre. Úvod zápasu sme mali vo svojej réžii, vypracovali sme si tlak, mali sme dosť rohových kopov. Žiaľ, nepodarilo sa nám to dotiahnuť do gólového konca. Česi potom, dá sa povedať, že z ojedinelej situácie gól dali a to oni potrebovali. Vedeli sme totiž, že oni budú hrať zo zabezpečenej obrany a budú sa pokúšať o brejky, čo im vyšlo. Druhý polčas už bol z našej strany rozháraný. Hralo sa hore-dolu. My sme sa snažili útočiť, Česi boli nebezpeční v brejkoch a zápas dopadol tak, ako dopadol. Sme smutní z toho, že sa nám nepodarilo dosiahnuť taký výsledok, ako sme chceli,“ zhodnotil smutne kapitán slovenských sokolov Martin Škrtel.

A ako vyzerala situácia pred gólom v našej sieti z jeho pohľadu? „Dozadu smerovala nakopnutá lopta. Zdá sa mi, že Škrinka ju odhlavičkoval medzi mňa a Schicka. Ten súboj bol päťdesiat na päťdesiat. Ja som žiaľ loptu neodvrátil dostatočne ďaleko a Schick ju následne dostal do otvoreného priestoru, išiel jeden na jedného, situáciu zvládol a skóroval. Bola to chyba. Také momenty sa vo futbale, bohužiaľ, stávajú a my sme nakoniec prehrali.“

Zápas bol fyzicky náročný, na ťažkom teréne bolo veľa osobných súbojov. S čím vás posielal tréner Hapal do druhého polčasu? „S tým, že musíme zabojovať. Mali sme sa pokúsiť rýchlo streliť gól, aby sme ich dostali pod tlak. Nevyšlo nám to, čo ma veľmi mrzí. Možno sme aj mali loptu pod kontrolou, náznaky šancí boli, ale čistú sme si nevypracovali. Preto sme aj nedali gól a prehrali sme.“

V Prahe potrebovali Slováci vyhrať aj kvôli nasadeniu do výkonostného koša pre žreb kvalifikácie na ME 2020, ktorý bude 2. decembra v Dubline. „Veľmi nás mrzí tento zápas. Veľmi sme túžili vyhrať. Chceli sme nadviazať na víťazný duel s Ukrajinou, ale to sa nám nepodarilo. Taký je však futbal, už teraz s tým nič neurobíme. Uvidíme, akých nám žreb pridelí súperov a ako to potom bude v kvalifikácii. Myslím si však, že toto mužstvo hlavne v zápase s Ukrajinou naznačilo, že potenciál má a keď budeme pokračovať vo výkonoch ako práve proti Ukrajincom, tak by to mohlo byť dobré,“ uzavrel Martin Škrtel.


Monika Jurigová
Značky
Autor
Monika Jurigová
Reprezentácia
SR A
Súťaž
Liga národov UEFA
Osoba
MartinŠkrtel
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner